تمرینات عجیب لیورپول با اندازه‌گیری امواج مغزی بازیکنان

یورگن کلوپدویچه وله:تیم فوتبال لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا به دیدار رئال مادرید می‌رود. سرمربی لیورپول، یورگن کلوپ، برای پیروزی در این دیدار به شیوه خاصی برای تمرین روآورده است.

یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی تیم فوتبال لیورپول برای کسب عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا شیوه تمرینات تیم خود را متحول کرده است.

تمرینات این تیم در طول هفته جاری تحت تاثیر استفاده از علوم پزشکی در رشته اعصاب‌شناسی قرار گرفته است. بازیکنان لیورپول با حمل کلاه‌های مخصوص در حین برگزاری تمرین، توجه‌ رسانه ها را به خود جلب کردند.

این کلاه‌ها از کابل‌هایی تشکیل شده‌اند که امواج مغزی بازیکنان را اندازه گیری می‌کنند. هدف این کار، نظارت بر وضعیت روحی بازیکنان است.

با کمک یک نرم‌افزار و تحلیل داده‌های حاصل از این جریان، "نقاط ضعف" در سلول‌های مغزی شناسایی می‌شوند و سپس مورد تدابیر مخصوصی برای بهبود کیفیت عملکرد آن، قرار می‌گیرند.

یورگن کلوپ در این زمینه از ماه اوت سال گذشته همکاری با شرکت آلمانی "neuro11" را آغاز کرده است.

مدیرعامل‌های این شرکت، نیکلاس هویسلر و پاتریک هنچکه، در مورد ویژگی‌های محصول و اختراع خود توضیح داده‌اند: «با ترکیب دانش علوم اعصاب و نیز تجربه‌مان در عرصه ورزش حرفه‌ای، نوع جدیدی از آموزش مغز و ذهن را تدوین کرده‌ایم.»

یورگن کلوپ نیز می‌گوید: «این شرکت یک محصول خیلی مبتکرانه برای آموزش مغز اختراع کرده است. ما می توانیم با کمک این نوآوری علمی، توانایی‌های ذهنی و دقت شوت‌زنی بازیکنانمان را مستقیماً در زمین به‌گونه‌ای تمرین دهیم که در گذشته برایمان غیرممکن بوده است.»

حال کارشناسان فوتبال به کارایی این نوآوری در میزان کیفیت بازی تیم لیورپول در دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل رئال مادرید در شامگاه شنبه ۱۸ ماه مه (۷ خرداد) چشم دوخته‌اند.
+6
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.