دیدارهای تیم ملی فوتبال ایران با اکوادور و سنگال لغو شد

تیم ملی فوتبال ایراندویچه وله: تیم ملی فوتبال ایران قرار بود روز ۲۱ خرداد (۱۱ ژوئن) در دومین دیدار تدارکاتی خود در اردوی کانادا به دیدار ملی‌پوشان اکوادور برود. اما حال این دیدار و نیز بازی این تیم مقابل سنگال لغو شده‌اند.

به گفته حمید استیلی، مدیر تیم ملی فوتبال ایران، بازی دوستانه "یوزپلنگ‌های ایرانی" مقابل اکوادور در روز ۲۱ خرداد (۱۱ ژوئن) که قرار بود در اردوی تدارکاتی کانادا به منظور آماده‌سازی برای جام جهانی برگزار شود، لغو شده است.

علت لغو این بازی "فراهم نشدن شرایط میزبانی در کانادا و نبود ورزشگاه" عنوان شده است. در حالی که حمید استیلی نخست اشاره کرده بود که در صورت لغو این دیدار، احتمالا تیم ملی سنگال به عنوان جایگزین در تهران به دیدار تیم ملی ایران خواهد رفت، حال اما برگزاری این دیدار هم لغو شده است.

با توجه به این شرایط، تیم ملی فوتبال ایران قرار است طبق برنامه فعلی در اردوی کانادا "فقط" به دیدار تیم ملی کانادا برود. تاریخ برگزاری این رویارویی برای روز ١۶ خرداد (۶ ژوئن) در شهر ونکوور تعیین شده است.

موضوع برگزاری اردوی تیم ملی فوتبال ایران در کانادا با انتقادات بسیاری از سوی نهادهای مدنی و خانواده قربانیان پرواز ۷۵۲ اوکراین همراه شده است. نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو نیز گفته است که دعوت از تیم ملی فوتبال ایران به کشورش "ایده خوبی نبوده است."

تیم ملی فوتبال کانادا در گروه F جام جهانی به دیدار تیم‌های ملی بلژیک، کرواسی و مغرب می‌رود. تیم ملی فوتبال ایران نیز در گروه B جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در نخستین دیدار خود، روز ۲۱ نوامبر مقابل ملی‌پوشان انگلیس پا به میدان می‌گذارد.

دومین بازی "یوزپلنگ‌های ایرانی" روز ۲۵ نوامبر در برابر یکی از سه تیم اوکراین، اسکاتلند و ولز است. تیم ملی ایران در آخرین بازی مرحله گروهی روز ۲۹ نوامبر در برابر ملی‌پوشان ایالات متحده آمریکا صف‌آرایی می‌کند.
+13
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن
  این داستان مسخره و تکراری بازیهای تدارکاتی تیم ملی برای آماده سازی تیم ، ظاهراً تمومی نداره !! از اولش مشخصه که بازی تدارکاتی در میون نیست و فقط برای سرگرم کردن ملته ! این فدراسیون دزد و بی لیاقت بهتر از این نمیشه ، آخرش هم یه بازی تدارکاتی با منتخب ایران یا تیم امید برگزار میکنن و بعدش هم یا علی ، بزن برین جام جهانی و با سه باخت و خفت و خواری برمیگردن !
  3
  5
  ‌سه شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۸
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  آفرین عالیه همینطور ادامه بدید .تبریک به وطن فروشان و مزدوران اجنبی.تیم ملی ایران میخوایم چیکار
  0
  0
  ‌سه شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.