مدیر مسوول همشهری: بله برون پسر خامنه‌ای در کانکس برگزار شد

ایران وایر: جنجال‌ها بر سر سخنان یک کارشناس صدا و سیمای جمهوری اسلامی درباره زندگی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در کانکس، با اظهارات عبدالله گنجی، مدیر مسوول روزنامه همشهری وارد مرحله تازه‌ای شد.

عبدالله گنجی، روزنامه‌نگار اصولگرا، روز یکشنبه ۲۹ خرداد  در صفحه توییتر خود مدعی شد: «اینکه رهبر جمهوری اسلامی حدفاصل سال‌های ۱۳۶۹-۱۳۷۲ در کانکس زندگی میکردند صحت دارد حتی بله برون با خانواده آیت الله خوشوقت برای فرزندشان هم در همین کانکس انجام شده است.»

ادعای اقامت علی خامنه‌ای در کانکس اولین بار روز چهارشنبه ۲۵ خرداد در یک برنامه تلویزیون جمهوری اسلامی مطرح شد.

در این برنامه، کارشناس برنامه تلویزیونی «هاشور» که از شبکه افق صدا و سیما پخش می شود، مدعی شد رهبر کنونی جمهوری اسلامی پس از رسیدن به مقام رهبری، چند سالی در کانکس زندگی می‌کرد.

چندی بعد، محمد هاشمی رفسنجانی، برادر اکبر هاشمی رفسنجانی به ادعای یک کارشناس صدا و سیما درباره اینکه علی خامنه‌ای در چند سال ابتدای رهبری در کانکس زندگی می‌کرد واکنش نشان داده و گفت: بنده اصلاً به یاد ندارم که رهبری در کانکس زندگی کرده باشد.

محمد هاشمی رفسنجانی، رئیس اسبق صداوسیما، به دیدبان ایران گفت: درست است آنموقع زیاد شرایط کشور خوب نبود اما نمی‌توانم بپذیرم که رهبری در کانکس زندگی می‌کردند.

در همین رابطه، خبرگزاری فارس هم مدعی بازخوانی خاطره‌ای از  محمدحسین خوشوقت، فرزند آیت الله خوشوقت در مورد مراسم ازدواج دختر آیت‌الله و پسر رهبر جمهوری اسلامی در منزل خامنه‌ای شده است.

بر اساس خاطره نقل شده در فارس، «این مراسم در یک خانه پیش ساخته ساده برگزار شد! منزل مقام معظم رهبری در همین کانکس بود! غرب منطقه ریاست جمهوری در خیابان آذربایجان، یک فضای خالی بود که در آن جا با کانکس یک ساختمان یک طبقه ای درست کرده بودند. محل کار مقام معظم رهبری هم در همین سازه قرار داشت.»

برادر عروس رهبر جمهوری اسلامی همچنین گفته: «داخل کانکس نشسته بودیم؛ ناگهان یک صدای تکان دهنده از سقف فلزی به گوشمان رسید که همه جا خوردیم. یک میوه کاج رها شده بود و روی سقف فلزی کانکس افتاده بود. پیش خود گفتم، این سازه، در عین سادگی بیش از حد، نا ایمن هم هست. نکند خدای ناخواسته، اتفاقی برای رهبری و خانواده‌شان بیفتد!»

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که خبرگزاری رویترز در سال ۲۰۱۳ گزارشی تحقیقی را منتشر کرده‌ که به نوشته آن آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نظارت بر سازمانی را به نام «ستاد اجرایی فرمان حضرت امام» برعهده دارد که میزان دارایی‌های این سازمان در آن زمان «بالغ بر ۹۵ میلیارد دلار» تخمین زده می‌شد.
+10
رأی دهید
-93

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  احتمالا اینها فرق بین کانکس و قفس رو نمیدانند هنوز
  1
  28
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  یکی میگه کانکس، دیگری میگه کانتینر ، یکی هم میگه اصلا کانکس وجود ندارد . با درست بودن همه این حرفها فقط یک عکس و فیلم نشان بدید که ایشان پاشو تو کانکس یا کانتینر گذاشته حتی برای بازدید. اینهمه مدارک از عروسی دیگران نشان میدید یک عکس هم از عروسی ایشان در کانکس نشان بدید . فیلم واقعی سلیمانی را نشان دادید از این آدمهای دروغگو هم نشان بدید . ما شاید نابینا باشیم آیا همه مردم ایران نابینا هستند. قسم روباه را باور کنیم یا دم خروس را ؟
  1
  26
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  جالبه! این اشغال رو داریم میبینیم و دم از ساده زیستی اش میزنن. ببین اون ١١ تا امام و بقیه ات و اشغالهاشون چی بودن اون موقع که دارن توی روایات ماله به ..ن میکشن
  2
  17
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  اصحاب کهف - کلن، آلمان

  بریزید اینا رو بیرون جان مادراتون ..! داستان از توهین به شعورمون گذشته ، دارن عملا” تحقیر و تمسخرمون میکنن ...
  1
  22
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  نه آقا، طبق سنت در بشکه برگزار میشه!
  0
  19
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.