اندوه مردم آبادان از داستان عاشقانه رامین و مریم که در کافه کوچکشان زیر آوار ماندند

آبادان متروپل، خاکسپاری رامین و خواهرش شیرین، رامین و شیرین بدون مریم به خاک سپرده شدند
کافه مری؛ مریم، رامین، شیرین
«مریم قربانی» و «رامین معصومی»، زوج جوانی که کمتر از دو سال از ازدواج‌شان می‌گذشت، کارشان فیلم‌برداری بود و «کافه مری» را دی‌ماه سال ۱۴۰۰ در متروپل افتتاح کرده بودند با یک دنیا عشق و امید برای زندگی بهتر. روز سوم بعد از حادثه، عاقبت آن‌ها را یافتند اما بی‌جان.
یکی از نزدیکان مریم سراسر اشک و آه است. او می‌گوید: «پدر مریم مثل آدم‌های دیوانه شده است. مریم را تک و تنها بزرگ کرد. مادر مریم بیمار بود. گفته بودند نباید باردار شود اما مریم را حامله شد. بچه که به دنیا آمد، حال مادرش بدتر شد و عاقبت وقتی مریم ۹ ساله بود، درگذشت. همسرش تمام این سال‌ها دست تنها برای مریم پدر و مادر بود و داغ همسرش برایش خیلی سخت و بزرگ بود. حتی حالا هم که دیگر امیدش از زنده بودن بچه‌ها ناامید شده است، می‌گوید هنوز هم می‌توانم نجات‌شان بدهم و از مقابل ویرانه‌ها تکان نمی‌خورد.»
به گفته این فرد نزدیک به خانواده مریم قربانی، تا روز دوم آوار برداری، حوالی ساعت ۱۷ عصر، آن‌ها توانسته بودند با تلفن همراه رامین تماس بگیرند. رامین زنده بوده و تلفن را جواب داده بود اما تلفن مریم فقط زنگ می‌خورد و جوابی به تماس‌ها نمی‌داد: «مریم مهندسی شیمی خوانده بود. چند سال قبل در دانشگاه با رامین آشنا شد و دو سال قبل ازدواج کردند. پارسال تصمیم گرفتند یک کافه راه بیندازند. اسمش را گذاشتند کافه مری. آن روز هم رفته بودند کافه که ساختمان آوار شد روی سرشان. هر دو از دست رفتند. پیکر رامین را پیدا کرده‌اند اما متاسفانه مریم هنوز زیر آوار است اما می‌دانند که امیدی به زنده بودنش نیست.»
«مریم»، صاحب این خنده‌ها هنوز زیر آوار ساختمان متروپل استاندوه عمیق جان از دست رفته این دو نفر اما پایان رنج خانواده این زوج جوان نیست. منبع نزدیک خانواده قربانی می‌گوید: «رامین خواهر جوانی به نام شیرین داشت که این پنج‌شنبه قرار بود مراسم عروسی‌اش برگزار شود. او هم جانش را در این فاجعه از دست داد. شیرین به دنبال رامین و مریم رفته بود. یک خودروی تیبا داشت. توی ماشین منتظر بود که بیایند سوار شوند اما زیر آوار دفن شد و تمام. به همین راحتی دو خانواده داغ‌دارِ سه عزیز جوان شدند که حالا حالا‌ها امید و  زندگی و آرزو پیش روی‌شان بود. »
«شیرین» قرار بود پنج‌شنبه عروس شود اما با ماشین خود زیر آوار متروپل دفن شداین فرد نزدیک به خانواده مریم قربانی می‌گوید: «هیچ جمله‌ای نمی‌تواند تسکین دهنده اندوه امروز آبادان باشد. من مدام جمله‌های حامد اسماعیلیون توی ذهنم تکرار می‌شود که مرداد سال گذشته در همراهی با اعتراضات مردم خوزستان گفت ما فقط جنازه خاک می‌کنیم. جنازه‌ نور و خورشید، جنازه صلح و آبادی و زندگی، چهل و چند سال است که خانه پُر از عزا است اما دیگر وقت عزا نیست، آن‌چه باقی‌مانده، خشم ما است.»
+124
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  لعنتت باد خامنه ایی!
  12
  115
  جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۰
  ۳۲
  Darknet - لندن، انگلستان

  در چند روز گذشته با مقایسه پلاسکو و حادثه ابادان، نیروهای سایبری جمهوری اسلامی با حرفهای سخیف و نژادپرستانه علیه ترک ها و فارسها و بقیه اقوام عزیز ایران سعی در ایجاد یک تفرقه قومیتی دارن. هرکسی که علیه یکی از اقوام ایرانی با نام قوم دیگه ای موضع گیری کرد، بدونید از نیروهای سایبری هست و در دامشون نیفتید. ما مردم ایران همه زخم خورده جمهوری اسلامی هستیم از اردبیل تا سیستان بلوچستان زخم خورده جمهوری اسلامیه
  1
  69
  جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴
  ۴۰
  mitra55 - تهران ، ایران

  زنان آزاده و میهن پرست خواهش میکنم لااقل در وقت اعتراض و شعار دادن این لچک های اسارت را سر نکنید خود را اززنجیر بندگی از همین الان آزاد کنید . جاوید شاه
  4
  57
  جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  لباس‌های عزا را در نیاریم بزودی باید عزادار هموطنان دیگر باشیم تا این پیر خرفت کفتار صفت زنده است این وقایع ادامه دارد
  2
  54
  جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  و شما فقط وایسین و نگاه کنین!
  2
  47
  جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳
  ۵۰
  Dozakhi - شفیلد، انگلستان

  روزی اوار خشم مردم برسر صاحبان قدرت فرو خواهدریخت. هر چه زمان بیشتر میگذرد،نیروی ویرانگر این آوار بیشتر میشود. وای بر صاحبان قدرت و اطرافیانشان که همگی تاوان سختی خواهند داد.تا ان روز زنده بمان ایران.
  1
  52
  جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷
  ۳۲
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  به زودی این آه توام با غم و کینه ای که از سینه ی تک تک همه ی ما ایرانیا بیرون میاد دامن همه ی این زالوها و زالو زاده ها را خواهد گرفت من مطمئنم
  2
  54
  جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  تا از شیعه و اسلام در ایران اثری هست کشته شدن ادامه خواهد داشت. آثار اسلام را از ایران پاک کنید
  0
  11
  جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۴
  ۵۲
  100Haloo - تهران، ایران
  مرگ بر خامنه ای مرگ بر علی چلاق گدا
  0
  5
  شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۵
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::Darknet - لندن، انگلستان::]. سرانجام یک کاربر شجاع این جا پیدا شد، دمت گرم، یک »چندتایی« اینجا دائم و پیوسته کامنت های ضد فارس و سایر ملیت ها می نویسند، و وقتی هم جواب می شنوند، ما را متهم به نژاد پرستی می کنند، »خاندان گرایی« هم باید محکوم شود، بویژه آنها که »خاندان منحوس قجر« را به رخ می کشند.
  1
  3
  شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.