اعتراض‌ به پیشنهاد جنجالی یکی از نمایندگان مبنی بر «ازدواج بین‌المللی دختران ایرانی» + ویدیو

امیرحسین بانکی‌پور، نماینده اصفهان و رئیس کمیسیون مشترک طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در مجلس ایران استبی بی سی:در جلسه امروز مجلس ابتدا گروهی از نمایندگان زن در مقابل صندلی امیرحسین بانکی‌پور، جمع شدند و خواهان عذرخواهی او شدند.اظهارات یک نماینده مجلس ایران درباره تسهیل ازدواج دختران ایرانی با مردان غیر ایرانی شیعه و پیشنهاد «ازدواج بین‌المللی» با اعتراض گروهی از نمایندگان در صحن علنی مجلس روبرو شد.

امیرحسین بانکی‌پور که این پیشنهاد را مطرح کرده، نماینده اصفهان و رئیس کمیسیون مشترک طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در مجلس ایران است.

در جلسه امروز مجلس ابتدا گروهی از نمایندگان زن در مقابل صندلی امیرحسین بانکی‌پور، جمع شدند و خواهان عذرخواهی او شدند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، تعدادی از نمایندگان مرد مجلس هم وقتی فهمیدند آقای بانکی‌پور چنین صحبتی را مطرح کرده «با صدای بلند اعتراض کردند».

بنا بر این گزارش مرتضی محمودوند، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس «با عصبانیت خطاب به بانکی‌پور گفت که آیا تو واقعا چنین حرفی را زده‌ای؟ در این هنگام تعدادی از نمایندگان محمودوند را آرام کرده و او را به قسمت دیگری از مجلس بردند.»
انتقاد سعیدی از بانکی‌پور:یک جو غیرت داشته باشی، پیشنهاد ازدواج دختران ایرانی با خارجی‌ها را نمی‌دهیفاطمه قاسم پور نماینده تهران، غنی نظری نماینده خلخال و معین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار در تذکر شفاهی خواهان عذرخواهی امیرحسین بانکی‌پور شدند.

آقای بانکی‌پور، پس از اعتراض نمایندگان مجلس مدعی شد که رسانه‌ها صحبت‌هایش درباره ازدواج دختران مجرد بالای ۳۰ سال با مسلمانان و شیعیان علاقمند به جمهوری اسلامی را «تقطیع» کردند و «جو رسانه‌ای به وجود آوردند».

او گفت که صحبت‌هایش در «یک محیط علمی و آکادمیک» بود و در آنجا «تحلیل آماری» داشته است.

این نماینده مجلس افزود که «من به نوبه خودم از بانوانی که ممکن است این تقطیع ذهن آنها را آزرده کرده باشد از طرف آن رسانه‌های غلط عذرخواهی می‌کنم ولی من معتقدم صورت مسئله‌ها را نباید پاک کنیم.»
+5
رأی دهید
-53

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا

  اول از خواهر مادر خودت شروع کن الدنگ بی شرف بی غیرت.
  4
  68
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸
  ۳۰
  Lincoln - کورنوال، انگلستان

  شغلی که ایشان و دوستان داشتند (P.I.M.P) مثل اینکه خوب ازش اسقبال شده و الان می خوان در سطح بین اللملی گسترش پیدا کنه ،برای نشان دادن حسن نیتشان باید از خانواده خودشان شروع کنند هر چند زینب جون تمام کمال این قضیه اثبات کرده.
  2
  55
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  این خار و مادر و دخترهاش همه بوی تربت کربلا گرفتن از بس عین موکت زیر دست و پای زائران خاکی عراقی بودن
  3
  33
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  اگر قانون این هست که مسئولین مملکتی حق داشتن دو شغل رو ندارند ، این یارو رو چرا آوردنش در طویله مجلس و پول یامفت و هزاران مزایای دیگه بهش میدن !؟ این آقا شغل اصلی و اولیه اش پااندازی و دلالی س ک س هست ! . برگردوننش به شغل آبا و اجدادیش و اول هم از نزدیکان خودش شروع میکنیم ، دختراش اگر داره دخترای خاله ها و دایی ها و عمه و عموهاش و حالا چرا خارجی‌ها ؟ مگر بیل به کمر ما خورده ، بخطشون کن ، کاریت نباشه !!؟
  0
  29
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴
  ۳۲
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا

  راه زینب سلیمانی روخودت و خواهر و مادرت ونوه های سد علی گدا ادامه بدین
  1
  31
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۴
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  این شخص مثلا نماینده مجلس است، اما با این طرز فکر و صحبت های احمقانه بیشتر شبیه بقیه مسئولان ج. ا.است یعنی بی سواد، احمق ،بی شرف و نفهم.
  3
  25
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶
  ۵۷
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  یک فحش خاصی هست که مطمینأ اینجا سانسور میشه و واقعا به حق!. انصافا این همون کاره است با اون علم الهدای عاشق بوی زیر بغل عرااقیها
  1
  10
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴
  ۴۲
  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا
  بازم دم نماینده چابهار، که اهل سنت هست گرم که خوب جلوی اون نماینده مفت خور اخوندی ایستاد. در مذهب شیعه، غیرت صفر. اون از دروغهای اخوندها به حضرت علی که میگویند زنش را ریختن سرش خودش نشست نگاه کرد، این هم از صیغه خانه و فاحشه خانه های قم و مشهد...
  1
  7
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۴
  ۴۲
  babak.iraniii - تهران، ایران
  این آشغال چندین پدر داره که خودش هم نمیشناسه و در مکان های فاسد و منجلاب تن فروشان بزرگ شده دراس بقول عرب ها قواده / شرفو آبروی غیرت نداره لعنت بتو ق...ق که باین ... رای دادی چه زن چه مرد خوتون هم مثل همین ید
  2
  6
  یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.