جلوگیری از ورود شاکیان به جلسه دادگاه کیوان امام‌وردی، متهم به تجاوز

رادیو فردا: شیما قوشه، وکیل شاکیان در پرونده کیوان امام‌وردی، متهم به تجاوز روز چهارشنبه خبر داد که از ورود شاکیان به دادگاه رسیدگی به اتهامات متهم جلوگیری شده است.

علت جلوگیری از ورود شکات به این پرونده که دارای ده‌ها شاکی است اعلام نشده است.

کیوان امام‌وردی اوایل شهریور ۱۳۹۹ در پی افشاگری ده‌ها زن در توئیتر و اینستاگرام بازداشت شد. به‌گفته شاکیان، او به قربانیان خود پس از خوراندن مشروب حاوی مواد بیهوش‌کننده تجاوز می‌کرده است.
آقای امام‌وردی در جریان تحقیقات اتهامات مطرح‌شده را رد کرده و گفته است که این افراد با رضایت خودشان به خانه او رفته‌اند.

در این پرونده اعلام شده بود که این متهم به «۳۰۰ دختر در طول ۱۰ سال تجاوز کرده است»، ولی بر اساس گزارش روزنامه همشهری، کیوان امام‌وردی «در جریان تحقیقات به برقراری رابطه جنسی با حدود ۵۰ دختر» اقرار کرده است.

آن‌ طور که شیما قوشه، وکیل دادگستری، در توییتر نوشته است، این آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات امام‌وردی بود که وی از خود در برابر «افساد فی‌الارض» دفاع کرد.

پرونده کیوان امام‌وردی ابتدا به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد، اما با توجه به اظهارات شاکیان، قضات این دادگاه اتهام او را «افساد فی‌الارض» اعلام کردند و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران ارسال شد.
طبق رویه معمول در قوه قضاییه ایران، چنین اتهامی می‌تواند منجر به صدور حکم اعدام برای متهم شود.

بر اساس توییت خانم قوشه، «متهم همچنان بر سر موضع است، نه نشانی از پشیمانی در اوست، نه ناراحتی، نه توبه.»

وی نوشته که امام‌وردی «با نماینده دادستان، نماینده پلیس امنیت و وکیل شکات کاملا از موضع بالا و حق‌به‌جانب برخورد کرد.»

خردادماه سال جاری شاکیان پرونده کیوان امام‌وردی، هشدار دادند که دوران بازداشت موقت وی به زودی به پایان می‌رسد و او پس از آزادی، می‌تواند برای زنان دیگر «ناامنی» ایجاد کند.

شاکیان به صراحت نوشته‌ بودند: «آزاد بودن این فرد برای همه ما خطرناک است و حضور او می‌تواند برای همه زنان و جامعه ایجاد ناامنی داشته باشد، خصوصا برای ما حتی فکر کردن به نفس کشیدن در شهری که کیوان امام‌وردی‌ در آن رها باشد وحشت‌آور است.»
+18
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.