«پیشنهاد ایران به آمریکا: به جای حذف سپاه از فهرست تروریستی، تحریم قرارگاه خاتم‌الانبیا برداشته شود»

مذاکرات وین به طور غیرمستقیم میان ایران ‌و آمریکا انجام‌ می‌شد و هدف آن احیای توافق هسته‌ای برجام بوده استبی بی سی: نشریه اینترنتی میدل‌ایست‌ آی می‌گوید ایران اخیرا پیشنهادی به ایالات متحده در ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هدف احیای توافق اتمی برجام داده که بر اساس آن درخواست حذف سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی آمریکا را کنار گذاشته است.

میدل‌ایست آی می‌گوید ایران در برابر کنار گذاشتن این خواسته، به آمریکا پیشنهاد داده که تحریم های اعمال شده توسط علیه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا بازوی اقتصادی سپاه و چند نهاد دیگر برداشته شود.

میدل‌ایست آی به نقل از یک منبع دیگر خود گفته است که ایالات متحده هنوز به این پیشنهاد که یک راه حل راه میانی توصیف شده پاسخ نداده است. با این حال بر اساس نوشته این نشریه اظهارات مقامات آمریکایی نشان می‌دهد که ایالات متحده موافق پیشنهاد جدید نیست.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه روز چهارشنبه گفته بود تهران باید تصمیم بگیرد که موضوعاتی را که خارج از برجام هستند کنار بگذارد. میدل‌ایست آی می‌گوید او گفت: «ما معتقدیم که اگر ایران این تصمیم سیاسی را اتخاذ کند، در موقعیتی قرار خواهیم گرفت که بتوانیم به سرعت به به طور متقابل به پایبندی به برجام بازگردیم.»

مذاکرات احیای توافق هسته‌ای برجام‌ که سال گذشته شروع شده بود اسفند ۱۴۰۰ متوقف شد و چشم اندازی برای از سرگیری ندارد.

هدف از این مذاکرات رفع تحریم‌های آمریکا در ازای محدودیت مجدد برنامه اتمی ایران بوده است.
+5
رأی دهید
-67

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  قرارگاه خاتم منبع اصلی درآمد سپاه هست ، وقتی سپاه در لیست گروه های تروریستی قرار میگیره ، اتوماتیک وار منابع مالیش هم تحریم میشه !! تقاضای سرداران شیره ای و ابله سپاه از آمریکا برای برداشتن تحریم از قرارگاه خاتم ، تقاضای پای منقلی و آبدماغیه !! اخیراً هم که آمریکا پانزده میلیون دلار جایزه برای یافتن راههای پولشویی سپاه در نظر گرفته . با این حساب تقاضاشون خیلی احمقانه است !!
  0
  43
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۳
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  هاااااااا، حالا وقت داغ کردن الاغهاست! مگه مموتی نمیگفت این تحریم ها همه شون کاغذ پاره هستند؟ پس چی شد؟ بعدش هم مگه اونجا بازار سید اسماعیله که شما میخواهید معاوضه کالا کنین؟ یعنی شما میخواین که آمریکا دست قرارگاه خاتم الانبیا که بازوی اقتصادی سپاه است رو وا کنه تا سپاه بتونه بیشتر پدر خاوررمیانه و مردم ایران رو در بیاره؟ خب به خود خاتم الانبیا بگین این کار رو بکنه (پس این پیغمبر میخواد چه روزی به درد بخوره؟)
  0
  46
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲
  ۲۷
  Esperanto - لندن، انگلستان

  این مذاکره غبرمستقیم من نمیدونم دیگه چه صیغه ایه؟! ایران مستقیم پیشنهاد میده آمریکا هم مستقیم جواب میده. پشت یک میزه مذاکره می نشینند بعد اسمش رو میگذارند مذاکره غیرمستقیم.!!این نوع مذاکره منو یاد قهر کردن های دوران کودکی میندازه.با دوستی که قهر بودیم منتها مجبور بودیم باهاش حرف بزنیم و نشون بدیم هنوز کوتاه نیومدیم عبارت” منت نمی کشم. "اضافه میکردیم بعد حرفمون رو میزدیم. هم قهر بودنمون رو نشون میدادیم هم حرفمون رو میزدیم!!!!
  0
  23
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۱
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  [::Esperanto - لندن، انگلستان::]. دقیقن، فریب و دغل بازی برای امت نادان🥴 آخرش میشه، جام زهر رو نوشیدیم و اعلام می‌کنیم تا حالا یواشکی به پابوس غرب برای برجام میرفتیم، حالا علنی وارد مذاکره مستقیم شدیم. 😖 هر که هم با جام زهر نوشیدن مشکل داره، همزمان با ولایت فقیه، همانا نشانه الله خامنه‌ای مشکل دارد.
  0
  17
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۳
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا
  عجب پیشنهاد مسخره ای باید تیترتان این باشد که سگ رزد تقاضا دارد از امریکا که برادرش شغال را عف کنند از تحریم.
  1
  3
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.