از سال آینده آموزش زبان فرانسه از پایه هفتم مدارس آغاز خواهد شد

رئیس سازمان مدارس غیردولتی ایران از آغاز آموزش زبان فرانسه در شماری از مدارس دولتی و غیردولتی از مهرماه امسال خبر داد.

به گفته احمد محمودزاده، آموزش زبان فرانسه از پایه هفتم آغاز خواهد شد و دانش‌آموزان در کنکور سراسری زبان فرانسه را امتحان خواهند داد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی پیشتر هدف از این اقدام را شکستن انحصار آموزش زبان انگلیسی در مدارس توصیف کرده بود.

رهبر جمهوری اسلامی در سال‌های گذشته ترویج زبان انگلیسی در کشور را ناسالم خوانده و خواستار ارائه زبان‌های دیگر در مدارس شده بود.
+4
رأی دهید
-38

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  زبان روسی و چینی درس بدین. نوکر اونهایین. فرانسه فقط بهتون رنو و پژو میندازه.
  1
  32
  دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۳
  ۴۲
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  فرانسه مهد هنر بوده و هست، مهد تمام غذاهای کم‌حجم، خوشمزه و دارای کالری لازم. سینمای دوران معاصر فرانسه همچنان خوش‌ساخت است. البته امیدواریم که به مبحث خانواده اهمیت دهند و بی‌بندوباری جنسی‌ را در فیلم‌هاشان رواج ندهند. در هر حال بخاطر همان هنر و موسیقی و آشپزی‌اش، فرانسه احترام فراوان دارد و برای جهان مفید بوده، پس خبر آموزش زبان فرانسه در مدارس ایران خبر خوبی‌ست، امید آنکه در مدارس دولتی نیز آموزش آن‌را آغاز کنند، و امید بیشتر آنکه، مفاهیم مکتبی‌ را با آموزش زبان خارجی‌ به کله‌ی بچه‌ها فرو نکنند، چون برای نمونه، زمانی‌که در ایران راهنمایی و دبیرستان بودم، موضوع درس‌های زبان انگلیسی‌مان این بود که علی‌ امروز روزه گرفته!، علی‌ امروز نماز خواند!. / حال پس امیدواریم که متن درس‌های زبان فرانسه این نباشد که برای نمونه، صغرا در راه رفتن به مسجد بود، که شانه‌اش با تقی‌ که او هم با دمپایی روانه‌ی آن‌جا بود برخورد کرد، سپس هر دو برگشتند به خانه‌هاشان تا غسل کنن! (لول) حالا به فرانسه؛ صغقرا دقستش خوقد به جقلوی شقلواره تققی، و تققی گقفت دقست بق مقهرهق باقزی اقست ؛)))
  2
  5
  ‌سه شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.