هشدار بنت به ایران؛ اسرائیل به هر کسی که تروریست بفرستد ضربه خواهد زد

العربیه: در ادامه هشدار مقامات اسرائیلی به جمهوری اسلامی، نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد، اگر ایران شهروندان اسرائیلی در ترکیه را هدف قرار دهد، بهای سنگینی را خواهد پرداخت.

رسانه‌های اسرائیلی در این زمینه گزارش دادند، بنت، یک‌شنبه 29 خرداد، در نشست هفتگی کابینه اسرائیل تصریح کرد: «رویه جدید ما این است که هر کسی [تروریست‌ها را] بفرستد، [بهایش را] خواهد پرداخت.»
«خطر واقعی»
نخست‌وزیر اسرائیل در اظهارات خود با اشاره به شهروندان اسرائیلی که با وجود هشدارهای امنیتی، هنوز در ترکیه هستند، تأکید کرد که در این زمینه «خطر واقعی» علیه آن‌ها وجود دارد.

او افزود: «شهروندان اسرائیلی می‌باید مسئولیت شخصی خود در قبال امنیتشان را بپذیرند.»

بنت با اشاره به افزایش اقدامات ایران برای هدف قرار دادن شهروندان اسرائیلی گفت: «نهادهای امنیتی اسرائیل می‌کوشند اقدامات [تروریستی] را پیش از اجرا، ناکام کنند.»

مقامات اسرائیلی دوشنبه گذشته از شهروندان خود خواستند فورا استانبول را ترک کنند و از سفرهای غیرضروری به سایر مناطق ترکیه اجتناب کنند. آنان همچنین هشدار دادند که عوامل اطلاعاتی ایران آماده ربودن یا کشتن اسرائیلی‌ها در خاک ترکیه هستند.

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل به ایران هشدار داده بود که اگر شهروندان اسرائیلی مورد هدف نیروهای ایرانی قرار بگیرند، پاسخ تل‌آویو «قاطع» خواهد بود.

گانتز تأکید کرد که گروه‌های ایرانی در آستانه اجرای طرحی برای ترور و یا ربودن گردشگران اسرائیلی در استانبول هستند.

شورای امنیت ملی اسرائیل نیز از گردشگران این کشور خواست تا ترکیه را فوراً ترک کنند. این شورا از اسرائیلی‌ها خواست، اگر توانایی ترک خاک ترکیه را ندارند، از محل سکونت خود خارج نشوند و تمام نمادهایی که بر اسرائیلی یا یهودی بودن آن‌ها دلالت می‌کند را پنهان کنند.
هزاران گردشگر اسرائیلی در ترکیه
شمار گردشگران اسرائیلی در ترکیه، پیش از اعلام وضعیت اضطراری در هفته جاری، 5 هزار نفر برآورد شده بود. اما بر اساس گزارش‌ها، هنوز حدود 2 هزار گردشگر اسرائیلی در ترکیه حضور دارند.

مقامات اسرائیلی اعلام کرده‌اند، تهران در پی گرفتن انتقام قتل فرماندهانی از سپاه پاسداران است که اسرائیل را مسئول ترور آن‌ها می‌داند.

تنش بین اسرائیل و ایران در هفته‌های اخیر تشدید شده است، پس از ترور یک افسر سپاه در تهران در ماه گذشته و تشدید حملات هوایی علیه اهداف مرتبط با ایران در سوریه، تهدیدهای مقامات حکومتی ایران نیز علیه اسرائیل و شهروندان افزایش یافته است.
+38
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  عجیب اینکه که رجب اقدامی نمی‌‌کند. پای منافع ترکیه که وسط آید. شوخی‌ با کسی‌ ندارد. حتما سبک سنگین کرده و پی برده نفع رشوه آخوندی از چند هزار توریست بیشتر است.
  8
  12
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  یه ر زگاری سودای کشوری از نیل تا فرات رو در سر داشتن .و اما حالا با دیوارکشی دور خود از ترس فلسطینیان و نیروهای مقاومت تحت امر ایران فقط تهدید میکنن
  17
  12
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::سرزمین اریا - کویت ، کویت::]. اگر این چند هزار عملیات در سوریه و دهها انفجار مراکز موشکی و اتمی آخوندها در ایران اشغالی و زدن نیروهای تخصصی موشکی تهدید است پس خدا بداد برسد اگر یک روز دست به اقدام عملی بزنند🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣.
  7
  4
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  varied - ریزه، ترکیه
  به کوری جشم طویله رهبری در ایران جانم فدای اسرائیل
  12
  15
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.