رکورد پزشکان خواستار مهاجرت: ۴۰۰۰ پزشک متقاضی

رادیو فردا: رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران می‌گوید در سال ۱۴۰۰، بیش از چهار هزار پزشک ایرانی درخواست دریافت عدم سوء پیشینه کرده‌اند که مدرک لازم برای مهاجرت است.

محمد رئیس‌زاده افزایش شتاب در درخواست مهاجرت و میل به مهاجرت در پزشکان عمومی و متخصص و فوق متخصص در ایران را «نگران‌کننده» توصیف کرده است.

وی گفت: «در سال ۱۴۰۰ بالغ بر چهار هزار و ۲۷ نفر درخواست گود استَندینگ یا عدم سوء پیشینه پزشکی کردند. البته به این معنا نیست که تمام این افراد از کشور خارج شدند، بلکه فقط درخواست داده‌اند.»

آن‌ طور که این مقام مسئول خبر داده، «بالغ بر یک‌سوم» این افراد پزشک عمومی هستند، اما آمار درخواست «گود استندینگ برای مهاجرت در متخصصین و فوق‌تخصص‌های ما هم دارد بالا می‌رود.»

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی در ایران اشاره کرد که در کشورهای همسایه «جاذبه‌ها» برای پزشکان ایرانی بیشتر است.

تازه‌ترین گزارش رصدخانه مهاجرت ‌ایران نشان ‌می‌دهد که ۷۳ درصد پزشکان و پرستاران ایرانی و نزدیک به ۶۰ درصد استادان دانشگاه و دانشجویان ایرانی تمایل به مهاجرت دارند.

اطلاعات این نهاد حاکی است که ۵۹ درصد دانشجویان و ۶۹ درصد استادان و محققان ایرانی به دلیل «مسائل اقتصادی» به دنبال مهاجرت از ایران هستند.

پیش از این وب‌سایت خبرآنلاین با بررسی آمار اداره گذرنامه جمهوری اسلامی، از رتبه ۱۹ ایران در فرستادن دانشجو به دیگر کشورها و افزایش بیش از دو برابری جمعیت ایرانیان مهاجر طی ۳۰ سال اخیر خبر داده بود.
+16
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  آره بذارید بروند. مگر پزشک‌اجازه مهاجرت میخواد؟ اینا یک عده بورسیه بگیر و‌دانشگاه دولتی هستند که تعهد خدمت دارند ولی دنبال بیرون‌رفتن‌هستند ولی بیرون از ایران واسه دکتر ایرانی هیچ کاری وجود نداره یعنی حداقل شش ماه با هزینه سنگین باید دوره ببینند بعدم معلوم نیست اجازه کار داشته باشند چون عمده اینا زبان نمیدونند چطوری میخوان بیمار ببینند. خلاصه داشتیم آمدن و با کله برگشتن ایران چون اینجا مثل ایران مربض نیست که روزی صد نفر صد نفر گوسفندی وزیت کنند. این اخبار همش جعلی و‌در جهت منافع لابی دکترهای فاسد هستش که از یک‌طرف سلامت مردم دستشونه و از هیچکاری برای مریض کردن مردم دریغ نمیکنند و از طرف دیگه درمان دستشونه که بیزینسشونه .
  11
  4
  شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.