برادرزاده شمخانی معرف عبدالباقی به شهرداری آبادان بود

ایران اینترنشنال: بر اساس مجموعه اسنادی که به ایران اینترنشنال رسیده، موعود شمخانی، برادرزاده علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و نماینده خامنه‌ای در این نهاد، حسین عبدالباقی را برای سرمایه‌گذاری به شهرداری آبادان معرفی کرده.

بر اساس این سند، موعود شمخانی، معاون وقت منطقه آزاد اروند، گروه ساختمان‌سازی عبدالباقی را که مالک پروژه متروپل هستند، برای انجام امور اداری و مشارکت در یک پروژه ساختمانی، به شهرداری آبادان معرفی کرده است.

اسناد رسیده به ایران اینترنشنال همچنین نشان از حمایت گسترده مقام‌های جمهوری اسلامی و مقام‌های محلی خوزستان از عبدالباقی دارند.

بخشی از اسناد رسیده به ایران اینترنشنال، امروز (جمعه ششم خرداد) در برنامه خبری «امروز» در ساعت ۲۲ به وقت تهران منتشر خواهد شد.

بر پایه این اسناد، موعود شمخانی، معاون وقت فنی و زیربنایی منطقه آزاد اروند، در سال ۹۸ طی نامه‌ای به شهرداری آبادان، گروه مهندسین ساختمان سازی عبدالباقی را برای مشارکت در یک پروژه معرفی کرده است.

حمایت گسترده مقام‌های جمهوری اسلامی از این فرد در حالی است که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی،‌ پس از سه روز از وقوع حادثه متروپل در پیامش در این زمینه نوشت وظیفه‌ پیگرد مقصران حادثه و مجازات عبرت‌آموز آنان با همکاری قوه‌ قضاییه، «بر عهده همه‌ ما مسئولان کشور است.»

پیش از این هم گزارش‌هایی درباره روابط حسین عبدالباقی با مقام‌های منطقه آزاد اروند و دیگر مقام‌های آبادان منتشر شده است.

بر اساس این گزارش‌ها، مالک متروپل با «ارتباطات خاص» خود با مقامات توانسته بود مجوز ساخت این ساختمان را دریافت کند و ضوابط فنی در ساخت آن رعایت نشده است.
علی شمخانی که سند حمایت برادرزاده‌اش از عبدالباقی به ایران اینترنشنال رسیده، خود از منصوبان خامنه‌ای در شورای عالی امنیت ملی و نماینده رهبر جمهوری اسلامی در این نهاد است.

اکنون پس از گسترش اعتراضات مردم در پی ریزش متروپل،‌ مقام‌های جمهوری اسلامی اذعان کرده‌اند در صدور مجوز و ساخت متروپل فساد گسترده وجود داشته است.

حسین عبدالباقی اما لوح تقدیر «خیر امنیت‌ساز» دریافت کرده و سال ۹۷ به عنوان «کارآفرین برتر منطقه آزاد اروند» و «چهره ماندگار صنعت ساختمان» از طرف وزارت صنعت انتخاب شده بود.

در حالی که مقام‌ها و رسانه‌های حکومتی از مرگ حسین عبدالباقی در حین ریزش ساختمان متروپل خبر داده‌اند و حتی به تأیید آزمایش ژنتیک او اشاره می‌کنند، بسیاری از مردم ادعاها درباره مرگ او را باور ندارند.
معترضان در خوزستان و اصفهان در همین زمینه شعار داده و فریاد زدند که: «عبدالباقی نمرده!»

گزارش‌هایی نیز منتشر شده حاکی از اینکه او در زمان این حادثه در داخل ساختمان متروپل نبوده است.
+120
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.