بریتانیا اعلام کرد اسکناس های ۲۰ و ۵۰ پوندی قدیمی فقط تا سه ماه دیگر اعتبار دارد

تصویر اسکناس‌های پنجاه پوندی جدیدبی بی سی: اسکناس‌های قدیمی ۲۰ و ۵۰ پوندی فقط تا ۱۰۰ روز دیگر، یعنی تا پایان ماه سپتامبر (۸ مهر ماه) به طور کامل از گردش خارج خواهد شد و قابل استفاده نیستند.

به گفته بانک انگلستان، حدود ۱۶۳ میلیون اسکناس کاغذی ۵۰ پوندی و حدود ۳۱۴ میلیون اسکناس کاغذی ۲۰ پوندی هنوز در دست مردم است.

این دو نوع اسکناس مانند اسکناس‌های ۵ و ۱۰ پوندی با نوع پلاستیکی (پلیمری) جایگزین می‌شود که دوام بیشتری دارند و جعل آنها هم سخت‌تر است.

پشت اسکناس جدید ۵۰ پوندی عکس آلن تورینگ، ریاضیدان، رمزشکن و یکی از پیشگامان علم کامپیوتر دیده می‌شود.

او در دوران جنگ جهانی دوم خدمات مهمی انجام داده بود اما بعدا و زمانی که همجنسگرایی در بریتانیا جرم بود، محاکمه و محکوم شد.

چاپ عکس او اقدامی در جهت توسعه تنوع‌گرایی در جامعه بریتانیا است و با استقبال اقلیت‌های جنسی رو به رو شده است.
+12
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Free Press - لندن، انگلستان
  بهترین بهانه برای اینکه مردم را مجبور کنند تا پولهای مخفی خود را رو‌کنند و بدست بانک‌ها بسپارند. دولت‌ها همگی از اینکه مردم دارای پول و ثروت باشند در هراسند چون پول یعنی قدرت و قدرت هم باید در اختیار حاکمان باشد نه مردم. برای همین پول نقد را از چرخه خارج کرده و پولت را در حسابی میریزند که خودت هم اجازه برداشتش را نداری. همین دو سال پیش بود میخواستم از حساب شخصی خودم بالای هزار پوند پول بکشم که مامور پشت باجه گفت صبر کن، بعد هم رفت با رییس شعبه آمد و کلی بازجویی که با این مبلغ پول چکار میخوای بکنی، گفتم پول خودمه، چک کنید حقوق بگیرم، گفتم حالا که اینطور شد حسابم رو همین حالا میبندم و میرم جای دیگه که اینجا کوتاه اومد. این هم بازی دولته که هرچندسال اسکناس‌های قدیمی رو باطل میکنه تا کسی توی خونه پس انداز نداشته باشه.
  9
  7
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان
  یادم هست خودشون علنا اعلام کردند خلافکارها پول نقد بسورت اسکناس ۵۰ پوندی نگهداری میکنند و با از رده خارج کردن اسکناسهای قدیمی میشه بعضی از اونها رو شناسایی کرد. البته منظور اینها از خلافکار فقط مواد فروش و غیره نیست هر کس سیستم رو دور بزنه و مالیات پرداخت نکنه حتی پولی که ارث و از کشور دیگر اومده باشه این ..... انگلیسی انتظار دارند سهمیش دست اونها برسه.
  0
  4
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان
  [::Free Press - لندن، انگلستان::]. متاسفانه همینطوره.البته قسمت دوم که بانک پرسید برای چی پول رو میخواهید اصلا چنین حقی ندارند،من بودم جواب تندی میدادم و حتما حسابم رو میبستم ،چیزی که زیاده بانک.
  0
  3
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.