رئیس بنیاد شهید: یک شرکت زیرمجموعه «پنج هزار میلیارد تومان» اختلاس کرده است

 امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی می‌گوید هنوز حجم خساراتی که وارد شده و اختلاس‌هایی که اتفاق افتاده است را نمی‌دانیمرادیو فردا: رئیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی برای نخستین بار از اختلاس‌ها در این نهاد دولتی پرده برداشت و گفت فقط یکی از شرکت‌های زیرمجموعه حدود «پنج هزار میلیارد تومان» اختلاس کرده است.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز سه‌شنبه ۳۱ خرداد در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، گفت: ما هنوز حجم خساراتی که وارد شده و اختلاس‌هایی که اتفاق افتاده است را نمی‌دانیم و فقط یکی از شرکت‌ها حدود پنج هزار میلیارد تومان اختلاس کرده است.

او بدون نام بردن از این شرکت گفت: «آن‌قدر این موضوع بزرگ بود که ما از دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی خواستیم بیایند، ورود کنند و موضوع را بررسی کنند».

بنیاد شهید یک نهاد دولتی است که در ۲۲ اسفند سال ۱۳۵۸ بر اساس فرمان آیت‌الله روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، تاسیس شد و مسئول رسیدگی به امور جانبازان، اسرا و خانواده‌های کشته‌شدگان در جنگ ایران و عراق است.

این بنیاد دارای یک سازمان اقتصادی است که ده‌ها شرکت زیرنظر آن است. از دیگر دارایی‌های بنیاد شهید می‌توان به مجموعه اقتصادی کوثر با دارا بودن ده‌ها شرکت، سازمان اموال و املاک بنیاد شهید، شرکت سرمایه‌گذاری شاهد، بانک دی و بانک ایران زمین اشاره کرد.

مجلس نهم یک هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید تشکیل داد ولی گزارش آن به‌دلیل «فشارهای سیاسی» در صحن علنی قرائت نشد. با این حال، امیر خجسته، رئیس این هیات، در اسفند سال ۹۵ در گفت‌وگو با روزنامه «همدلی» از کشف اختلاس «۱۵ میلیارد تومانی و همچنین حیف‌ومیل بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان از دارایی‌های بانک دی در صرافی‌ها» خبر داد.

او یک‌سال بعد گفت در «غارت» بانک دی، «۳۱ نفر» شرکت داشتند که همین افراد در بانک سرمایه نیز اختلاس کردند.

رئیس بنیاد شهید هم در مصاحبه با تسنیم گفته که «یک گروه عمده‌ای از مدیران بانک دی دستگیر شدند و در زندان هستند. این فقط یک نمونه از بانک دی بود، حالا همین مسائل در مجموعه کوثر یا در مجموعه صندوق ذخیره شاهد و جاهای مختلفی که اخبارش هر از چند گاهی به گوش می‌رسد، هم تا حدی وجود دارد».

ایران در سال‌های اخیر درگیر پرونده‌های متعدد کلان اختلاس بوده است که برگزاری برخی از دادگاه‌های آن‌ها بسیار جنجال‌برانگیز شد و جزئیات بسیاری از این پرونده‌ها نیز هیچگاه منتشر نشد.
+95
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  قبلاً هر ماه یک پرونده اختلاس رو میشد حالا هر هفته دارند یک پرونده اختلاس رو میکنند!! حاکم شهری که مرغابی بود بر سر آن شهر رسوایی بود
  1
  30
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  فقط موندم چطور میشه به این مملکت دزدی کرد و چند وقت بعدش مسولین با هوش ما متوجه بشند. علی گدا دزد رییس جمهور دزد مسول دزد همه و همه دزد.
  2
  35
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  بو گند اختلاس و رانت مجموعه رژیم رو فرا گرفته ، اونوقت این پفیوز گیر داده به اختلاس یک شرکت زیر مجموعه !! صاحب و مسئولین اون شرکت زیر مجموعه ، تا از خودیهای و جزئی از مافیا نباشه آیا بنیاد با اون شرکت کار میکنه !!؟ ابله . همیشه گندکاریها و فسادشون رو به گردن اینو اون میندازن و هیچوقت مسئولیت تبهکاریهاشون رو قبول نمی کنند ، بی شرفها !!
  1
  38
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  رقمهای دزدی ها را در حکومت مسلمانان ببین . برای اینه که اکثریت ایرآنیها در فقر بسر میبرند . پول در یک کشور حجم معینی دارد . سمت و جریان پول به طرف دزدهای مسلمان شده و اکثریت ملت فقیر و گرسنه
  0
  30
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  اقای رییس بنیاد ، خووت چقدر اختلاس کردی ؟!؟ در نظام منحوس و نکبت اسلامی تمام مسیولان بالاتر از مدیر کل دزد میباشند . امکان ندارد که کسی بتواند یک مسیول رده بالای نظام اسلامی را پیدا کند که دزد نباشد !
  6
  30
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  یک ادم پرت و پلا داشت از چنبره شاه روی ثروت ایران زر زر میکرد اینجا. حتی اسم دزدان رو هم نمیبرن دیگه
  3
  26
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خب مبارک باشه! بر پدر همشون لعنت! یه سری دزد بی ناموس در مملکت بی صاحبی بنام ایران جمع شدن و هر غلطی دلشون میخواد میکنند! قسمت عظیمی از قشر ملت هم که فعلا زیر عبای آخوند خودشونو به خواب زدن و دارن خواب حوری های بهشتی می بینن! خلایق هر چه لایق! دودش توی چشم همونهائی میره که خودشونو به خواب زدن!!
  1
  34
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  عجیبه صیغه زاده های بزرگ شده داخلخمره علمیه قم پس انداخته های لبنانی،عراقی،یمنی، هنوز اینقدر پررو هستند که میگن خاندان فاسد پهلوی یا شاه از از مملکت دزدید‌،این حجم از دزدی حتی در عهد مغولچه های قاجار که آخوند جماعت پی انداخته لهافکش خانه ها و حرومسراهای آنها بودند هو یچیابقه نداشت،ولی ملت ایران هم بهتر از آخوند لیاقتش نیست
  2
  13
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  اینور موقع ها خیار و رزمجو و فاطی و بقیه مزدور ها خفه خون می‌گیرند و هیچ نظری ندارند برا اینکه خودشون هم جوری در این دزدی ها دست دارند
  2
  16
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  چرا گفتی؟ نباید میگفتی..عاقا ناراحت میشه. دزدی دروغ و ریا و این چیزا تکلیف و وظیفه همه حزب الله و ریش و لباس شخصی ها و بسیجی ها و چادری ها هستش . خوردن که خوردن ،دزدیدن که دزدیدن گفتنش باعث میشه در جهت منافع دژمن باشه. نگید تو قوه فسادیه معاویه زمان یه طوری ماست مالی میشه میره و بجاش پول چاپ میکنیم هیچکسم نمی فهمه . کی به کیه
  2
  0
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.