وزیر خارجه اوکراین: اگر سلاح نرسد با بیل به جنگ ادامه خواهیم داد

دمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکرایندویچه وله: رئیس جمهور اوکراین نسبت به تشدید حملات روسیه هشدار می‌دهد. او این حملات را واکنش روسیه به بررسی نامزدی عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا می‌داند. وزیر خارجه اوکراین می‌گوید، اگر سلاح نرسد، مردم این کشور "با بیل" می‌جنگند.

درگیری‌ها برای به دست آوردن کنترل مرکز شهر سیورودونتسک در شرق اوکراین با شدت ادامه دارد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در پیامی ویدیویی می‌گوید، روسیه به حملات سنگین توپخانه‌ای خود شدت بخشیده و نیروهای بیشتری را برای پشتیبانی و تشدید حملات در دونباس مستقر کرده است.

زلنسکی از روزهای سخت اما تاریخی پیش روی اوکراین سخن گفته است. او در این پیام ویدیویی می‌گوید: «یک هفته واقعا تاریخی آغاز می‌شود که در آن، پاسخ اتحادیه اروپا را در مورد نامزدی اوکراین خواهیم شنید.»

زلنسکی هشدار داد که دقیقا به همین دلیل، روسیه "اقدامات خصمانه خود را آشکارا شدت خواهد بخشید". به گفته رئیس جمهور اوکراین، هدف اقدامات خصمانه روسیه نه تنها اوکراین که دیگر کشورهای اروپایی هم خواهند بود.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز جمعه (۱۷ ژوئن/۲۷ خرداد) پیشنهاد کرد که اوکراین به طور رسمی به عنوان نامزد عضویت در این اتحادیه معرفی شود.

 این پیشنهاد نخستین گام در مسیر عضویت اوکراین در اتحادیه و آغاز روندی برای ادغام این کشور در این اتحادیه خواهد بود که ممکن است مدت زیادی طول بکشد.

تصویب نامزدی عضویت اوکراین مستلزم رأی مثبت تمامی ۲۷ عضو اتحادیه اروپاست.

تصمیم نهایی قرار است توسط سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا، در هفته جاری در نشست این اتحادیه از ۲۳ تا ۲۴ ژوئن در بروکسل گرفته شود. پیش‌بینی می‌شود که برخی کشورهای اروپایی با نامزدی اوکراین مخالفت کنند.

در صورت تصویب نامزدی اوکراین برای عضویت در اتحادیه اروپا، روند عضویت رسمی اوکراین ممکن است سال‌ها به طول انجامد.
"با بیل به جنگ ادامه خواهیم داد"
دمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین اما همچنان بر اراده‌ی مردم اوکراین برای مبارزه تأکید می‌کند. او می‌گوید: «اوکراین حتی در صورت توقف ارسال تسلیحات از غرب، به جنگ با روسیه ادامه خواهد داد.»

کولبا گفته است اگر دیگر سلاحی دریافت نکنند، "با بیل" به جنگ با نیروهای روسیه ادامه خواهند داد. وزیر خارجه اوکراین که یکشنبه شب (۱۹ ژوئن)، در یک میزگرد تلویزیونی در شبکه یک تلویزیون سراسری آلمان شرکت کرد، گفت: «اگر ما سلاحی دریافت نکنیم، مشکلی نیست، با بیل می‌جنگیم اما ما از خود دفاع خواهیم کرد چرا که این جنگ، جنگ بر سر موجودیت ماست.»

او تأکید کرد: «هر چه ارسال تسلیحات به ما سریع‌تر رخ دهد، کمک بیشتری به ما خواهد بود. اگر تسلیحات با تأخیر فرستاده شود، باز هم تشکر خواهیم کرد اما در این صورت خیلی چیزها از دست خواهد رفت و بسیاری از مردم کشته خواهند شد.»
کارشناس نظامی: "حملات روسیه کند شده"
تاگس شاو (وب سایت شبکه اول تلویزیون آلمان) به نقل از یک کارشناس نظامی از مؤسسه مطالعات جنگ ISW از کندی حملات روسیه در دونباس خبر می‌دهد. به گفته این کارشناس، برتری روسیه در تسلیحات توپخانه‌ای برای تصرف سیورودونتسک کافی نیست. این کارشناس تأکید می‌کند، نیروهای روسیه همچنان در تلاش برای کنترل این شهر هستند اما پیشرفت چندانی نداشته‌اند.

این در حالی است که ارتش روسیه از پیشرفت‌ نیروهای خود در این جبهه خبر می‌دهد و اعلام کرده که یک پست فرماندهی نیروهای مسلح اوکراین با حضور افسران عالی رتبه را در منطقه دنیپرو با حمله موشکی منهدم کرده است.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفته در این حمله بیش از ۵۰ ژنرال و افسر نیروهای مسلح اوکراین که در مناطق میکولائیف و زاپوریژیا فعالیت می‌کردند، کشته شده‌اند. این اطلاعات را به طور مستقل نمی‌توان تأیید کرد.
+34
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  khyar - اوپسالا، سوئد
  عه پ کمکهای امریکا چی شد ، حمایت می‌کنیم ، اله می‌کنیم و بله می‌کنیم امریکا بجایی رسید که اوکراین باید با بیل و دست بیل جلوی موشکهای اسکندر روسی بایسته ؟. زلینسکی جون مم رضای بعضی ها هم از این …. خوریها خیلی می‌کرد میگفت من ژاندارم منطقه و فلانم و بهمانم ، اما وقت انگشت وسط امریکا را در ماتحت خودش دید که دیگه دیر شده بود .
  24
  17
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶
  ۴۲
  اقاجان - دبی، امارات متحده عربی
  نه با بیل نجنگید. با اره بجنگید
  9
  4
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۳
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  چشم غربگدایان وطنی روشن .اسلحه جدید مبارزه غربی رسید .بیل
  0
  0
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.