خرید آبرو برای رهبر بی‌آبرو؛ تولید معجزه‌ برای خامنه‌ای

ایران وایر - آیدا قجر: به تازگی «رحیم صفوی»، فرمانده سپاه گفته است، «علی خامنه‌ای» رهبر جمهوری اسلامی با قند، نوه‌اش را که مبتلا به بیماری یرقان بود، شفا داد. ادعای معجزه‌گری خامنه‌ای اما سابقه‌ای بیش از یک اظهارنظر دارد و بارها از رسانه‌های حکومتی تا تریبون‌های نماز جمعه مقام او را تا معجزه‌گر ارتقا داده‌اند.

در این گزارش مروری داریم بر برخی از خرافه‌ها و اوهامی درباره خامنه‌ای که انگار خودش هم طالب این‌گونه روایت‌هاست و راویان را به مقام‌ می‌رساند.
***
۲۶ خرداد بود که ویدیویی از رحیم صفوی منتشر شد؛ او در دانشگاه «دافوس» ارتش جمهوری اسلامی می‌گفت، نوه‌اش مبتلا به بیماری یرقان شده بود و تا شکم زرد بود و پزشکان گفته بودند که خونش باید عوض شود. او که خامنه‌ای را پیش‌تر در حال دعاخوانی و فوت کردن به قند دیده بود، از رهبر جمهوری اسلامی خواست که دعایی بخواند، به قند فوت کند تا به دهان نوزاد بگذارند. به گفته فرمانده سپاه، این کار انجام شد و به ناگهان بیماری یرقان نوه‌اش از بین رفت.

دو روز پیش از این ویدیو، شبکه افق نزدیک به سپاه پاسداران در میزگردی، روایت دیگری را مطرح کرد. به گفته کارشناس این شبکه، خامنه‌ای پس از کسب منصب رهبری مکانی برای زندگی نداشت و برای مدت سه‌چهار سال در کانتینری ۱۰۰ متری زندگی می‌کرد. کارشناس می‌گوید که محافظان خامنه‌ای نقل کرده‌اند، پس از رهبر شدن خامنه‌ای، آن‌ها کتاب‌های او را از خانه دولتی ریاست‌جمهوری به کانتینر منتقل کرده بودند. حاضران در میز گرد هم «عجب‌گویان» سری به نشانه احترام تکان می‌دادند. ۲۶ خرداد این ادعا توسط «محمد هاشمی»، رییس اسبق صدا و سیما تکذیب شد: «بنده اصلا به یاد ندارم که رهبری در کانکس زندگی کرده باشد؛ اصلا نمی‌توانم چنین چیزی را تایید کنم!»

میوه‌های ارزان و عبای سوراخ خامنه‌ای سخنوران و مجیزگویان خامنه‌ای سال‌ها است که در تبلیغ خامنه‌ای روایت‌هایی مبنی بر فقر او نقل می‌کنند.

به عنوان نمونه، «علیرضا مرندی»، رییس فرهنگستان علوم پزشکی در سال ۱۳۹۳ گفته بود، خامنه‌ای تلاش می‌کند مثل پایین‌ترین طبقات جامعه زندگی کند و وقتی به او توصیه می‌شود میوه بخورد، مخالفتی نمی‌کند اما به دنبال ارزان‌ترین میوه می‌گردد. به گفته او، اگرچه لباس‌های خامنه‌ای را همیشه تمیز می‌بینیم؛ اما دیده شده که سوراخ‌هایش دوخته شده است و این مورد در تلویزیون دیده نمی‌شود.

در همان سال، خبرگزاری تسنیم، گزارشی منتشر کرد که حکایت از روی زیلو خوابیدن خامنه‌ای، نبود برنج در خانه رهبری، خوراک ساده و اندک و نمونه‌های این‌چنینی داشت.

این روایت‌ها از فقیر بودن خامنه‌ای به اسم «ساده‌زیستی» در حالی بیشتر شده بود که یک سال قبل، یعنی در سال ۱۳۹۲ رویترز در گزارشی خامنه‌ای را امپراطوری خوانده بود که ثروتی بالغ بر ۹۵ میلیارد دلار دارد؛ یعنی رقمی حدود ۴۰ درصد بیشتر از صادرات نفتی ایران در سال ۱۳۹۱ و حتی بیشتر از ثروت اندوخته شاه سابق ایران.  منظور از این امپراطوری عظیم اقتصادی «ستاد اجرایی فرمان حضرت امام» است.

وقتی خامنه‌ای از قطار پرید و به محض تولد «یا علی» گفتخامنه‌ای در سخنرانی سال ۱۳۸۷ خاطره‌ای در اهمیت نماز خواندن نقل کرده بود که با آن ویدیوها و طنزهای بسیاری ساخته شد. به گفته او وقتی به عراق رفته بودند، قطار برای نماز صبح توقف نکرد و او مجبور شد از اواخر قطار خودش را از پنجره بیرون بیندازد تا بتواند نماز بخواند. خامنه‌ای کمی مکث می‌کند، انگار خودش هم باورناپذیر بودن ادعایش را مزه‌مزه می‌کند و ادامه می‌دهد: «چون در داخل قطار کثیف بود و نمی‌شد نماز خواند.» اما باز هم به نظر غیرعقلانی می‌آید، برای همین می‌گوید نزدیک ایستگاه یا اوایل ایستگاه بود.

اما یکی از ماندگارترین روایت‌های از زبان «محمد سعیدی» امام جمعه شهر «قم» در سال ۱۳۹۰ در کرامات و معجزات رهبر جمهوری اسلامی بیان شده، «یا علی» گفتن خامنه‌ای هنگام تولد به نقل از خواهر ناتنی او است: «زمان ولادت رهبر انقلاب که رسید، ما را از اتاق بیرون کردند. قابله در اتاق داشت زمینه تولد این فرزند جدید را فراهم می کرد. یک مرتبه دیدم صدای قابله بلند شد که علی نگهدارت باشد. ما در را باز کردیم و رفتیم تو. گفتیم چه شد؟ گفت که این آقا- یعنی مقام معظم رهبری- وقتی می خواست از بدن مادر خارج شود، گفت، یا علی. گفت تا این کلام را شنیدم، قابله گفت علی نگهدارت باشد.»

کمی بعد از این اظهارات، «علی اکبر ناطق نوری»، رییس دفتر بازرسی دفتر رهبری گفت: «این‌که کسی بیاید و بگوید وقتی مقام معظم رهبری به دنیا آمده گفته است، یا علی، مزخرفات و توهین به مقام معظم رهبری است.»

دیدار خامنه‌ای با امام زمان شیعیان قصه‌سازی برای خامنه‌ای به پریدن از قطار، شفای بیمار، نطق هنگام تولد و تبلیغ ساده‌زیستی ختم نمی‌شود. روحانیون مجیزگو پا فراتر از این‌ها گذاشته‌اند و نه فقط صحبت از دیدار خامنه‌ای با امام زمان شیعیان کرده‌اند؛ بلکه می‌گویند امام زمان مقابل پاهای خامنه‌ای برخاسته بود؛ چه مقامی بالاتر از این برای معتقدان به شیعه؟

در همان سال ۱۳۹۰ که گفتند خامنه‌ای «یا علی» گویان به دنیا آمد، روایت دیگری را «آیت‌الله احدی»، روحانی مازندرانی به نقل از «کاظم صدیقی» امام جمعه تهران می‌گوید که حتی صدیقی نتوانسته بود، روایت خود را به اتمام برساند، به هق‌هق افتاده بود و مردم به سمت خامنه‌ای هجوم آورده بودند تا تبریک بگویند. البته روایت صدیقی هم به نقل از «آیت‌الله بهاءالدینی» ذکر شده که دیگر در قید حیات نیست. طبق این روایت «مقام معظم رهبری به دیدار امام زمان نائل آمد» و البته مثل این‌که امام زمان شیعیان به عیادت خامنه‌ای در بیمارستان هم رفته بود.

به اعتقاد شیعیان امام دوازدهم که «مهدی» نام دارد و با القابی چون امام زمان و امام عصر خوانده می‌شود، زنده و غایب است و زمانی ظهور می‌کند و قرار است دنیا را پر از عدل کند. آن‌ها معتقدند امام زمان با افراد مومن و اهل دل ملاقات‌هایی برگزار می‌کند.

کاظم صدیقی اما به این‌ها راضی نیست. این‌بار در سال ۱۳۹۳ برای روایتی دیگر به سراغ «آیت‌الله بهجت» می‌رود که او نیز در قید حیات نیست. امام جمعه تهران نقل قول بهجت را هم به منبعی موثق ارجاع می‌دهد که «منبع موثقی از آیت‌الله بهجت نقل کردند که ایشان در خواب دیدند که حضرت امام زمان در مجلسی حضور داشتند،‌ علمای بزرگ اسلام هم در خدمت آقا امام زمان بودند،‌ آیت‌الله خامنه‌ای وارد شدند و امام زمان جلوی پای ایشان تمام‌قد بلند شدند و برای ایشان جایی برای نشستن باز کردند.»‌

صدیقی نه فقط بر تریبون نماز جمعه بلکه در گفت‌وگو با رسانه‌ها هم مدام ارتباط ویژه خامنه‌ای با امام زمان شیعیان را تکرار کرده است. مثل نمونه‌ دیگری که گفته بود: «عالمی شب قدر خدمت امام عصر تشرف پیدا کرد، درباره مقام معظم رهبری پرسید، حضرت فرمودند: ایشان از مایند.» مجری تلویزیون هم «به‌به»گویان یا «ای جان»گویان لذت می‌برد.

در آخرین نمونه، کاظم صدیقی در خرداد سال جاری در اجلاس بین‌المللی «فعالان مهدویت» گفته است: «رهبری هرگاه برای جوانان مسلمان رنج می‌کشند، سری به جمکران می‌زنند.» و «ما معتقدیم رهبری از بالا تعیین شده است.» جمکران مسجدی است که به اعتقاد شیعیان  امام دوازدهم که امام زمان یا امام عصر خوانده می‌شود، در آن محل با اهل معنا دیدار می‌کند. در این مسجد چاهی وجود دارد که شیعیان نامه‌هایی را خطاب به امام زمان در آن می‌اندازند و اعتقاد دارند او نامه‌ها را می‌خواند و خواسته‌های آنان را اجابت می‌کند.

خامنه‌ای صدیقی را ابتدا به عنوان سخنران بیت رهبری منصوب کرده بود و بعد به مقام امام جمعه تهران رسید.

البته دیگر روحانیون مجیزگو هم برای خامنه‌ای کم نگذاشته‌اند. به عنوان نمونه «آیت‌الله حسین نوری همدانی» که گفته شده وقتی از او پرسیدند، چرا در راهپیمایی‌ها و تظاهرات در دوران رهبری خامنه‌ای در صف اول می‌ایستد، پاسخ داده بود: «شبی در خواب حضرت فاطمه‌الزهرا را ملاقات کردم که بی‌بی فرمودند، شوهرم علی تنها ماند، نگذارید فرزندم علی تنها بماند.»

اما چه کسی خریدار این اوهام و خرافه‌ها است؟

گام دوم انقلاب؛ خرید آبرو برای رهبر بی‌آبرو «محمدجواد اکبرین»، روزنامه‌نگار و دین‌پژوه در گفت‌وگو با «ایران‌وایر» ضمن آن‌که اشاره می‌کند، حکومت جمهوری اسلامی به خاطر فقدان کارنامه‌ای قابل دفاع در تمامی عرصه‌های سیاست، امنیت، اقتصاد و رضایت جامعه، روی به نقل خاطرات، خواب‌ها، اوهام و خرافات آورده است تا بلکه بتواند از حاکمیت دفاع کند، می‌گوید: «از ادبیات خود خامنه‌ای استفاده کنم که ما وارد گام دوم انقلاب شده‌ایم. در گام اول مردم منتظر بودند حکومت لیاقت خود را اثبات کند. اما بعد از چهار دهه حکومت، بی‌لیاقتی و فساد سیستماتیک و خیانت در امانت مردم به اثبات رسید. جمهوری اسلامی نه در سیاست داخلی و نه خارجی موفق نبود.»

به تحلیل او از این‌جا به بعد که اعتماد عمومی جامعه به حکومت سلب شده است، حکومت ناچار است به مجموعه‌ای از مقولاتی که رنگ تقدس دارد، آویزان شود تا بتواند اقلیت باقی‌مانده حامیان خود را حفظ کند و به اندک مشروعیتی که نزد همان اقلیت باقی مانده، تکیه کند.

اکبرین می‌گوید: «به نظر می‌رسد مخاطب اصلی مجموعه این اوهام و اکاذیب همان اقلیت باقی‌مانده هستند. با روندی که حکومت ادامه می‌دهد، ایران به سمت غضب ملی می‌رود و در روز خشم همگانی، وقتی قیامی سراسری اتفاق بیفتد، جمهوری اسلامی این اقلیت را هم برای تکیه خود و هم به عنوان نیروهای سرکوب نیاز دارد. جالب است که نقل‌قول‌های امثال صدیقی هم به آن‌هایی ارجاع داده می‌شود که در قید حیات نیستند. این اوهام و خرافات تلاش برای کسب آبرو برای رهبری بی‌آبرو است.»

احتمالا تا وقتی جمهوری اسلامی برپا باشد، چه در زمان حیات خامنه‌ای و چه پس از مرگ او، خواب‌ها و روایت‌های دروغین بسیاری در عجایب رهبر جمهوری اسلامی منتشر خواهد شد؛ بسیار بیشتر از دیدار با امام زمان و آخوندی که یک شبه آیت‌الله شد.
+124
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  این مردک اگر جوالدوز‌بود‌اول‌پارگی خودش را میدوخت ! همه‌این‌حضرات عظما و آیات الله که از معجزات ایشان خبر دارند چرا بجای گرفتن شفا از ایشان به بیمارستانهای انگلیس مراجعه میکنند ! خاک بر سرتان با این حرفهای مزخرف و‌خزعبلاتتان
  5
  69
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  معجزه که نباید همیشه یه مورد مثبت باشه ، یوقت هم کسی مثل حرضت آغا لعین الله علیه با دار و دسته فاسد و ....پیدا میشه که در عرض سی سال چنان تِری به یک مملکت چندهزار ساله میزنه که اگر دهها سیاستمدار مجرب و کارکشته جمع بشن تا این ترمالی رو جمع و جورش کنن ، بیچاره ها عمرشون کفاف نمیده ، چون خوشبینانه حداقل نیاز به نیم قرن هست که تازه اوضاع رو به زمان شاه برگردونن!! البته این موضوع از دید من به اینگونه معجزه است !!
  3
  64
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  یک تعداد شاید هم به چند میلیون در سراسر جهان هم برسند این مهملات یا چرند و یاوه سرایی ها را شاید قبول کنند چون یا سواد ندارن یا شعور ، یا در قعر جهل و نادانی بسر میبرند و یا شستشوی مغزی شدن. این تعداد هر اراجیفی را که توسط همین قشر جامعه عنوان شود مسلما قبول میکنند وحتی اگر خود ناجی هم بیاید حرفهایش را قبول نمیکنند . اما تعجب از اینکه پزشک تحصیل کرده در آمریکا که رییس فرهنگستان علوم پزشکی هم هست این اراجیف را میسازد . یا باید بنشینیم غصه بخوریم از آینده بیماران ، یا درهای أن دانشگاها را ببندیم و یا باید برعلیه این افراد قیام کنیم .
  5
  44
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا

  معجزه از این بالاتر که این ملنگ چلمک رهبر شده وچاپلوسان نان به نرخ روز بی کفایت وجانی مسئولان ما؟
  3
  46
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ordak - بن، آلمان

  این تخمه صیغه های مردار پرست اگر حتی اگر با الفبای اسلام و مسلمانی آشنا بودند،ژبق این حدیث پیامبر عمل میکردند:,که به چهره چاپلوس و متملق خام بپاشید، نه تنها روی پوزه این صیغه زاده های متملق کود انسانی از نوع مایع می‌ریختند هیچ دسته بیل هم به. خودشون ه ناموسشون هم مرحمت میکردند
  3
  31
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  این پفیوز نمیخواد دعا به قند بخونه فقط دهنش رو در ماجرای واردات واکسن رو می‌بست بدون معجزه و فقط با واکسن مناسب صدها ایرانی الان زیر خاک نبودند
  3
  23
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  siah76 - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  ۱۴۰۰۰ امام داریم معلوم نیست چند صد هزار امام زاده خوب حالا این به این بیچاره گیر دادین . این هم اضافه به حال مردمی که خودشون میخوان سواری بدن باید گریست! جامعه گوسفندی لیاقتش حکومت گرگان است.
  1
  25
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا
  واقعانی چرا رهبر و همه کاره مملکت ایران باید سد علی گدای ننه بابا عراقی متولد نجف باشه؟؟؟
  2
  14
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.