پشتیبانی ۱۲ نهاد و تشکل سیاسی از رضا پهلوی: آماده‌ایم بخشی از راه حل باشیم

 شاهزاده رضا پهلوی در سخنرانی و نشست رسانه‌ای ۱۳ خرداد ۱۴۰۱صدای آمریکا: دوازده نهاد و تشکل سیاسی ایرانی در بیانیه‌ای مشترک با اشاره به سخنان روز ۱۳ خرداد شاهزاده رضا پهلوی بر پشتیبانی از او تأکید کردند.

در این بیانیه که روز چهارشنبه یکم تیر منتشر شده، خطاب به مردم ایران تأکید شده است: «ما گروه‌ها و سازمان‌های سیاسی مخالف با جمهوری اسلامی، بیش از یک سال گذشته با پشتیبانی از کارزار بزرگ نه به جمهوری اسلامی نشان دادیم که همراه و همگام با شما از مبارزه علیه استبداد پشتیبانی می‌کنیم.»

این تشکل‌های سیاسی با تأکید دوباره بر «وفاداری» به خواست ملت ایران «برای برپایی حکومتی دموکراتیک و سکولار»، اعلام کرده‌اند: «آماده‌‌ایم که روابط خود را به سطحی از سازمان‌یافتگی ارتقا دهیم که با تکیه بر آن بتوانیم در بستر‌سازی برای همبستگی ملی ایفای نقش نماییم.»

این بیانیه «انعکاس فراگیر سخنان شاهزاده رضا پهلوی در تاریخ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱» را «نشان‌دهنده جایگاه اثرگذار» او «در یاری‌رسانی به مبارزان راه آزادی» قلمداد کرده که در آن مردم ایران را «پایه اصلی رسیدن به آزادی و آبادی در ایران» دانسته و گروه‌های سیاسی مخالف حکومت اسلامی را فراخوانده که در جهت «دستیابی به دموکراسی» با پشتیبانی از مردم و همکاری با یکدیگر، «بخشی از راه حل باشند.»

سازمان‌های سیاسی شامل «انجمن اتحاد برای آغازی نو (جمعی از اعضای پیشین سازمان‌های چپ)»، «اندیشکده آوای آزادی»، «ایران چنج»، «جبهه ملی ایران - برون مرز»، «جمعیت سوسیال‌دموکراسی برای ایران»، «جنبش سکولار دموکراسی ایران»، «حزب سکولار دموکرات ایرانیان»، «حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)»، «سازمان برونمرزی حزب پان‌ایرانیست»، «شبکه فرشگرد»، «کوشندگان اتحاد مردم ایران برای دموکراسی»، و «نهاد مردمی»، تأکید کرده‌اند که «امروز بیش از هر زمان دیگر به کوشش فعالانه خود برای ایجاد و حفظ هماهنگی در صفوف مخالفان حکومت اسلامی ادامه» می‌دهند و «تا تحقق خواست و اراده» مردم ایران، «دست از کوشش» نخواهند کشید.

پیش از این نیز شورای مدیریت گذار، از گروه‌های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران، با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده که «حاضر است با حفظ استقلال سازمانی و نگاه برابر» با شاهزاده رضا پهلوی همکاری کند.

شاهزاده رضا پهلوی روز جمعه ۱۳ خرداد در یک کنفرانس مطبوعاتی، با بیان این که ملت ایران جز یکدیگر یار و یاوری ندارند و باید در کنار هم ایستاده و از همدیگر حمایت کنند، گفت تعریف اپوزیسیون عوض شده و حالا اپوزیسیون، مردم داخل ایران هستند.

او با ستایش شجاعت و تداوم همبستگی ایرانیان داخل کشور، ایستادگی آنها با وجود قطع اینترنت و سرکوب را یادآور مقاومت مردم ایران در برابر تجاوزگری صدام دانست، با این تفاوت که به گفته او این بار مقاومت نه علیه صدام بلکه علیه «بیت فساد» است و خطاب به نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی گفت که «رژیم» جمهوری اسلامی رفتنی است و آنها باید به مردم بپیوندند.

شاهزاده رضا پهلوی با اعلام این که نسبت به فردای جمهوری اسلامی نگران نیست، گفت که با وجود همه محدودیت‌های گسترده در ایران نیروهای متخصص کافی برای اداره کشور وجود دارد و با تأکید بر این که جمهوری‌خواه و مشروطه‌خواه دوشادوش هم برای آینده‌ای بهتر تلاش می‌کنند، از کسانی که نگران آلترناتیو برای جمهوری اسلامی هستند پرسید: «آیا تصور می‌کنید جایگزینی برای روضه‌خوانان وجود ندارد؟»
+190
رأی دهید
-53

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  الآن چهار تا اسکول بسیجی و فنا در جهل و واحد مسکونی شروع میکنند به ایراد گرفتن و قبرستون کهنه شکافتن و اینکه چرا تروریست ها و خرابکارها قبل از انقلاب اعدام شدند
  18
  56
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۹
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران

  پهلوی نباید اشتباه کنه همه این تشکل ها هیچکاره اگر نباشند هیچ ارتباطی به مردم ندارند پس فقط و فقط باید تمام حواسش به مردم و طرف سخنش کردم باشه نه این گروههایی که خیلی خیلی زود با نقش ها و برنامه های وزارت اطلاعات رژیم واسه شاهزاده پاپوش و داستان و برنامه خواهند ساخت تا در تلویزیون براش بیست و‌ چهارساعته تبلیغات کنند. کاش یه آدم دلسوز بهش بگه از تمام این مبارزان خارج نشین دوری کامل بکنه و نه باهاشون مخالف باشه نه‌موافق و رفتارها و کارهاشون حتی بستن خودشون به پهلوی فقط و فقط با حمایت نفوذی های رژیم هستش شک نکن.
  12
  40
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۷
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  تشکر .از خر شیطان پاهین آمدید. از جبهه ملی‌ انتظار نداشتم. شاید هم دلیلش این است که اکثریت در ایران هستند.نه در پاریس لندن برلین. همیشه می‌‌گفتم. اون که در درون ایران است. فرق دارد با ما خارج نشین ها. تصمیم را آنها باید بگیرند.شرط اول هر حزبی که کمتر از ۵ درصد آورد حق داشتن نماینده ندارد. عقیده من است.دیکتاتوری نیست. ما فقط بیش ۵۰ نمونه حزب کومنیست داریم.اگر هر ۱۰۰ هزار یک نماینده داشته باشد. مجلس ما اینجوری از مجلس چین هم بزرگتر می‌‌شود.و هرگز قادر به حکومت نیستیم. با کوچکترین اختلاف ری دوباره.
  12
  32
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۲
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  درود فراوان بر شاهزاده رضا پهلوی. امروز رضا شاه فقید و شاه فقید در قالب رضا پهلوی جلوه کرده است و او بی شک خاری است در چشمان کثیف آخوندها. پشتیبانی از او راه را برای فردای بهتر ایران هموار خواهد ساخت.
  30
  60
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۵
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  پشت نظام لرزید .یعنی در حد رقص بندری .
  4
  2
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵
  ۵۹
  رها از جهل - اوین، ایران
  فعلا که مایک پنس با حضور در تشکیلات ارتجاعی رجوی لچک مریم را به کراوات ربع پهلوی ترجیح داده. این یعنی نظر دیگز سازمانها و نهادها و مردم ایران پشم!!!
  5
  4
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۴
  ۵۹
  رها از جهل - اوین، ایران
  پهلوی پرستان و نهادهای حامی و گاری های همیشه جاری بدانند که از نظر مردم لکه ننگ اعدامها و شکنجه ها و فقر و محرومیت ها و غارتهای شاه و شیخ و رجوی خاین با آب شور اقیانوس هم تطهیر نمیشود.
  8
  3
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.