روزنامه اطلاعات خطاب به دولت: اگر می‌خواهید واقعا بنزین را گران کنید تکذیب نکنید

صدای آمریکا: حدود یکماه است که شایعاتی درباره قصد دولت برای افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی در رسانه‌ها مطرح، اما بلافاصله از سوی مسئولان دولتی تکذیب می‌شود.

روزنامه اطلاعات که به تازگی عباس صالحی «از وزرای دولت روحانی» را در جایگاه مدیر مسئول دارد، در یادداشتی خطاب به دولت نوشت: «اگر می‌خواهید واقعا بنزین را گران کنید تکذیب نکنید.»

برخی جایگاه داران در مناطق مختلف کشور در روزهای گذشته اعلام کردند که دولت کارت‌های سوخت سهمیه‌ای آنها را جمع آوری یا از دسترس خارج کرده‌ است.

وزیر نفت جمهوری اسلامی اما در پاسخ به این شایعات روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت :‌«من امروز اعلام می‌کنم به هیچ عنوان و اصلا و اصلا نه تنها بحث افزایش قیمت بنزین مطرح نیست و این مسئله در دستور کار دولت قرار ندارد، بلکه شایعات منتشر شده در فضای مجازی و جامعه مبنی بر جمع‌آوری کارت سوخت جایگاه‌داران را کاملا تکذیب می‌کنم و در این مورد هم چیزی در دستور کار وزارت نفت و دولت قرار ندارد.»

روزنامه اطلاعات در ادامه می‌نویسد:« حجم متعدد مشاهدات مردمی دراین باره چیزی نیست که بتوان آن را با تکذیب وانکار نادیده گرفت، به‌خصوص آن که دولت طرح های خاص برای تخصیص بنزین به اشخاص به جای خودروها با قابلیت فروش به نرخ آزاد را در کیش و قشم اجرا کرده و حال گمان می رود، شاید درصدد اجرای آن در کل کشور باشد. اگر احیانا دولت فکری درباره افزایش قیمت سوخت دارد، راه آن تکذیب نیست چرا که این کار باعث افزایش بی اعتمادی می‌شود.»

چندی پیش هم ابراهیم رئیسی با اشاره به «جراحی اقتصاد ایران» گفته‌بود :‌« هنوز بخش اصلی جراحی باقی مانده‌ است». به باور کارشناسان، این اشاره او به رخدادی نامعلوم، همان تصمیم دولت برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی بوده و همین امر، باعث افزایش گمانه زنی‌ها شده‌ است.برخی شایعات از افزایش قیمت بنزین تا لیتری ۱۸ هزار تومان حکایت دارد.

گفتنی است سال ۱۳۹۸ هم دولت وقت، همواره اخبار مطرح شده در رسانه‌ها درباره افزایش نرخ بنزین و حامل‌های انرژی را تکذیب می‌کرد، اما نیمه شب پنجشنبه ۲۴ آبان، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی اطلاعیه‌ای با اشاره به مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، اعلام کرد:«بنزین آزاد، لیتری ۳ هزار تومان و بنزین سهمیه‌ای از این پس لیتری ۱۵۰۰ تومان عرضه خواهد شد. تصمیمی که موج اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف کشور را در پی داشت.

حسن روحانی رئیس جمهوری وقت اما بعدتر گفت:« من از گرانی بنزین خبر نداشتم و مثل خیلی از شما مردم صبح جمعه از این اتفاق با خبر شدم.
+46
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  بنزین باید همون زمان احمدی نژاد که قیمت نفت در بالاترین بود شناور میشد که نکردند. یارانه نقدی بد نیست ولی این حکومت از گدا پروری لذت میبره و ایجاد فقر براش منفعت داره چون آدم فقیر واسه شکمش میاد پای منبر آدم بدبخت رو میشه واسه شکم کشوند به تظاهرات آدم فقیر و بدبخت رو میشه با دعا و انواع فسادها کشوند به مسجد و سیاهی لشکر کرد ولی آدمی که عزت داره و میتونه کار کنه و خرج زندگیش رو بده زیر بار هر نوع فساد و حقارت و خرافات نمیره. الان وضعیتی شده که قشری بوجود آمده که چشمشون فقیره یعنی فقرا و بدبختهایی که با رانت و زدوبند و فساد یهو پولدار شدند ولی هنوز ذهن و فکرشون در فقر هستش. وقتی مثلا خیرات پخش میکنند مردمی که نیاز دارندباید بروند و استفاده کنند و کلا خیرات برای قشر ضعیف ارزش داره ولی این آدمهای فقیر پرور و سوء استفاده گر میگن ثواب داره و به بهانه ثواب حق بقیه رو حتی تو خیرات میخورند و این خیرات عین نون حرام میشه هم برای خیرات کننده هم برای این قشری که دنبال ثواب هستند.
  4
  5
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  ولش کن - تهران، ایران
  منظورش اینکه یواش،یواش فرو نکنید یکدفعه کنید تموم شه این رزیم منفور و دزد باید از بیخ شخم زد مرگ بر خامنه ای
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.