دستگیری ۱۲۰ گردشگر یک تور در مازندران به اتهام «هنجارشکنی»

 عکس آرشیوی است.رئیس دادگستری مازندران از بازداشت ۱۲۰ گردشگر به اتهام «هنجارشکنی» خبر داد.

به گزارش رسانه‌های داخلی، محمدصادق اکبری روز یک‌شنبه، ۲۹ خرداد بدون اشاره به زمان بازداشت این گردشگران، آن‌ها را اعضای یک تور گردشگری «غیرمجاز» معرفی کرده که در جنگل «پِی رَجِه» نکا توسط پلیس امنیت اخلاقی بازداشت شده‌اند و برای آن‌ها پرونده قضایی تشکیل شده است.

به گفته آقای اکبری اعضای این تور اقدام به «نصب بنر‌های شیطان‌پرستی»، «شُرب خَمر»، «روابط نامشروع»، «رقص مختلط» و «کشف حجاب» کرده بودند.

هر یک از این اتهام بنابر قوانین مجازات اسلامی در ایران با مجازات‌های سنگینی همراه است.

بازداشت مسئولان تورهای گردشگری و گردشگران، پلمب مراکز گردشگری و اعلام جرم علیه مالکان آن‌ها به دلیل برگزاری مراسم شادی، رقص و موسیقی و حتی آب‌بازی در جمهوری اسلامی ایران سابقه طولانی دارد.

رئیس دادگستری هرمزگان، روز جمعه، ۱۹ فروردین از ورود مدعی‌العموم به موضوع «رقص مختلط» در دو اقامتگاه بومگردی در جزایر قشم و هرمز و اعلام جرم علیه مالکان آنها خبر داده بود.

دادستان شهرستان بُشرویه در خراسان جنوبی نیز اواسط آذر ۱۴۰۰ یک کمپ گردشگردی را به دلیل «مسائل خلاف عفت و اخلاق عمومی» با مصادیق «کشف حجاب»، «رقص مختلط»، «انجام حرکات نامتعارف» و استفاده از «آلات لهو و لعب» پلمب کرد.

اواسط تیر پارسال نیز یک کاروانسرا در استان مرکزی به دلیل «آب‌بازی چند مسافر زن و مرد» پلمب شد.

علاوه بر مراکز گردشگری، نیروهای امنیتی بارها با یورش به مهمانی‌ها و مراسم خصوصی اقدام به بازداشت مهمانان و برگزارکنندگان آن‌ها به دلیل برگزاری مراسم «مختلط» کرده‌اند.
+8
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  این احمق ها چرا نمی فهمند که این حرفا به کت مردم نمیرود؟ یه مدت بهشون صبحانه نهار و شام میدهند و بعد مجبورن ولشون کنن!
  2
  42
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  "به گفته آقای اکبری اعضای این تور اقدام به «نصب بنر‌های شیطان‌پرستی»، «شُرب خَمر»، «روابط نامشروع»، «رقص مختلط» و «کشف حجاب» کرده بودند" به این میگن تور! اسمش رو چرا نگفتین؟
  13
  8
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶
  ۲۲
  varied - ریزه، ترکیه
  گزارش دادگستری مازندران ظاهر ماجرا است از این 120 نفر حدود 37 نفر از گردشگران فرانسوی انگلیسی و آلمانی و تعدادی دو تابعیتی هستند
  1
  10
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.