سپاه پاسداران: شبکه «اراذل و اوباش مرتبط با موساد » را دستگیر کردیم

دویچه وله: سپاه پاسداران از دستگیری اعضای یک شبکه که آنها را "اراذل و اوباش مرتبط با موساد" معرفی می‌کند خبر داد. این دستگیری دو هفته بعد از انتشار "فیلم اعترافات یک مامور سپاه توسط موساد" اتفاق افتاده است.

رسانه‌های ایران روز یکشنبه، یکم خرداد (۲۲ مه) به نقل از رروابط عمومی کل سپاه پاسداران خبر دستگیری اعضای "شبکه‌ای از اراذل و اوباش مرتبط با سرویس اطلاعاتی" اسرائیل را منتشر کردند.  در گزارش‌ها آمده است که این افراد "با هدایت سرویس اطلاعاتی" اسرائیل ، "اقدام به سرقت و تخریب اموال شخصی و عمومی، آدم‌ربایی و اخذ اعترافات ساختگی از طریق شبکه اراذل و اوباش می‌نمود".

گفته می‌شود که این افراد را سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت اطلاعات دستگیر کرده‌اند.

دو هفته پیش انتشار "فیلم اعتراف یک مامور سپاه پاسداران" خبرساز شده بود.

آن زمان گفته شد که سازمان اطلاعاتی خارجی اسرائیل (موساد) فردی به نام منصور رسولی را که مامور نیروی قدس سپاه پاسداران است در خاک ایران دستگیر و از او بازجویی کرده است.

او در "بازجویی اعتراف کرده بود" که ماموریت‌‌اش ترور سه نفر، یک اسرائیلی در ترکیه، یک ژنرال آمریکایی در آلمان و یک روزنامه‌نگار در فرانسه بوده است.

 جمهوری اسلامی گفته های رسولی را "داستان‌سرایی"، "جوسازی و دروغ‌پردازی ناشیانه" و تلاشی "غیر مستند برای ایجاد انحراف در اذهان عمومی و کاهش فشارهای داخلی" علیه دولت اسرائیل قلمداد کرد.

رسانه‌های ایران به نقل از یک "منبع آگاه" نوشتند، رسولی "در تیرماه سال گذشته توسط چند نفر اراذل و اوباش در ازای مبلغی پول ربوده شده" و ربایندگان او را به ظبط اظهاراتش مجبور کرده‌اند. در گزارش‌ها همچنین تاکید شده بود که چند تن از "ربایندگان" رسولی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.
+16
رأی دهید
-93

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  ولش کن - تهران، ایران

  خوبه نگفتن کارگر بقال سر کوچه دستگیر کردن سر کرده اراذل و اوباش خوده سید علی هست.
  7
  33
  دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۴
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  باز چن نفر بیچاره دیگه رو گرفتن و زیر شکنجه مجبورشون میکنن تا اعتراف تلویزیونی کنن که این مدافع آدمکش اخیر رو اونا به درک فرستادن!
  4
  34
  دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۵
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  آره سایه شون رو دستگیر کردیم !!!! معلم نیست چه بدبخت و بیچاره هایی رو که اصلاً ربطی به ماجرا ندارند رو گرفته اند !؟ بعده ها گندش در میاد !!
  7
  31
  دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۵
  ۴۳
  Herzl - امستردام، هلند

  دروغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغ .
  4
  24
  دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  انقدر کارهای شما مسخره است که ادم در میماند که این همه بلاهت از کجا می اید
  3
  20
  دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲
  ۶۱
  vg2000 - اسلو، نروژ
  همون بازی کثیف قدیمی خداییش خیلی وقیحند
  4
  18
  دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  چه زود ماموران نظام کسانیکه این پاسدار جنایتکار را به سزای اعمالش رساندن را دستگیر کردن ! نکند این کسان دستگیر شدن مثل دانیال ابراهیمیها باشن که دستگیرشان کرده بودید و به زور متهمشان کرده بودید که به دروغ اعتراف کنن انها دانشمندان هسته ای را ترور کرده اند. نظام از سر تا پا جرم و فساد اخوندی بس کنید و از این بیشتر گند بالا نیاورید و قدرت را رها کنید و به مسجدها برگردید .
  2
  12
  دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.