تل‌آویو: رئیس اطلاعات سپاه را زیر نظر داریم

العربیه: مقامات امنیتی اسرائیل، داده‌های دریافتی سرویس‌های اطلاعاتی در تل‌آویو را فاش کردند که حاکی از آن است، مسئول عملیات ایران در خاک ترکیه و دیگر مناطق، همان حسین طائب، رئیس اطلاعات سپاه است که هدف پیگرد قرار دارد.

مقامات امنیتی اسرائیل، یکشنبه، 29 خرداد، در اظهاراتی به رسانه‌های اسرائیلی گفتند که «طائب اخیراً به دلیل شمار زیاد ترور (مقامات ایرانی)، مورد انتقاد شدید قرار گرفته و به سهل‌انگاری متهم شده و عملیات علیه اسرائیلی‌ها در ترکیه از نگاه او، به یک انتقام‌گیری شخصی تبدیل شده است.»
پیشینه‌ای از صدور احکام ناروا و ارعاب
به گزارش روزنامه «الشرق الأوسط»، «طائب به سابقه طولانی در صدور احکام ناروا و ارعاب شهرت دارد و دستگاه اطلاعاتی اسرائیل از او به عنوان مسئولی سنگدل و قاتل یادکرده که می‌تواند بیانگر موضع سرویس اطلاعاتی اسرائیل برای ترورو طائب باشد.»

از سویی بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، شنبه تاکید کرد که «تل‌آویو آماده است با حملات گسترده به هر گونه آسیبی به شهروندانش در هر کجا، پاسخ دهد.»

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل نیز با تکرار درخواست از شهروندان اسرائیلی مبنی بر اجتناب از سفر به ترکیه گفت: این روزها شاهد تلاش‌های ایران برای هدف قرار دادن اسرائیلی‌ها در نقاط مختلف در خارج از کشور هستیم. سرویس امنیتی اسرائیل در راستای خنثی ‌کردن این عملیات تروریستی قبل از انجام آنها می‌کوشد.
قوانین جدید درگیری
رسانه‌های اسرائیلی در این زمینه گزارش دادند، بنت، یک‌شنبه 29 خرداد، در نشست هفتگی کابینه اسرائیل تصریح کرد: «رویه جدید ما این است که هر کسی [تروریست‌ها را] بفرستد، [بهایش را] خواهد پرداخت.»

شمار گردشگران اسرائیلی در ترکیه، پیش از اعلام وضعیت اضطراری در هفته جاری و قبل از شناسایی هسته‌های ترور ایران، 5 هزار نفر برآورد شده بود اما بر اساس گزارش‌ها، هنوز حدود 2 هزار گردشگر اسرائیلی در ترکیه حضور دارند.

ایران در چند روز گذشته بارها هشدار داده که بی‌تردید به «ترورهای اسرائیل در خاک ایران» به ویژه پس از کشته شدن حسن صیاد خدایی، سرهنگ سپاه پاسداران به ضرب گلوله در نزدیکی منزلش در شرق تهران، در 22 اردیبهشت گذشته، پاسخ خواهد داد.

مقامات اسرائیلی بر مبنای رویه معمول خود از تائید یا نفی مسئولیت ترور خدایی یا سایر اعضای سپاه پاسداران که طی چند روز گذشته به شکلی عجیب و مشکوک کشته شدند، خودداری کردند.

این رویکردی است که درطول سال‌های طولانی از سوی تل‌آویو دنبال می‌شود.
+106
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  زیر کدوم نظر ؟؟ مسخره ها !! برادران طائب از خودشون ( موساد ) هستند و این سیاه بازی‌ها هم برای رد گم کردنه !!
  40
  13
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Aydin2009 - استانبول، ترکیه
  [::Momiji - توکیو، ژاپن::]. شعر نگو.
  2
  15
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد
  [::Momiji - توکیو، ژاپن::]. دقیقاً داری درست میگی، برادران طایب خودشان عامل موساد هستند که اطلاعات را حتی از طریق روس‌ها به اسرائیل میدهند، البته اگر خبر مرگشون هم شنیدید تعجب نکنید. بازیهایی در راه هست.
  22
  8
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Aydin2009 - استانبول، ترکیه
  [::chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد::]. دو حالت داره یا جوجه بسیجی سایبری هستی که زیر پوشش مخالف رژیم اراجیف و نفرت و دروغ درباره اسراییل پخش میکنی،یا از قشر ساده لوح دائی جان ناپلئونی جامعه).اولیش محتمل تره.خلاصه فکر نکنید کسی نمیفهمه.
  1
  1
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  ما که کل کشورک فسقلی اسقاطیل رو زیر نظر داریم چی باید بگیم .عجب
  1
  0
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  sahandogli - لندن، انگلستان
  در ایران همیشه می کفتند اطلاعات ایران بهترین در دنیا است اما فهمیدیم که ایران اصلا اطلاعات ندارد و دشمن اصلی شان در تمام ارگانهای نظامی و اطلاعاتی نفوذ کرده و هر وقت هر کاری خواست انجام می دهد و رد پایی هم باقی نمی گذارد. دم اسراییل گرم . یهودی ها باید با این موساد افتخار کنند چون امنیت آنها را در تمام دنیا حفظ می کند و کسی از ترس موساد جرات دست زدن به یهودی ها را ندارد چون موساد همه آنها را در هر جای دنیا باشند و به جزای اعمالشان می رساند. به این می گویند اطلاعات و درخدمت ملت و کشور بودن یک سیستم اطلاعات نه مثل اطلاعات ایران که فقط برای حفاظت رژیم تلاش می مند آن هم اگر بتواند
  2
  1
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد
  [::Aydin2009 - استانبول، ترکیه::]. تو برو دنبال اردغان جونت، تجزیه طلب، مغولستان هم پاسپورت میده بهت میده، اسرائیل هیچوقت دنبال منفعت ایران نبوده نوع حکومت هم فرقی نمیکنه، با ماهیت ایرانزمین مشکل داره، برو کمی مطالعه کن، البته آدمهایی مثه تو خشک مغز هستند، دنده ای برا عوض کردن ندارید، برو با اردوغان جونت خوش باش
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.