ویدیویی از تقابل تنش‌آمیز قایق‌های تندرو سپاه با ناو آمریکاییمقام‌های نیروی دریایی آمریکا روز سه‌شنبه ۳۱ خرداد اعلام کردند یک ناو جنگی این کشور در تنگه هرمز با قایق‌های تندرو سپاه پاسداران «که مستقیماً به سمت ناو آمریکایی می‌آمدند»، برخورد تنش‌آمیز داشته است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیروی دریایی ایالات متحده می‌گوید ناو گشت‌زنی «سیروکو» هنگام عبور از تنگه هرمز برای ورود به خلیج فارس، با سه قایق تندرو سپاه پاسداران مواجه شد که «تا ۴۵ متری» ناو سیروکو آمدند و تنها پس از بوق‌های هشدار و شلیک منور توسط ناو آمریکایی جهت حرکت خود را تغییر دادند.

نیروی دریایی آمریکا افزوده که این رویارویی حدود یک ساعت به‌طول انجامید و ویدئوی مربوط به این حادثه را نیز منتشر کرده است.

نیروی دریایی ایالات متحده در این باره گفته است که «اقدامات سپاه پاسداران مطابق با استانداردهای بین‌المللی رفتار حرفه‌ای یا ایمنی دریانوردی نبوده و خطر اشتباه محاسباتی و برخورد را افزایش می‌دهد».
+74
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  اگه دو تا شون برن هوا، حساب کار دست بقیه میاد!
  7
  57
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Ali Shams - زوریخ، سوییس

  دوره ترامپ این کارا رو میکردین کتلت‌تون میکرد!. شهر که بی صاحاب شد، قورباغه هم هفت‌تیرکش میشه!
  13
  51
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  یانکی‌های دستمال طهارتی سرخپوست کش. گم شید برید، آبای ما رو نجس کردین.
  60
  16
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. آبهای ما رو !!!!. شما عرب زاده‌های اجنبی، راستی راستی باورتون شده ایران مال شماست ؟
  2
  90
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::Ali Shams - زوریخ، سوییس::]. بعد تو کی هستی دختر خاله ترامپ. از شرف خودت و شجاعت خودت بگو که چه کاری علیه آخوند و پاسدارها کردی. چرا جیره خواری ترامپ میکنی. شرافت و شرف و غیرت انسان به خودش است و نه دریوزگی بیگانه. اگر تو شرف داری خودت یک عمل انجام بده.
  21
  11
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  یه نفر آدم نشسته تو قایق بعد واقعا این چه تهدیدی میتونه داشته باشه؟ اون یارو میخواد تیر در بکنه؟ یا فرمون قایق رو بگیره خخخخخ فقط مایه حقارت و خفت هستش اینکارا . نیروی دریایی آمریکا بخواد این قایق غیر مسلح با دوتا پرجم رو بزنه اصلا براش افت داره . یعنی ارزش اون موشکش بیشتر از کل این قایق هستش خخخ. جلوتر می آمد به احتمال حمله انتهاری قطعا با یک حرکت لیزر نصفش میکردند ولی دیدند که یک نفر تنها اون در اون فاصله چیکار میخواد بکنه فقط نشستند نگاهش کردند و خندیدن.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۰۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.