پزشکی که هویت جسد حسین عبدالباقی را تائید نکرده بود در اثر سقوط از طبقه هشتم جان باخت

پیوند علامه، پزشک اورژانس در آبادان، در اثر سقوط از بلندی جان باخت/ علامه همان کسی بوده که هویت جسد حسین عبدالباقی را در نیمه‌شب نخست متروپل تایید نکرده بود

پیوند علامه، پزشک اورژانس در بیمارستان‌های آبادان، روز جمعه،‌ ۲۷ خردادماه، در اثر سقوط از طبقه هشتمِ برجِ محل زندگی خود در این شهر جانش را از دست داد.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی،‌ ایرنا، جمعه شب به نقل از محمد محمدی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آبادان، نوشت: «دکتر علامه به دلیل شدت جراحت وارده از سقوط از ارتفاع در دم جان باخت.»
به گفته این مقام دانشگاهی، «علت حادثه توسط کارشناسان ناجا در دست بررسی است».

اما در حالی که خبرگزاری‌ها در ایران از جمله خبرگزاری رکنا علت مرگ پیوند علامه را خودکشی توصیف می‌کنند، روایت دیگری هم در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است.
دو خبرنگار دارای ارتباطات محلی که از ابتدا درباره حادثه مرگبار برج متروپل در آبادان خبررسانی می‌کردند در توییتر نوشتند که آقای علامه خودکشی نکرده، بلکه «کشته شده است».

بخش‌های زیادی از برج بزرگ متروپل روز دوم خرداد فرو ریخت و ده‌ها کشته و مفقودی بر جا گذاشت. آمار رسمی قربانیان ۴۱ نفر اعلام شده است.
از همان ابتدا با وجود اعلام تأیید هویت جسد حسین عبدالباقی، متهم اصلی و مالک و پیمانکار ساختمان متروپل آبادان، توسط دادستان خوزستان، شبهات فراوانی درباره مرگ او مطرح شد، از جمله این که هنوز عده زیادی باور ندارند که او در این حادثه کشته شده باشد.
همان روزهای اول خبری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد مبنی بر این که یک پزشک از تایید هویت جسد ناشناسی که توسط مقامات به عنوان حسین عبدالباقی معرفی شده سر باز زده است.

حال سعید حافظی،‌ خبرنگار آبادانی، در این باره نوشته است: «طی تحقیقات رادیو گوشه‌کنار و تماس با یک عضو نظام پزشکی آبادان، پیوند علامه کشته شده، خودکشی نکرده! طبق اظهارات وی، علامه همان کسی بوده که هویت جسد حسین عبدالباقی را در نیمه‌شب نخست متروپل تایید نکرده!»
+140
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد

  تف به شرف نداشته سما، که ظلم میکنید به مردم پاک ایران و جوانان ما رو میکشید. بزودی بدست مردم به زیر کشیده خواهید شد.
  5
  167
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰
  ۵۰
  ordak - بن، آلمان

  میگن امام جمعه آبادان خواب دیده که امام زمان بهش گفته اون دکتر را ها داده چون حرف مسیولین نضام ولایی که عبدالباقی مرده را رد کرده.
  8
  100
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  مبگت۵دمتر به د از گربه های خانواده عبدالباقی خصوصا برادرش چنان دچار عزاب وجدان شده بود که قبل از خودکشی اول دندانهای خودش را کشیده بود بعد فک و پندهای خودش و دست آخر دست و پای خودش را شکسته بود و دست آخر از پله ها رفته بود بالای ساختمان به پریده بود پایین،در ضمن دکتر قبلاً کلیه های را هدیه کرده بود
  8
  59
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  هر جور هم که با این کارها رعب و وحشت بخوان بوجود بیارند، همیشه انسان ها یی شجاع و با شرف هستند که از چنین رویدادهایی نترسند و طرف حق رو بگیرند
  7
  68
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یعنی به طریقه ی اسلامی که پرتاب از ارتفاع است سر به نیستش کردند
  7
  62
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  آهای ملت بدبخت ایران، هر چه دیرتر بخود بجنبید بدبختی بیشتری را تحمل خواهید کرد! حال خود دانید!
  8
  73
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  ملت ایران تاوان های زیادی از این قوم و قبیله تازی.دزد .غارت گر داده. اینها میخواهند ننگ خود را با رنگ پاک کنند.این قوم و قبیله عبد یاغی از چنگ مردم ایران جان سالم بدر نخواهد برد.اگر یزد دوره گزش نزدیکه. صبر کنید
  3
  56
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  بی شرف های پست .نامرد . دزد غارتگر . جوان تحصیلکرده ای که تسلیم نیات کثیف انها نشد این جنایت را رقم زدند.ملت ایران تاوان های زیادی داده. تف بر شرف نداشته شما ها. تازی های غارتگر
  2
  72
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  سعید امامی زنده شده است.
  4
  24
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵
  ۴۳
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  درود به شرف این دکتر باوجدان که تسلیم حاکمیت نکبت ملاها نشد و جانش را در راه شرف و استقامت تقدیم به ایران کرد . یاد و نامت مانا و جاوید .در فردای ایران آزاد و سرافراز تندیس تو را با شکوه و افتخار در مرکز آبادان نصب خواهیم کرد .پاینده ایران جاوید شاه
  5
  54
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.