مسیح علینژاد نامزد سمت «کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل»

 مسیح علینژادصدای آمریکا: سازمان غیردولتی «دیدبان سازمان ملل متحد» مسیح علینژاد را به عنوان جانشین میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، پیشنهاد کرد. خانم باشله اعلام کرده است که به «دلایلی شخصی» به دنبال ماندن در این پست برای دوره دوم نیست.

دیدبان سازمان ملل، در توییتی که روز یک‌شنبه ۲۹ خرداد منتشر کرد، نوشته است: «ما مسیح علینژاد را به عنوان کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد نامزد می‌کنیم. او که از ایران تبعید شده، صدای مردم ایران شده که جان خود را برای سرپیچی از ملاها به خطر می‌اندازند. او یک فعال حقوق بشر شجاع، قانع‌کننده، و الهام‌بخش است.»

دیدبان سازمان ملل متحد یک سازمان غیردولتی مستقر در ژنو، سوئیس، است که وظیفه‌اش نظارت بر عملکرد سازمان ملل بر اساس معیارهای مندرج در منشور این سازمان است.

دیدبان سازمان ملل در سال ١٩٩٣ توسط موریس بی آبرام، فعال سرشناس حقوق بشر و نماینده پیشین ایالات متحده در مقر سازمان ملل در ژنو، تاسیس شد.

این سازمان به عنوان یک سازمان غیردولتی دارای وضعیت مشورت ویژه در شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل و به عنوان یک سازمان غیردولتی وابسته به اداره روابط عمومی سازمان ملل، مشارکتی فعالانه در سازمان ملل دارد و به هر دو ارگان مذکور به صورت منظم گزارش می‌دهد.

میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، یک‌شنبه گذشته اعلام کرد به «دلایلی شخصی» به دنبال ماندن در این پست برای دوره دوم نیست. وی ضمن اشاره به این که قصد دارد به شیلی بازگردد و در کنار خانواده‌اش باشد، از دولت‌های جهان خواست زمینه‌های مشترک برای دستیابی به راه‌حل‌هایی جهت رویارویی با چالش‌های مشترک حقوق بشری را شناسایی کنند.

مسیح علی‌نژاد روزنامه‌‌نگار، فعال حقوق بشر و مجری برنامه تبلت صدای آمریکا حرفه روزنامه‌نگاری را با پوشش اخبار مجلس در تهران آغاز کرد و به خاطر مقالاتش درباره قانون‌گذاران فاسد، مشهور شد.

او در سال ۱۳۸۸ به دنبال سرکوب تظاهرات علیه آن چه که «تقلب در انتخابات ریاست جمهوری» خوانده می‌شد، ایران را ترک کرد و اکنون در ایالات متحده زندگی می‌کند.

علینژاد در سال ۱۳۹۳ کارزار آنلاین «آزادی یواشکی زنان در ایران» علیه حجاب اجباری را راه اندازی کرد که به بزرگترین کمپین نافرمانی مدنی در تاریخ ایران تبدیل شد.
+164
رأی دهید
-76

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  iraneviran - ازبکستان، ازبکستان

  اینکه صادراتی ج ا هست و منفور مردم ایران. واقعاً خدعه ج ا هم کم قوی نیست که چنین جاسوسانی در سمت های مهم رخنه میکنند
  86
  14
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۱
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  فکر خیلی خوبیه باعث سوزش خیلیها میشه علی الخصوص ساندیس خورهای اینجا
  13
  79
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۷
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  با امید رسیدن به بالاترین قله های پیروزی به کوری چشم جیره خوران رژیم نکبت آخوندی
  10
  77
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۵
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  امیدوارم که انتخاب شده و باعث افتخار ایرانیان روشنفکر بشود
  7
  76
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۷
  ۳۹
  Allen1983 - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  ایشالا این مقام رو بگیره و بعد از آن هم به مقام دبیر کلی سازمان ملل برسه و بتواند حق مردم غارت زده زده ایران را از این ملاهای دزد بگیره.
  11
  73
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۷
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش

  کارهای خانم مسیح بسیار خوب است و خانمهای جوان شجاعت خود را نشان دادند ولی وقت آن مردان جوان ما هم نشان دهند که مرد شده اند و ..... و آخوندها را به جهنم بفرستند. پیرمردهایمان هم کمتر فحش بدهند. عملگرا شویم
  8
  57
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۴
  ۵۲
  shirzan - برلین، آلمان

  [::iraneviran - ازبکستان، ازبکستان::]. جنابعالی کی از مردم ایران آمار گرفتید که متوجه شدید ایشون منفور مردم ایران هستند ؟ یا مردم ایران خلاصه میشند در وجود شما؟
  7
  53
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۷
  ۵۲
  shirzan - برلین، آلمان

  هزاران آفرین به این زن شجاع ایران زمین که کابوس این رژیم درمانده شده
  9
  55
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۰
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان::]. به نظر من نباید قبول کند. در چنین سازمان دست شما بسته است. نمی‌‌شود هم اپزیسیون بود و هم بی‌ طرف. کاری که در حال حاضر می‌‌کند مفیدتر است و اثر بیشتر دارد. ولی بزرگسال است. تصمیم خودش. ضمنا شغل اینجوری فاسد هم می‌‌کند.نسل دوم ایرانی‌‌ها با والدین ۵۷ تی بسیار در اروپا موفق هستند اغلب نماینده مجلس. خبرنگار .هنرمند و تحت تاثیر والدین خود و نوستالژی امپریالیست .اغلب چپ پوتینی یا فرخی و نگاه اصلاح آمیز به آخوند‌ها دارند. در چنین شغلی‌ نمی‌‌شود موضع در مقابل چنین کسانی گرفت. ما دو تا جمهوری اسلامی داریم. یکی‌ در ایران یکی‌ ۵۷ تی‌ها در خارج. استقلال داشتن بهتر است.وگرنه یک مثل الهه حیز می‌‌شود.ولی تصمیم خودش
  14
  11
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۶
  ۱۰۵
  millionaire - منچستر، انگلستان

  به چه درد میخوره این سازمان ملل ، وقتی هرکی به هرجا دلش خواست حمله میکنه ، قوی ها و زورگوها سرجاشون و پولدارها پولدارتر میشن یه سری هم دارن ازگرسنگی میمیرن ، سازمان ملل باید قدرت اجرایی داشته باشه ، سازمان ملل مثل پلیسی یه که از دزد و زورگیر دهها برابر ضعیفتره
  1
  22
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۶
  ۱۰۵
  iranstrong - مریخ، یمن
  خود سازمان ملل یک دکر بیشتر نیست دیگه هر بچه ای میدونه که سازمان ممل دست آمریکا و اسراییل و اروپاس برای منافع انها . این خانم که اون موقع که در ایران بود صیغه اخوند بود حالا رفته امرکا شده صیغه کراواتی عروسکی بیشتر نیست . وای به حال ما مردم ایران که این آفتابپرست بشه نماینده مردم . ایران بود لال بود و کور اون موقع حرفی نمیزد بر علیه آخوند چون منافعش حکم میکرد و شاید هم نفوذی همین کراواتی های دروغگو بوده خدا میدونه .
  12
  11
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  بسیار خوب است که سازمان ملل دست آمریکا و اسراهیل و اروپا است. پس دست چه کسی‌ باشد؟ پوتین. مریم و فرخ؟ سه دسته دشمن خونی این خانم هستند. به سخرانی او گوش بده.که چگونه با گذشته خودش تصفیه حساب کرد.‌ای کاش یک ذره از این خانم یاد می‌‌گرفتیم. گذشته از این اون کسی‌ که او را اصلاح طلب می‌‌خواند. اول خودش توزیع دهد که چرا پشت سر امام نماز سرخ می‌‌خواندند.؟ چرا خیابانی آنها کاندید اولین مجلس خبرگان بود.؟ چرا زمانی که گروه فرقان نتوانستند رفسانجانی را ترور کنند.با یک نامه بلند بالا حمایت خود را از بردار مجاهد و انقلابی‌ حضرت ایتلا رفسنجانی اعلام کردند؟. چرا اینقدر می‌‌سوزید. ؟ هی‌ نامه عاشقانه به امام می‌‌نوشتید. زمانی که درک کردید این شیرین شما نه سینه بلورین دارد.نه ابرو کمانی است. نه لب همچون انار ساوه دارد. به جای آن ۵ کیلو ریش و پشم و همه شما سه طلاقه کرد. گیر دادید به این خانم. چنین بود چنان بود.
  11
  9
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. البته کارهای اینچنینی محدودیت هایی ایجاد میکنه ولی اگر بتونه از پتانسیلهایی که در آن سازمان هست استفاده کنه شاید برای کسانی که در ایران بازداشت و زندانی هستند مفید باشه
  6
  7
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۰
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  الهام خرچنده کجایی ؟ این یا زن ایرانیه تو هم یکی . فرقتون اینه که این از زبونش برای دفاع حق مردم استفاده میکنه ولی تو برا لیسیدن بیضه های اغا
  8
  10
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴
  ۵۹
  رها از جهل - اوین، ایران
  درود به شرف و وجدان توی شیرزن. هرچند سزاوار چنین جایگاه بالایی هستی و از طرفی امنیت جانی ات هم حقظ میشود, ولی فکر کنم در چارچوب قوانین سازمان ملل و عضویت ضد بشری حکومت اسلامی در این سازمان, قطعا فعالیت های اجتماعی-سیاسی ات هم محدود میشود. یعنی به نوعی مهار میشوی.
  7
  8
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان::]. امیدوارم .تجربه بدی با NGO در اینجا داریم. خیلی‌ تحت تاثیر نستالژی ۵۷ هستند . امیدوارم که ایشون بتواند در مقابل این‌ها به ایستد.
  6
  6
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴
  ۵۳
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  مسئله خیلی جالب شد. این خانم که ادعای آزادی خواهی میکنه و سنگ ایران و ایرانی رو به سینه میزنه, به یکباره سر از ( کنفرانس جهانی حمایت از یهودیان ) در میاره و ناگهان نامزد سمت «کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل» میشه. قضاوت به عهده کسانی که کمی قدرت تجزیه و تحلیل دارن.
  10
  18
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  درست مثل همین صیغه جناب فراهانی اصلاح طلب یک کره سیک را به تبلیغات بستن به ریش ملتی که ادعا داره ۵۰۰۰ سال سابقه تمدن داره.چه ملت بدبختی هستیم که الگو هامان را باید در خارج کشور یا بسازند یا منتاژ کنند. مصاحبه های این سلیته خانم را هر حین تبلیغاتش برای اخوند خاتمی گوش بدید تا از هر چی زن است بیزار بشید!امروز هم درست همونها که خاتمی و امثال خاتمی را از زیر عبای خمنی و باند جنایتجارش در اوردند حالا این لهافکش خاتمی را کردن سمبل ایران و ایرانی...
  8
  4
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۰
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. [:این نشون میده که ملت ایران یک چوپان میخواهد ،فرقی نمیکنه ولی وقیه یا پس انداخته های طویه ولی وقیه باشند مثل این صیغه السلام.ایران تا زمانی نفت و گاز معادن داره و تا زمانیکه ملتش راحت سر کار میمونن هزاران خمینی و خاتمی و احمقی نجس و مسیح صغیه را به عنوان سمبل براش میرهاشند و ملت هم بسته به تبلغت دنبال یکی میافته:وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::].
  9
  1
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. واقعا بدبختی .
  1
  5
  دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۵
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::Nagonsar - مونیخ ، آلمان::]. یزدان را شکر که شما اینقدر خوشبخت هستید.سکته نکنید از این همه خوشبختی‌ ؟ ضمنا اینقدر هم خسیس نباشید.دلیل آن را هم به ما بگید تا ما هم خوشبخت شویم. حالا به کی‌ بدهند تا شما بیشتر خوشبخت شوید ؟ مریم. دختر خاله فرخ؟ یا نبیره محمد علی‌ شاه قجار؟ شما ۵۷ اتی‌ها چقدر خسیس هستید ؟ فقط برا خودتان می‌‌خواهید. خوب اسم ناجی خود را هم بیارید
  3
  2
  ‌سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۱
  ۵۴
  Azadi hame - تهران، ایران
  هی منفی بدید ساندیس خور ها..تا کور شید. دختر وطنم شیر زنه..
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰
  ۵۳
  chertopertnago - دور اباد، سائوتوم و پرینسیپ
  معصومه قمی را خمینی دیگر نکنید ملت همیشه مثلا دانا ..
  1
  0
  جمعه ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.