اولین فیلم منتشر شده از ریزش متروپل آبادان از نمای پشت این ساختمانصدای آژیر‌های خطر، صدای شیون‌های زنان و روی آوار دویدن مردان برای پیدا کردن جان یا جسد هم وطن شان... هنوز رد گلوله‌ها بر تن خرمشهر و آبادان است اما این شیون و زاریِ موشک باران نیست. ساعت 12:40دوشنبه دوم خرداد به ناگاه صدای ریزش مهیب و چند ثانیه بعد صدای انفجار ناشی از آوار در خیابان امیر کبیر آبادان همه را بهت زده کرد.

دود و گرد و خاک ناشی از ریزش ساختمان ۱۱ طبقه متروپل آبادان برای دقایقی خیابان های اطراف «متروپل» را محو می کند. بعد از کم شدن غبار ناشی از تخریب ساختمان، مردم وحشت زده آبادان مستاصل از فرار یابرای نجات افراد گرفتار شده در ریزش آوار ساختمان به این سو و آن سو می دوند. مردم دیگر مناطق آبادان خود را به محل حادثه می رسانند تا شاید بتوانند کمکی به همشهریان خود بکنند.

لحظاتی بعد صدای بوق آمبولانس ها و خودروهای آتش نشانی بلند می شود تا عمق فاجعه را بیش از پیش نمایان کند. بعد از چند دقیقه نیروهای امدادی پیکر بی جان یک فرد و ۱۰ مصدوم را از زیر آوار خارج می کنند و تلاش دیگر امدادرسانان آغاز و هرساعت بر تعداد مصدومان و فوتی ها اضافه می شود.
ساختمان نیمه تمام ۱۱ طبقه متروپل آبادان چند روزی است که طبقات پایینی آن افتتاح شده و به گفته یکی از ساکنان اطراف این ساختمان، بیش از ۷۰ درصد آن آماده بهره برداری و قرار بوده است در روزهای آینده ۳۰ درصد بقیه آن هم تکمیل شود و در اختیار مشتریان قرار گیرد. گزارش ها از محل ریزش ساختمان متروپل اهواز حاکی است که ساعتی بعد از این حادثه دردناک، بیش از ۳۰۰ امداد رسان به خیابان امیر کبیر آبادان اعزام می شوند اما به دلیل تخریب بالا و ریزش آوار، امداد رسانی با احتیاط بیشتری انجام می شود.

در ساعت های اولیه برخی امدادرسانان به رسانه های مختلف می گویند تعدادی از خانواده ها مدعی هستند که عزیزان شان از زیر آوار با آن ها تماس گرفته و زنده بودن خود را اعلام کرده و خواستار نجات جانشان شده اند. گزارش ها حاکی است تا لحظه تنظیم این خبر (ساعت 21) ریزش ساختمان نوساز در آبادان منجر به جان باختن شش نفر و مصدوم شدن 32 نفر شده است. هرچند که برخی گمانه ها و اظهارات مقامات خوزستان نشان می دهد حدود 100 تا 150 نفر زیر آوار مانده اند.
+55
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.