ماجرای تجاوز معاون وقت قالیباف در شهرداری به چند زن

ایران وایر - صفحه جنبش «می تو» یا «من هم» ایران در توییتر روایت‌هایی از تجاوز و سوءاستفاده از موقعیت شغلی توسط معاون محمد باقر قالیباف  در شهرداری تهران منتشر کرده است.

این روایت‌ها «شهرام گیل‌آبادی»، معاون محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران و از مدیران ارشد صداوسیما را متهم به تجاوز جنسی می‌کند.

حساب کاربری جنبش «می تو» [من هم] در ایران در توییتر روایت این آزاردیدگان جنسی از برخورد آقای گیل‌آبادی را زمانی که رئیس مرکز ارتباطات شهرداری، یعنی معاون قالیباف، با آنها منتشر کرده است. گیل‌آبادی هنوز به این اتهام‌ها پاسخ نداده است.

یکی از قربانیان که در زمان آزار دیدن به عنوان خبرنگار در گروه اجتماعی یک رسانه فعالیت داشته نوشته است که  گیل‌آبادی در آن زمان پروژه «شبگردی» را در شهرداری اداره می‌کرد و «هر بار یه جماعتی رو برمی‌داشت با خودش می‌برد شب‌ها و نصفه‌شب‌های عجیب وغریب تهران رو ببینن.»

بر اساس این روایت، معون شهردار به بهانه نشان دادن «کارتن‌خواب‌ها، گرم‌خانه‌ها و پاتوق» با این خبرنگار زن که شناخت مناسبی در این زمینه داشت، ارتباط برقرار می‌کند و به بهانه نشان دادن «جایی که تا حالا ندیدی»، او را به دفتر کار خود می‌کشد.

این خبرنگار می‌نویسد: «یکی دو شب قبلِ اربعین بود زنگ زد که بیا. گفتم: من الان نمی‌تونم. گفته بودم از قبل بگید. گفت فردا صبح عازم اربعینم و عادت ندارم پرونده باز داشته باشم، وقتی میرم کربلا، واسه همین باید امشب بریم، کجایی بیام دنبالت؟ یه کم از جو معنوی که داد خیالم راحت شد.»

این خبرنگار در ادامه نوشته با آن که شهرام گیل‌آبادی، آن شب در دفتر کارش، چند بار به وی «تجاوز» کرده، «هر از گاهی پیام می‌داد یا اگه جایی هم رو می‌دیدیم یه جوری طبیعی برخورد می‌کرد انگار هیچ اتفاقی نیفتاده.»

راوی دیگری نیز نوشته که گیل‌آبادی به وی نیز در همان پروژه «شبگردی»، «تجاوز» کرده و پروسه جلب اعتماد وی نیز با سوء استفاده از موقعیت شغلی‌اش صورت گرفته، علاوه بر این که شهرام گیل‌آبادی ظاهری «موجه و نمازخوان» داشت که «همه دفترش پر بود از اِلِمان‌های مذهبی.»

این قربانی آزار نیز با تلفن و اصرار گیل‌آبادی به دفتر وی که «بخشی از یک ساختمان بزرگ و دولتی» بود و «همیشه نگهبان داشت و همیشه هم چندین نفر اونجا بودند»، می‌رود و در اتاقی که تخت این مدیر جمهوری اسلامی قرار داشت و «سجاده در آنجا پهن» بود، مورد تعرض قرار می‌گیرد.

وی به این زن که دچار وحشت شده بود و به وی التماس می‌کرد که بگذارد برود گفته است: «ببین سجاده اونجا پهنه، من کار غیر شرعی نمی‌کنم، حلال و حروم حالیم می‌شه، الان هم صیغه می‌خونیم بعدش هم میری و شروع کرد خوندن یه چیز عربی و هی می‌گفت قَبِلتو؟ قبلتو؟»

وقتی که زن در پاسخ به می‌خواهی بروی، می‌گوید «آره»، گیل‌آبادی این پاسخ را به عنوان رضایت زن مقابل پرسش «قبلتو» فرض کرده و به وی تجاوز می‌کند.

وی نیز اضافه کرده که «بعد از اون اتفاق گاهی بهم پیام می‌داد و به واسطه کار و شغلم توی بعضی از رویدادها می‌دیدمش. اما از یک جایی به بعد دیگه نتونستم، هر کاری رو که ردی از شهرام گیل آبادی توش بود نمی‌پذیرفتم تا باهاش رودررو نشم.»

همزمان این موضوع که زن قربانی تجاوز پس از تعرض توسط شهرام گیل‌آبادی مجبور بوده «روسری‌اش» را پیدا کند تا بتواند از ساختمان بگریزد، خشم کاربران فضای مجازی را برانگیخته است.

از سوابق مدیریتی شهرام گیل‌آبادی می‌توان به معاون اطلاع‌رسانی و پژوهش دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیریت شبکه‌های رادیویی تهران، جوان، نمایش و مرکز هنرهای نمایشی رادیو و معاون اطلاع‌رسانی و پژوهش، مدیرکل نمایندگی‌های خارج از کشور صداوسیما، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، عضو هیئت‌ مدیره سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و عضو هیئت‌ مدیره موسسه همشهری و دبیر اولین و دومین سوگواره عکس عاشورا ویژه دانشجویان سراسر کشور اشاره کرد.

وی در سال ۱۳۹۰ نیز به عنوان پژوهشگر و استاد نمونه سازمان صداوسیما معرفی شد و در موسساتی چون کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، دانشگاه سوره، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده صداوسیما و آموزشگاه‌های دیگر در لرستان و تهران تدریس کرده است.

در پی شکل‌گیری جنبش «من هم» در ایران از تابستان ۱۳۹۹ که در پی آن قربانیان ایرانی تجربه‌‌ خود از آزار جنسی را در شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه توئیتر به اشتراک گذاشتند، نام‌های آشنایی از میان مردان عرصه سینما، تلویزیون و موسیقی و نقاشی هدف اتهام قرار گرفته‌اند.
+108
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  روایت راویان به عقل جور در نمی آید! کسی که بهش تجاوز میشه در اسرع وقت از محل میره نه اینکه در همون شب در دفتر کار طرف، بهش "چندین بار تجاوز" بشه!!
  70
  34
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش

  شاید از اشغالگران ایران انتظار داشتیم آب و برق و نفت مجانی سر سفره مان بیاورند. نکند از یک هندی زاده انتظار داشتیم میهن پرست ایرانی باشد. نکند از عرب های عراقی انتظار داشتیم با چشم پاک به زنان ایرانی نگاه کنند.
  3
  70
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  امیدوارم آنهایی که مدام طرفدار رژیم جمهوری فلایت فقیه هستند همه این خبرها را ک هر روز میرسد را درک کنند و به عمق فاجعه بیاندیشند تا شاید روزی از شر این دزدیها و تجاوز و نابسامانی ها خلاص شویم. این اعمال هر روز در ایران اسلامی در سطح وسیعی اتفاق میافتد و ما نمونه هایی از آن میخوانیم . من مخالف هیچ دین و مسلکی نیستم ولی جمهوری اسلامی ولایت فقیه یا سازمان مجاهدین که بوجود امدن شیوه جدیدی است که هر روز پرورش میابد . بیش از ۵۰۰۰ سال قبل پادشاهان و افرادی با پیرو آنها بودن که رفته رفته مردم آنها را مقدس و خدا نامیدند که به دین هندو رسید و اینک مسلک ولایت فقیه و رجوی .
  9
  52
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  لعنت تو روحت خمینی ملعون بی ناموس که هر چه می کشیم از دست توست.
  11
  50
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  [::فضول میرزا - استکهلم، سوئد::]. خانوم خبرنگار بخاطر جو معنوی که کچل آبادی واسش جفت و جور کرده نمک گیر شده و تا صبح الهی به امید تو ، بقول صمد آقا ، تو ماچ بکن من ماچ بکن ، تا آخرش ماچ ماچ بازی بوده !! البته شاید در کنار جو معنوی یک جو ارعاب و وحشت هم برای خانوم درست کرده که ایشون از قلم انداخته ! ولی کُلاً از این مفسدین بیشرف حکومتی هر چه بگن بر میاد !!
  5
  27
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  حالا مثل همیشه یک عده میان و تئوری کرم از خود درخته رو مطرح می‌کنند
  3
  27
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. اگر ۵۷ نمی‌‌رفتی در خیابان و داد قال نمی‌‌کردی. امروز هم چنین اوضاع نداشتیم. نمی‌‌شود اینجا فحش خواهر و مادر به بنیان گذار پهلوی داد و بعد دوباره نق زد. حالا نوه بیاد نجات دهد. یا این طرفی یا انطرفی. هم خدا هم خرما نمی‌‌شود. زمان شاه کسی‌ جرآت داشت جلو محبت خانه آقا رضا دنبال صیغه بگردد؟ بود .ولی جای خودش. می‌‌گفتند .شهر نو یا باسکول اهواز. فحش به کسی‌ می‌‌دهی‌ .که بعد از فاجعه قجار به زن ایرانی دوباره مقام او را پس داد. وزیر می‌‌شدند قاضی می‌‌شدند. زنان سویس ۱۳۸۲ حق ری گرفتند. ۳۰ سال بعد از ما. بگو غلط کردم .اشتباه کردم رضا خودت بهترین هستی، بابات از خودت بهتر بود. پدر بزرگ از هر دو تا بهتر . این چیز‌ها که اینجا می‌‌گی. برا فاطی تنبان نمی‌‌شود. چشم پاک. عرب .هندی زاده .میهن پرست ایرانی‌ فقط شعار هستند.زندگی‌ هندی‌ها از من و تو بهتر است. هندی زاده جرم نیست.ناگفته را بگو. . .
  6
  30
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  [::Momiji - توکیو، ژاپن::]. دوست گرامی، بالطبع امکان هر عملی از این قوم صد پدر برمیاد ولی وقتی سعی میشه قضیه بزرگتر از معمول بشه در اونصورت هضمش مشکلتر خواهد بود. از توجه و اظهار نظر شما ممنونم.
  2
  12
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Vafadar - برلین، آلمان
  آقا شما یا مغرضی یا نادان یاهردوش.زمان شاه یا زمان رضاشاه ازاین چیزها نبود؟اگر نبود صادق هدایت داستان علویه خانم را برچه اساسی نوشته؟فقط خیالبافی نویسنده بوده؟داستانهای کوتاه جمال میرصادقی چطور؟
  8
  2
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. ببین چقدر خوبه که قرصهات رو به موقع بخوری! نه مثل دفعات قبل چرت و پرت مینوشتی سعی کن همیشه دم دستت باشه تا دیدی داری قاطی میکنی یک دونه بنداز بالا
  3
  8
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  [::Vafadar - برلین، آلمان::]. آقا شما نویسندگان عهد بوق رو ملاک قرار میدی؟ صادق هدایت میدونی مال چه دوره ای بود
  2
  5
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Vafadar - برلین، آلمان::]. کلمه آمار تا حالا یه گوشت خورده؟ یا تا چشم باز کردی ماله دادن دستت؟
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن
  [::فضول میرزا - استکهلم، سوئد::]. خوب در اینکه ما مخالف سیستم یا بهتر بگم رژیم دجال و تبهکار و فاسد حاکم بر ایران هستیم شکی نیست . ولی بعضی اوقات اخباری که بگوش میرسه کمی از چهارچوب عقلانی و نرمال خارج هست که با عقل جور درنمیاد ، یا اونطور که شما اشاره کردید ، وقتی که سعی میشه قضیه بزرگتر از حد طبیعی ( بزرگنمایی ) نشون داده بشه ، بالطبع هضمش هم مشکل میشه ، باهاتون کاملاً موافقم ، ولی خوب متاسفانه مخالفت عمیق با این رژیم و تبهکاریهاش در بین بعضی از عزیزان این سایت آنچنان پیشرفته شده که هر زمان ، یک خبر از فساد و جُرم و جنایت عُمال رژیم رو میشه ، دیگه زوایای غیر طبیعی که با عقل جور در نمیاد رو سهواً یا عمداً بهش توجه نمیکنند و ظاهراً هر چقدر ، روغن آب داغ خبر بیشتر باشه برای این عزیزان شنیدنیدنی تر و باور پذیرتر هست ، نتیجه اش منفی های بیموردیست که به کامنت شما و شاید هم من ( الان ) داده میشه ، البته مهم هم نیست . پایدار باشید .
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان/ سال 57 رفقای زرنگت در ساواک سریع جذب دولت اسلامی شدند. چند تا اسکول مثل تو ولینعمت خود را گذاشته و چهار دست و پا و گلوله وار در رفتند. من آن موقع نبودم که جلوی تو را بگیرم و بگویم برادر ساواکی حتی اگر به اسب هم اعتقاد داری و دنبال شرافت نیستی اقلا به ولینعنت خود خیانت نکن.البته مثل این است که از افعی بخوآهی عقاب باشد.من چه دارم مینویسم😂😂😂 تو یک جمله فارسی را نمی‌توانی بنویسی من از شرافت با تو سخن میگویم 😂😂😂😂
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان::]. شاید قرص درمان من باشد ولی برای تو هیچ راه امید و نجاتی نیست. تربیت و شرافت و شجاعت و میهن پرستی را با قرص نمی‌توان کسب کرد به اصل و نسب آدم برمی‌گردد. بنابراین احتیاج به قرص نداری.
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::Momiji - توکیو، ژاپن::]. اینجا خیلی ها هستند که عشق به میهن دارند و حرارت نوشته هایشان کم و زیاد می‌شود و این قابل احترام است.ولی یک عده هستند اینجا که فحش تراپی می‌کنند. عین بیماران اسلامی می‌خواهند عقیده خود را با زور فحش و تهمت به دیگران القا کنند. اینها ارزش یک باکتری هم ندارند و منفی دادنشان نه از سر عقل است اقتضای بیماریشان این است.
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.