ادعای فرمانده سابق سپاه: ضربه‌های ایران به اسرائیل چندبرابر شده است

فرمانده سابق سپاه: مقاومت اسلامی در منطقه و در کشورهای مختلف و حتی داخل سرزمین‌های اشغالی به آنها وارد کرده است ایندیپندنت فارسی: فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: «رژیم صهیونیستی و مسئولان آن بهتر می‌دانند که تاکنون چه ضرباتی از جمهوری اسلامی خورده‌اند و حتی بعضی از آنها هنوز استمرار دارد و در حال ضربه خوردن از آن ناحیه‌اند.»

به گزارش خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه، محمدعلی جعفری، فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این ضربه‌ها را مواردی دانست که «مقاومت اسلامی در منطقه و در کشورهای مختلف و حتی داخل سرزمین‌های اشغالی به آنها وارد کرده است.»

فرمانده سابق سپاه در حالی این ادعاها را مطرح می‌کند که ترورهای مختلف فرماندهان سپاه، ربودن اسناد فوق محرمانه و حمله به تاسیسات اتمی و آشیانه پهپادهای ایران، توانایی نیروهای نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی در حفظ امنیت خود را به شدت زیر سوال برده است. ناکامی در انجام عملیات در کشورهایی مانند تایلند و ترکیه، یا توقیف یک هواپیما و خدمه آن در آرژانتین نیز از سوی دیگر ضعف این نیروها در انجام عملیات متقابل علیه اسرائیل را بیش از پیش آشکار کرده است.

با این همه، فرمانده سابق سپاه با اشاره به این که جمهوری اسلامی چراغ خاموش بودن و محرمانه بودن این ضربه‌ها را حفظ می‌کند، ادعا کرد: «اسرائیلی‌ها مجبورند وقتی تروری انجام‌ می‌دهند آن را علنی کنند در عین حال می‌دانند که پاسخ آن را می‌گیرند.»

جعفری در باره ترور حسن صیاد خدایی، از اعضای ارشد سپاه نیز گفت: «این ترور از نظر تکنیکی ارزش عملیاتی ندارد و شبیه ترورهای کور منافقین در دهه ۶۰ است. ما و جبهه مقاومت چندین برابر این ضربه را، هم قبل و هم بعد از این ترور به اسرائیل وارد کردیم اما نمی‌توانیم جزییات آن را بیان کنیم‌.»

او همچنین با اشاره‌ای نامشخص به اتفاق‌های مختلفی که داخل ایران در حال وقوع است، گفت: «دشمنان سعی می‌کنند دیگر حوادث کشور را هم از طریق عملیات روانی و رسانه‌ای به خودشان نسبت دهند در حالی که خودشان بهتر از دیگران می‌دانند کار آنها نیست.»

گفته‌های این مسئول سابق سپاه پاسداران درباره توانایی‌های این سازمان در برابر اسرائیل در شرایطی است که ضربه‌های اسرائیل به مراکز نظامی ایران و به ‌ویژه حمله به پایگاه‌های پهپادی در دو سال گذشته، سبب شده است که نیروهای امنیتی ایران بیش‌ از پیش از نفوذ امنیتی آنها در ساختار انسانی نیروهای خود نگران شوند.

در حالی که طی یک هفته سه تن از فعالان حوزه فعالیت‌های موشکی و پهپادی ایران کشته شده‌اند، نظام جمهوری اسلامی در عین‌ این که آن‌ها را «شهید» می‌نامد، حاضر به تایید ترور شدن آنها نیست و این مرگ‌ها را ناشی از سانحه یا مسمومیت معرفی می‌کند.

در همین حال روزنامه نیویورک‌تایمز روز دوشنبه ۲۳ خرداد (۱۳ ژوئن) درباره مرگ دو متخصص هوافضای ایرانی نوشت: «به گفته یک مقام ایرانی و دو شخص دیگر مرتبط با دولت که نخواستند نامشان فاش شود، جمهوری اسلامی ایران معتقد است که اسرائیل این دو متخصص ایرانی را از طریق مسمومیت غذایی کشته است.»

در شرایطی که برای حکومت ایران، سپاه پاسداران تنها نیروی مقابله با اسرائیل در حمله‌های پهپادی و موشکی به پایگاه‌های این کشور و متحدانش چون آمریکا در منطقه است، انتشار این ضربات و میزان نفوذ احتمالی اسرائیل، سپاه را در ضعیف‌ترین موضع تاریخی خود قرار داده است. پذیرش چنین ضعفی، سخنان تهدیدآمیز مقام‌های ایران علیه اسرائیل را ‌دشوارتر می‌کند.
+14
رأی دهید
-149

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  قبل از این وراجی و مزخرف گویی ، یقیناً با هم منقلیهاش آشغال پاشغال دود کرده ، اثراتش تِر زده به مُخ علیلش و اینطور به پرت و پلا گویی افتاده !! البته کار همشون همینه که همه چیز رو همیشه بر عکس و وارونه تعریف از خودشون تمجید میکنند !!!
  5
  94
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  اسگل بر عکس گفتی ضربه های اسراییل به ایران چند برابر شده. چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است
  5
  69
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  (از بسکه زدی به او تو ضربه - لاغر شده او، تو هم که فربه) ( ترسم که اگر زر بزنی باز - چون موش تو را ببلعه گربه!)
  4
  50
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  Butler - سیدنی، استرالیا

  حق با توئه نگو . ولی ظاهرا" انقدر چراغا رو خاموش کردید که سمت رو گم کردید این ضربات که می زنید به خودمون داره آسیب می زنه. می خواهید یه چند دقیقه چراغا رو روشن کنید شاید جهت درست رو پیدا کنید .
  3
  50
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  در حقیقت باید گفت اراجیف شما آشغالها چند برابر شده
  4
  54
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  مهمترین ضربه ج.ا به اسراییل و امریکا ، سرنگونی هواپیمای اوکراینی با مسافران ایرانی با دو موشک میباشد !؟!
  9
  51
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  وقتی طالبان برات جنس خوب میاره همین میشه
  3
  45
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  petrick - اشدود، اسرائیل

  فعلاً که نتایج در میدان ،بر عکس این رو نشون میده. ؛)
  5
  45
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  Esperanto - لندن، انگلستان

  شما ی ترقه در میکنید عالم و آدم رو ازش خبر دار میکنید بعد چندین برابر به اسرائیل ضربه میزنید چراغ خاموش حرکت میکنید؟ ما که باورمون شد انشالله بقیه هم باورشون بشه
  3
  40
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  ایدئولوژی »دشمن خارجی« از زمان قاجار آغاز شد، بویژه در هنگام باز شدن چشم ایران به دنیای خارج. قاجارها بسرعت دریافتند که اگر این جزیره خلوت و ارام با دنیا آشنا شود، دیگر اسلام قجری و صفوی رنگ خواهد بافت، در زمان پهلوی روشنفکرانی مانند جلال آل احمد خاین قجر تئوری ضد غرب را رایج کردند، تا اینکه به تئوری »نه شرقی و نه غربی« تکامل یافت. داشتن »دشمن خارجی« اکنون هم بخشی از دکترین اپوزیسیون هم هست، حکومت با اسرائیل در ایدئولوژی خود می جنگد، اپوزیسیون با روسیه و چین، و برخی هم با ترکیه. دموکراسی ایرانی اما » دشمن داخلی« دارد!
  2
  22
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت

  اسرائیل بزنه تیتر میزنید اسرائیل زد .ایران بزنه تیتر میزنید ادعا کرد .واقعا باید درک خود را بالا ببریم و دلیل اینهمه دشمنی با ایران رو بدونیم .همه اینها به کنار و اما کامنتهایی که اینجا در طرفداری از اسرائیل میزارن هم عجیبه .نمیدونم شاید باباشون یه اسرائیلیل هست که اومده به ننشون تجاوز کرده و اینها از تخم در اومدن والا دلیل دیگه ای نمیشه براش متصور شد
  34
  10
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::سرزمین اریا - کویت ، کویت::]. عزیزم وقتی کسی و یا حکومتی 2000 بار دروغ بگوید فردی که حرف هایشان را باور می کند یا مغرض و یا ساده لوح است.
  4
  25
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  [::سرزمین اریا - کویت ، کویت::]. جناب سرزمین آریا: شما فرمودی که اینجا کسانی از اسرائیل دفاع می کنند، پس باباشون اسراییلی بوده است، من اهل سیاست نیستم و لی هرگز علت دشمنی شما را با اسرائیل درک نکرده ام، من به این هم فکر نمی کنم که این موضوع شخصی است و ربطی به بابای شما دارد، به اسرائیل هم علاقه ندارم، و میهن خودم را بر همه جای دنیا ترجیح می دهم، ولی لطفا توضیح بده : این دشمنی شما با اسرائیل از کجاست؟!! پدران آریایی مان وصیت کرده اند؟! اختلاف مالی است؟! ایدئولوژیک است؟! لطفا توضیح بده بدون فحش دادن
  3
  23
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  دروغ گفتن مسئولا" نظام ننگین اخوندی مایه بقا رژیم اخوندی شده است . اگر روزی دروغهای نگویند حتما" پایه نظامشان فرو خواهد ریخت !
  2
  16
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ordak - بن، آلمان
  خب راست میگه اسراییل سپه تروریستی را هزاران بار بمباران مرده، میدونید پول این بمبها چقدر است،یا چند رای پاسدار را این مدت سقت مردند، پول گلوله ها هو روش این ها ضرباتی به جیب اسراییل هست، خمینی گفت شما سلام دارید و ما هم ۴۰ میلیونون گوست دم توپ
  2
  5
  ‌پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  آخ راست میگوئی ها، چقدر ضربات اسرائیل زیاد شده!
  0
  1
  جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.