فرمانده ارشد سپاه: ۴ هزار تن از فرزندان مقام‌های جمهوری اسلامی در اروپا و آمریکا زندگی می کنند

به گفته رئیس اداره عملیات زمینی سپاه پاسداران، هیچ یک از افرادی که در اروپا و آمریکا بزرگ شده‌اند در ایران نباید مدیر شوندایندیپندنت فارسی: مرتضی میریان، از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران، گفت حدود چهار هزار تن از فرزندان مقام‌ها و مسئولان نظام جمهوری اسلامی در کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا زندگی می‌کنند. به گفته رئیس اداره عملیات زمینی سپاه پاسداران، هیچ یک از این افراد نباید در ایران مدیر شوند.

میریان روز سه‌شنبه سوم خردادماه در یک برنامه زنده تلویزیون دولتی ایران هشدار داد لازم است که سازوکاری تهیه شود که افرادی که از بچگی در خارج از کشور بزرگ شده‌اند در آینده هیچ مسئولیت «مدیریتی» نداشته باشند. او خواهان اجرای مدیریت «انقلابی» و «جهادی» در ایران شد.

این فرمانده ارشد سپاه پاسدارن، زندگی فرزندان مقام‌های جمهوری اسلامی در خارج از کشور را با زندگی در عراق، در میانه جنگ، مقایسه کرد.

میریان مدعی شد که در زمان جنگ ایران و عراق، هیچ یک از فرزندان مسئولان نظام جمهوری اسلامی در عراق، در کنار صدام حسین، رئیس جمهور اسبق عراق، زندگی نمی‌کرد.

رئیس اداره عملیات زمینی سپاه پاسداران در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با تلویزیون دولتی ایران، ضمن تکرار نقل قولی از روح‌الله خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، گفت این افرادی که در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی تربیت می‌شوند حتی نباید مدیریت یک دبستان را داشته باشند.
به گفته این فرمانده ارشد سپاه پاسداران، این افراد که در خارج از کشور تربیت شده‌‌اند، در آینده کشور را به «دامن دشمن» خواهند انداخت.

طی سال‌های گذشته گزارش‌های پرشماری از زندگی مرفه فرزندان و خانواده‌ه‌های مقام‌های جمهوری اسلامی در برخی از شهرها گران‌‌‌قیمت اروپا و آمریکای شمالی منتشر شده است.

بسیاری از مقام‌های جمهوری اسلامی از پاسخ‌گویی درباره زندگی فرزندان و اعضای خانواده‌ خود در اروپا و آمریکای شمالی طفره رفته‌اند. برخی دیگر نیز مانند معصومه ابتکار، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفته‌اند فرزندان آنها زندگی و برنامه‌های «شخصی» خود را دارند و با تلاش خودشان به موقعیت خاصی رسیده‌اند.

ماه گذشته نیز سفر اعضای نزدیک خانواده محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران، به ترکیه برای خرید لباس و خانه، موسوم به «سیسمونی گیت»، بسیار خبرساز شد. نزدیکان قالیباف نیز این سفر را «شخصی» توصیف کردند و گفتند: مگر مردم خودشان خانه و لباس نمی‌خرند؟

بسیاری از فعالان مخالف نظام جمهوری اسلامی نیز خواهان اعمال فشار بر دولت‌های غربی برای جلوگیری از ورود اعضای خانواده مسئولان جمهوری اسلامی به کشورهای اروپای و آمریکای شمالی یا سرمایه‌گذاری آنها در این کشورها هستند.
+130
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  از این تعداد انگل زاده ها هم چند تاشون توی این سایت میان، یا پاچه خواری می‌کنند یا ماله کشی یا عربده کشی
  3
  78
  ‌سه شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۹
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  اینها نه فقط آغازاده هستند بلکه ژن خوک هم دارند، خود خمینی و بچه هاش 15 سال در عراق پیش صدام حسین بودند درحالیکه بعضی وقتها ارتش صدام به شهرهای مرزی ایران تجاوز هم میکرد!! حالا این از چی ناراحته؟ یعنی بچه های اینها نباید مسئولیت بگیرند ولی بابا و ننه که با رضایت بچه ها رو فرستادند به خارج اشکال نداره اگر مسئولیت بگیرند؟ این دیگه چقدر گاگول تشریف داره!!
  3
  43
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۶
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  همان هایی که سایت شرط بندی راه انداختن ، یا آنهاییکه با مایو و بیکنی شنا میکنند ، شاید تو دیسکو دارند میرقصند ، با ویسکی و شامپاین حال میکنند و به ریش شماها میخندند؟ این دسته را فراموش کن و فقط به امثال فاطی و جناب سروان صوتی فکر کن که یکیش دروغگو است و دیگری روانی که در حال ها ها نوشتنه. امثال طباطبایی ها هم هستند که میترسند بیان ایران یا کاری اینجا انحام بدهند .
  2
  41
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۸
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  مگر کشور در حال حاضر در دامن دشمن نیست؟
  1
  40
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۰
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  بابای این ها برای 7 پشت فرزندانش دزدیده تا در اروپا مثل شاه زندگی کنند برگردند ایران که چی بشود!؟
  3
  39
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۵
  ۵۴
  hiwa68 - رتردام، هلند

  مردم دوران شاه با غیرت بودند و انقلاب کردند. حالا که پیر و فرسوده شدند باید نظاره گر بدبختی که فرزندانشان باشند.
  6
  29
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۰۲
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران

  اساسا عن قلاب اسلامی سال ۵۷ برای این بود که گدا گشنه های ژن خوک های آب حوضی نون خوشکی زمان قبل ۵۷ به همه چیز برسن و به ریش ملت با نهایت ؛ نهایت بیسوادی بخندن.
  2
  37
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۰
  ۴۳
  مهرداد2538 - تهران، ایران

  فرزند، بنده و غلام پدر و مادرش نیست که بواسطهء حکومتی بودن والدینش نتواند در زندگی راهی متفاوت را انتخاب کند. از لحاظ پشتیبانی مالیشان هم خواه نا خواه چون از بد شانسی در این خانواده ها به دنیا آمده اند ناچاراً باید از محل درآمد پدرشان حداقل تا زمان مستقر شدن در سرزمین جدید، پشتیبانی و تغذیه شوند. مسئله ای که باید علاج شود دشمن سازی خود این اشخاص نظام اهریمنی است روزگارشان نمی گذرد مگر با دشمن کردن تمامی دنیا علیه خود و خانواده و ملتشان.
  33
  2
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۹
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  از مگس بیشتر کرم ریختن و کره درست کردن.
  2
  24
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۸
  ۶۵
  خوش باور - تهران، ایران
  آن عده ولدزنا همانند عروسک هر نمازهای جمعه مرک بر آمریکا را شعار میدهند باید درون کاسه سرشان پر از شکر خالص باشد .بخصوص بچه ضیغه زاده های نیم ساعته که در این سایت اونجای خودشان و مادرشان را پاره میکنند و از این فاضلاب ها دفاع می کنند.از فردا این سپاهی چهارپا فریب خورده دشمن است و یا از ملت انقلابی پوزش می طلبد.شکر بروح و قبر بنیانکذارش خوک زاده هندی.
  3
  18
  ‌چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.