پیمان معادی: تورم از جنگ بدتر و ویرانگرتر است و امیدوارم یک اتفاقی بیفتد

پیمان معادی در نشست خبری فیلم «برادران لیلا» درباره وضعیت اقتصادی امروز ایران گفت:
«آدم‌هایی در ایران مجبورند به مسایل اقتصادی و تورم واکنش داشته باشند. درصدی از آ‌دم‌ها در ایران اگر یخچال خانه‌شان خراب بشود طبقه اجتماعی‌شان عوض می‌شود. یعنی هزینه تعمیر یک یخچال می‌تواند طبقه اجتماعی شما را ببرد پایین‌تر و این آدم‌ها به ناچار مجبورند اخبار سیاسی را به لحاظ مسائل معیشتی دنبال کنند.

شما برای اینکه سبد کالا و رفاه خانواده‌ات را تا سر ماه تامین کنی هر روز باید ببینی رئیس‌جمهورهای آمریکا و فرانسه چی گفتند. همه تئوریسین شده‌اند اما چون نمی‌توانند در این مباحث عمیق بشوند در سطح می‌مانند و این کار را برای زندگی در ایران سخت می‌کند و تصمیمات آدم‌ها ممکن است ویرانگر باشد.

چیزی که از نظر تورم در ایران دارد اتفاق می‌افتد برای خیلی ها قابل درک نیست. چون شاید این اتفاق از جنگ بدتر ویرانگرتر است و امیدوارم یک اتفاقی بیفتد.»
+88
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  Lincoln - کورنوال، انگلستان

  چرا دری وری میگی، لقمه دور سر می چرخونی،موضوع یه جور دیگه بیان میکنی؟مشکلات ریشه ای در ایران که الان به حد فوران رسیده باعث بانیش آخوندهای انگل بودند و هست، چرا سر سیاست های کشوری دیگه و منطقه خالی می کنی؟ پیمان معادی از بازیگرانی هست که هم از توبره می خوره هم از آخور .
  4
  39
  جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
  ۴۷
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  یک‌مقاله می خواندم . نوشته بود در ایران خوب ۵۰درصد جامعه ماشین و خانه دارد . خانه بود ۱۰ سال پیش میانگین ۶۰ میلیون تومان و پراید بود ۷ میلیون تومان . آلان ان پراید شده ۱۰۰ میلیون و ان خانه شده ۲ میلیارد. درست است تورم است و ارزشی ندارد اما از نظر روانی برای کسی که سرمایه ان از میلیون به میلیارد شده است یک قرص ارام بخش است . در آمد ماهانه‌اش ماهی ۶ میلیون تومان است خوب می گوید من خانه می فروشم می گذارم بانک‌ماهی ۴۰ میلیون سود می گیرم . نمی داند که هنوز اجاره چند است و حتی با ۴۰ تومان‌در ماه زیر خط فقر است . خوب این ۵۰ درصد هنوز عمق فاجعه را درک نکرده که قیام‌کند‌+ ۱۰ درصد قشر مرفه جامعه که اصلا از این اوضاع خوشحال هم هستند . ۶۰٪ جامعه غیر فعال است پس هنوز نمی‌شود خشم واقعی مالت را مقابل این رژیم اخوندی نکبت دزد قاچاقچی دید . صبر باید یکن نمود تا این ۵۰٪ هوشیار شوند و از خوشحالی کاذب خارج گردند .
  1
  29
  جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۶
  ۴۰
  mehran_pahlavichi - لندن، انگلستان
  درد و بلات بخوره توو سر اصغر فرهادیِ بی وجوددددددد
  17
  6
  جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  کلمه تورم برای اوضاع نا بسامان اقتصادی ایران صحیح نیست ، جمله درست اینستکه جمهوری نکبت اسلامی برای بقای ننگینش و اجبارحمایت از جنگ روسیه ، دست توی جیب مردم ایران کرده و ملت را میچاپد و حاصلش را خرج ارباب بی مروتش میکند ، بیشترین گرانی ای که بملت ایران در طی ۴۰ سال تحمیل شده پس از شروع جنگ اوکراین میباشد . ج.ا در حال تامین مخارج دولت پوتین (در اثر اشتباه محاسباتی جنگ)میباشد.
  0
  24
  جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
  ۵۸
  Amir Sayeh - هامبورگ، آلمان
  پیمان خان, کمی بیدار شو و بخودت بیا!!!! نمیشه مثل پرویزخان پرستویی هم از طوبره و هم از آخور خورد! وقتی این رژیم نکبت با تمامی دنیا سر جنگ داره و عنقلاب خودش را با جهاد اسلامی و جزب الله و .. میخواهد صادر کند, نمیشه که از دیگران کلمه بفرمایید انتظار داشت. دادش شما هم باید رک و پوست کنده مثل علی دایی بگویی که سیستم اشتباه است و آدماهایی تصمیم میگیرند که اینکاره نیستند.
  3
  16
  جمعه ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.