فائزه هاشمی با کلمه «تقلب» از کوره در رفت!فائزه هاشمی رفسنجانی (زاده ۱۷ دی ۱۳۴۱) سیاستمدار ایرانی است که نماینده تهران در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی بود. وی دومین دختر اکبر هاشمی رفسنجانی است. فائزه هاشمی از نظر سیاسی دارای گرایش اصلاح‌طلبی است و از اعضای بنیانگذار حزب کارگزاران سازندگی به‌شمار می‌آید.

هاشمی از مخالفین جدی محمود احمدی‌نژاد بود و در جریان انتخابات ریاست جمهوری ایران (۱۳۸۸) از میرحسین موسوی حمایت می‌کرد. وی در اعتراضات پس از انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۸۸ حضور فعالی داشت و در تظاهرات روز ۳۰ خرداد نیز برای مدت کوتاهی دستگیر شد.فائزه هاشمی در روز اعتراضات جنبش سبز در ۱ اسفند ۱۳۸۹، برای دومین بار، در خیابان ولی‌عصر، بالاتر از تقاطع فاطمی بازداشت شد، که این بار نیز پس از مدت کوتاهی، آزاد گردید.

فرزند او، حسن لاهوتی نیز در تاریخ ۲ فروردین ۱۳۸۹، در بدو ورود به ایران بازداشت شد. دادستان تهران در ۳ فروردین ۱۳۸۹، درباره بازداشت لاهوتی گفت: «لاهوتی با پذیرش تودیع وثیقه ۷۳ میلیون تومانی به دستور بازپرس و تأیید دادستان تهران از زندان آزاد شد. پرونده اتهامی حسن لاهوتی با تکمیل تحقیقات به دادگاه نیز ارسال خواهد شد.»
هاشمی در فروردین ۱۴۰۰ با حضور در یک بحث که در صفحه مصطفی فقیهی و در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس برگزار شد، برای حدود ۶ ساعت در مورد موضوعات مختلف به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد. این نشست رکورد پرمخاطب‌ترین جلسه در کلاب‌هاوس فارسی را با حضور حدود بیست و چهار هزار نفر به صورت زنده برای خود ثبت کرد.[۵۸][۵۹] در بخشی از بحث وی دیدگاه‌های خود را درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۴۰۰ بیان کرد. او با انتقاد از کارنامه حسن روحانی، گفت: «حتی در صورتی که برادرم محسن هاشمی رفسنجانی کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ باشد که او را قبول دارم، باز هم در این انتخابات شرکت نمی‌کنم و رای نمی‌دهم.»در قسمتی دیگر از گفت و گو او اظهار داشت که محمود احمدی‌نژاد به وی برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ پیشنهاد معاون اولی و ائتلاف داده ولی او به خاطر عملکردش در سال ۸۸ و توهین‌هایی که به پدرش کرده، این پیشنهاد را نپذیرفته‌است. دفتر احمدی‌نژاد ساعاتی بعد این ادعای فائزه هاشمی را با انتشار بیانیه‌ای «قویا» رد کرد.
+81
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  عجب وروجکی است این افریته. بزودی طعم زندان رو بدست جوانان ایران زمین خواهی چشید.
  10
  55
  شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۲
  ۴۰
  mehran_pahlavichi - لندن، انگلستان

  این که شما ها به ظاهر طرفدار مردم هستید دلیل نمیشه که از جنایات و دزدی هایی که در گذشته کردید می توان چشم پوشی کرد. آن چیزی که الان در {مثلا} حمایت از مردم نشان می دهید وظیفه جایگاهی ست که دارید. اما آنچه در گذشته و زمانی که در راس قدرت بودید رو باید در یک دادگاه عادل پاسخگو باشید و مجازاتش رو هم تحمل کنید و اموال دزدیده شده و سود اون رو به خزانه مملکت جهت آبادانی برگردانید.
  3
  36
  شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱
  ۳۷
  kalo palang - لندن، انگلستان

  رفسنجانی با معرفی خامنه ای به عنوان رهبر میخاست که در سایه حکومت کنه٬ غافل از اینکه سید علی خودش روباه مکار و دغل باز حرفه ای بود و در آخر هم سر گربه نره رو زیر آب کرد.
  2
  48
  شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  فاطمه اره !!! همچین میگه بابا!!! انگار دختر گاندی یا نلسن ماندلا یا دختر استیو جابز است ، کله تو و اون بابات که جنایتکار و عالیجناب سرخ پوشی بیش نبود!!! بابا!!! انگار از امپراطور حرف میزنه…
  5
  36
  شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.