ادامه اعتراضات شهروندان آبادان به فرو ریختن ساختمان متروپل و فراری شدن مالک آن

مردم آبادان با سردادن شعارهایی علیه حسین عبدالباقی، مالک پروژه متروپل مانند «دروغه، دروغه عبدالباقی نمرده» خبر رسمی کشته‌شدن او در زیر آوار را زیر سوال بردند

مردم آبادان شامگاه چهارشنبه 4 خرداد با تجمع گسترده در خیابان‌های اطراف ساختمان فرو ریخته متروپل در این شهر علیه مقامات دولتی و محلی شعار داده و آنها را به پنهان‌کاری متهم کردند.

معترضان آبادانی شعارهایی چون «ما اشتباه کردیم که انقلاب کردیم»، «دشمن ما همین جاست، دروغ میگن آمریکا است» و «آخوند برو گمشو» نارضایتی خود را از مقامات کشوری ابراز کردند.

مردم آبادان با سردادن شعارهایی علیه حسین عبدالباقی، مالک پروژه متروپل مانند «دروغه، دروغه، عبدالباقی نمرده» و «باقی جنایت میکنه، مسئول حمایت میکنه» خبر رسمی کشته‌شدن او در زیر آوار را زیر سوال بردند.

معترضان همچنین با شعارهایی علیه مسئولان محلی به‌دلیل بی‌کفایتی در اداره و مدیریت این بحران، استعفای فرماندار و دیگر مقامات شهری آبادان را خواستار شدند.

شعارهایی هم علیه صداوسیمای ایران و استان از سوی تظاهرکنندگان آبادانی سر داده شد.
پیشتر خبرگزاری «ایلنا» سخنان پیمان جبلی، رئیس صداوسیمای جمهوری اسلامی را نقل کرد که گفته بود، از جاهایی خواهش و تقاضا و از جاهایی دستور آمد که یکی دو ساعت به موضوع متروپل بپردازید و دیگر بس کنید.

مقامات دادگستری خوزستان بلافاصله پس از فرو ریختن ساختمان متروپل از بازداشت 11 نفر از جمله عبدالباقی خبر دادند.

خبرگزاری «تسنیم»، وابسته به سپاه پاسداران ایران نیز بازداشت او را تایید کرد.

ویدیوهایی هم از حضور مالک پروژه پس از فرو ریختن ساختمان در فضای مجازی منتشر شد.

با این حال تلویزیون‌ رسمی ایران چهارشنبه در گزارشی با حضور اعضای خانواده عبدالباقی در بیمارستان از کشته‌شدن وی و شناسایی جسدش توسط خانواده او خبر داد.

متعاقب آن محمدجعفر منتظری، دادستان کل ایران اعلام کرد که مالک ساختمان متروپل «قطعا» فوت شده است.

ساختمان تجاری اداری متروپل روز دوشنبه دوم خرداد به دلیل عدم رعایت اصول ساختمان‌سازی و افزودن چهار طبقه به این بنا بیش از آن چه در پروانه ساخت ذکر شده بود، فرو ریخت.

طبق گزارش‌های رسمی تاکنون 16 نفر در این حادثه کشته شده و بنا به گفته مردم آبادان بیش از 80 نفر زیر آوار گرفتار شده‌اند.

همزمان با این حادثه مقامات ایرانی بجای ارسال گروه‌های امداد و نجات و تسریع در آوار برداری به اعزام نیروهای یگان ویژه اقدام کرده و سرعت اینترنت در آبادان و دیگر شهرهای خوزستان را به‌شدت کاهش دادند.
+33
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.