ویدیویی از شناسایی جنازه حسین عبدالباقی بدون باز کردن کاور جسد!شایعات درباره ی زنده بودن حسین عبدالباقی ، مالک ساختمان متروپل آبادان واکنش مسئولین را به دنبال داشته است.

طی روزهای گذشته خبرهای ضد و نقیضی درباره ی مالک ساختمان متروپل منتشر شد که شایعاتی را در پی داشت.

ابتدا در روز حادثه، دادستان ویژه آبادان و رئیس دادگستری خوزستان از بازداشت حسین عبدالباقی، مالک ساختمان متروپل آبادان خبر دادند. با این حال، یک روز بعد دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان اعلام کرد برای عبدالباقی دستور بازداشت صادر شده بود اما او که خود در زمان ریزش ساختمان در محل حضور داشته، جان خود را از دست داده است.

این اخبار ضد و نقیض شایعاتی را به وجود آورد و برخی در فضای مجازی مدعی زنده بودن حسین عبدالباقی علیرغم اعلام مسئولین شدند.

به دنبال این شایعات، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان، صادق جعفری چگنی، ضمن رد ادعاها درباره ی زنده بودن حسین عبدالباقی، توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد.
جعفری چگنی در اینباره گفت: «در پی دستور دادستان کل کشور، از دیروز در شهرستان آبادان مستقر هستیم و اقدامات اولیه به منظور برخورد با عاملین، مسببین و متخلفین در اجرای پروژه انجام شد.»

وی ادامه داد: «در این راستا، ۱۱ نفر از عوامل ناظر و عواملی در سطح شهرداری از جمله شهردار فعالی آبادان و سه شهردار قبل دستگیر شدند و دستور جلب مالک و پیمانکار به عنوان یکی از متهمان نیز صادر شده بود.»

دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت: «با توجه به اینکه خود مالک در زمان فرو ریختن ساختمان در داخل ساختمان بود، امروز جسد وی کشف شد و جزو جانباختگان بود.»

وی افزود: «شایعاتی که در خصوص زنده بودن مالک ساختمان مطرح است، کاملا تکذیب می‌شود زیرا هویت فرد، توسط اداره تشخیص هویت نیروی انتظامی تایید و خانواده وی جسد را شناسایی کردند.»

جعفری چگنی اظهار کرد: «باتوجه به‌ کشف اسناد هویتی حسین عبدالباقی، مالک برج مترو پل و یکی از متهمین اصلی پرونده در البسه‌ یکی از قربانیان حادثه که غیر قابل تشخیص بود دستور مقتضی برای تشخیص هویت متوفی از طریق واحد تشخیص هویت فراجا و پزشکی قانونی صادر شد که در نهایت هویت وی مورد تایید قرار گرفت.»

دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت: «در ارتباط با متروپل مجموعا ۱۱ نفر از عوامل اعم از مهندسین ناظر، طراح و عوامل نیروی انسانی شهرداری دستگیر شده‌اند. با توجه به اینکه پروژه به صورت مشارکتی بین شهرداری و پیمانکار اجرا می‌شد، برخی از مسئولان شهرداری از جمله شهردار فعلی و سه شهردار قبل بازداشت شده‌اند و تحقیقات اولیه در حال انجام است.»

همچنین تصویری منتسب به جسد متلاشی شده ی مالک ساختمان متروپل منتشر شده است.

دیروز نیز صدا و سیمای مرکز آبادان گزارشی از تشخیص هویت جسد حسین عبدالباقی، مالک ساختمان متروپل توسط خانواده‌ اش منتشر کرد.
+206
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  shaboruz - پاریس، فرانسه

  خر خودتونین !!. اینقدر بی ناموس و بی وجدان و دروغگویین که به دوربین نگاه نمیکنین نه از خجالت که از برون افتادن دروغتون !!. شماها پوفیوزهایی هستین که روزی باید جوابگو باشین در پیشگاه یک خلق صبور و بخشنده .
  4
  120
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸
  ۳۷
  iran1 - آرلون، بلژیک

  گریه داداش دومیه از اون گریه هاست که مثل آقایی که میگفت جهاز دخترشو آتیش زدن و گریه میکرد تو تاریخ ثبت میشه، لاقل یه کم تمرین برای فیلم بازی کردن بد نبود تا بشه این گندو جمع کنن
  2
  114
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  به احتمال زیاد کشته نشده .دارن فیلم بازی میکنن.
  3
  93
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  از گریه این برادر واقعی تر گریه گدا علی در نمایش عاشوراست.
  5
  105
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷
  ۵۶
  abadannl - روتردام، هلند

  گریه‌های طرف منو یاد هنرجو‌های فیلم سلام سینمای مخملباف انداخت 😏.
  1
  90
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
  ۶۱
  برجعلی - کلن، آلمان

  تبدیل حاج حسیینن به گوشت کوبیده را به مردم شریف ابادان تبریک میگم.
  6
  50
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
  ۴۸
  دو کلمه حرف حساب - حصار، ایران

  واقعا چی میشه گفت. رسوایی پشت رسوایی. احمق ها درس هم نمیگیرند که دیگه ملت همان مردم 40 پیش نیستند که هر دروغی رو قبول کنند. فقط باید بلند گفت " خر خودتی"
  6
  73
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  حسین عبدالباقی اگر بدست نیروهای مخالف نظام اخوندی یا امریکا و اسرائیل کشته میشود حتما" جنازه اش در جلو دید مردم میگذاشتن حتی اگر از این جنازه تنها قسمت کمی باقی مانده باشد مثل تنها دستی که از جنازه قاسم سلیمانی باقی مانده بود و در جلوی دید و انذار مردم گذاشته شده بود. ولی چون احتمال دارد جنازه حسین عبدالباقی دروغ باشد در جلوی دید مردم نگذاشته اند.
  1
  68
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  با این کاور سیاه که طرف خیلی خوب شناسایی شد و گریه برادر دومی که شکل خنده بود من یکی کاملأ مجاب شدم بقیه رو نمیدونم 🙄🙄
  5
  63
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶
  ۴۳
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  بنظرم بد نبود از اون مردکی که میگفت جهیزیه دخترش را ملت آتش زدن و‌دزدیدند استفاده میکردید چون این برادرهای پفیوز فراری کلاً‌یکزره استعداد هم برای بازیگری نداشتند و بخصوص دومی که کاملاً‌تو‌ جاده خاکی بود ! تو روح بیشرف حکومت تبهکار و فریبکار
  6
  59
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲
  ۳۲
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  صد در صد دروغه فک کردن مردم ، مردم چهل سال پیش هستن
  1
  57
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۶
  ۳۷
  hrwiki - تهران، ایران

  عبدالباقی متولد ۶۰ و ۴۱ ساله هست، این فرد عبدالباقی ۳۵ ساله، یکی از فامیل های این فرده. طبق گزارش قوه قضایبه این فرد کشته شده ۳۵ ساله هست نه ۴۱ ساله.
  6
  31
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۹
  ۶۵
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::abadannl - روتردام، هلند::].
  2
  6
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱
  ۶۵
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  مرغ پرونده خندش گرفته از پفیوز این بازیگران ناشی با گریه مصنوعی خودشان
  3
  36
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  خوب اون عوامفریبها ، بدون تمرین اومدن جلو دوربین و اشک تمساح ریختند و به خیال خام خودشون ، مردم هم باور کردند و گوشاشون هم دراز شد ، این بیشتر بی هنری همیشگی از صدا و سیماست که اینجور اخبارش اونقدر آبکی و نخ نماست که خود مسئولینش هم بکار و نمایش خودشون میخندن !! یاد خودکشی قاضی منصوری افتادم با اون ویدئویی که از ، مثلاً جنازه ای که داخل آمبولانس گذاشتند و بعد جنازه از تو کاور بیرون اومد !! خانواده اش هم گفتند که جنازه حتی شبیه منصوری نبوده !! شما پیدا کنید هویج فروش را !! عجب روزگاری درست کردن این احمق‌های ابله !!؟
  2
  36
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران

  محض رضای خدا امثال فاطی کماندو خواهشا بیان محاسن این نظام را بعد ۴۳ سال بنویسن من معایبش را می نویسم شما محاسن را خواهشا البته اگر محاسنی هست : ۱- دین ملت را به بازی گرفتن ۲- عوام فریبی ۳- استفاده از دین برای حکومت کثیف بر مردم ۴- مردم را در فقر و نکبت نگهداشتن ۵- به جای شعار های قبل انقلاب پرداختن به نابودی آمریکا و اسرائیل و . اساسا در طی انقلاب حرف از اینها نبود ۶- از بین رفتن عدالت ۷ - به کمال رسیدن فساد زنا رشوه اختلاس دزدی و .. ۸- رانت و رانت بازی فساد در ادارات در حد اعلا ۹- ورشکستگی اقتصاد مملکت ۱۰ - از بین رفتن سرمایه های ملت و مملکت ۱۱- جای گزین شدن دروغ به جای حقیقت در همه زمینه ها ۱۲ - گرفتن پست های ادارات در دست بی تخصصان دزدان رانت خوارن ضد و بند کنندگان ۱۳- افول قدرت ارتش و اقتدار قبل انقلاب علی الخصوص نیروی هوایی ۱۴- از بین رفتن آبادانی ثروت و رفاه مردم و کشور ۱۵- سوء استفاده تمامی مسئولین در همه زمینه ها و عوام فریبی برای مردم یعنی داشتن ویلاها پست ها حقوق های آنچنانی و گرین کارت خود و فرزندان و اقامت کشور های اروپایی و .................
  4
  27
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  از بس این جماعت اسلامی دروغ گفته اند راست آن ها را هم کسی باور ندارد. وقتی مسلمین سینما رکس ابادان را اتش زدند گند و نکبت و ریا تمام ایران را فرا گرفت و هر روز دامنه اش وسیع تر شد تا به امروز رسیده است و این تازه اغاز یک شروع است. ملتی که به تقدیس وحوشی جنایتکاری (بعنوان فرستاده ی خدا) می پردازد که 1400 سال نکبت به سرش ریختند بیشتر از این خواهد کشید
  1
  32
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران

  . خواهر حسین عبدالباقی عروس علی شمخانی و نیز عبدالباقی از طریق همسر جزو بستگان شمخانی و شریک دزدهای بزرگتر است. صد در صد این دزد کله گنده زنده هست و مخفیش کردن .‌ واقعا مرگ هموطن ها در آبادان ؛ زخمی شدن اونها از بین رفتن سرمایه هاشون اگر برای این نظام‌ فاسد مهم بود این بازی خیلی خیلی کثیف را به این شکل مضحک اجرا نمی کردن.
  3
  29
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  فیلم هندی اپوزسیون در مورد عبدالباقی .بالاخره اینطور که اینا میگن و عبدالباقی نمرده باشه .باید یه جایی زنده پیداش بشه دیگه .درسته؟ یا اینکه فکر می‌کنید مثل مسعود رجوی که میگن زنده هست ولی ۲۰ ساله پیداش نیست بشه .
  14
  6
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۰
  ۲۲
  varied - ریزه، ترکیه
  من دیروزازمیربودم از یکی دو تا ایرانی شنیدم حسین عبدالباقی در ازمیر هست و قرار به کانادا بپره
  2
  11
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴
  ۵۲
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  دروغگوهای کثیف و بی شرف , ۲ روز پیش گفتین که حکم بازداشت داره و بعد هم زر زدین که بازداشت پلیس هست . خررررر خود خودتونید .ای ملت ساده لو باور نکند اون مرتیکه بیشرف در رفته و تو سوراخ موشه
  2
  17
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰
  ۴۲
  ekman - شیراز، ایران
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. گرامی و محترم/مرغ یخ زده خنده اش میگیرد ......
  2
  8
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۷
  ۶۵
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::ekman - شیراز، ایران::] سپاس از یادآوری سلام برسون 😊😊.
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۶
  ۵۹
  رها از جهل - اوین، ایران
  یعنی پزشکی قانونی پشم!!! همینقدر که خودکشی اون قاضی بیشرف در رومانی را باور کردیم این را هم باور میکنیم!!
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱
  ۵۹
  رها از جهل - اوین، ایران
  دلیل اینکه چرا دادستانی روز اول اعلام بازداشت عبدالباقی کرد و روز دوم خرفش را پس گرفت و گفت کشته شده: (1-خواهر حسین عبدالباقی عروس شمخانی است.2-- بازرس شرکت مهندسی الباقی فرزند محسن رضایی است. 3-شرکت مهندسی الباقی تامین کننده آهن آلات شرکت ساختمان سازی <داماک> در دبی و ترکیه به مدیرت عاملی توله علی اکبر ولایتی است....)
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.