تیم ملی کشتی آلیش زنان ایران قهرمان آسیا شد

العربیه: تیم ملی «کشتی آلیش» زنان ایران موفق شد در رشته کلاسیک با برتری مقابل حریفان عنوان قهرمانی قاره آسیا را از آن خود کند.

رقابت‌های کشتی آلیش کلاسیک قهرمانی آسیا، شنبه، 1 خرداد در شهر اوش قرقیزستان برگزار شد که در پایان تیم زنان ایران با کسب یک مدال طلا، چهار نقره و یک برنز به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یافت.

تیم ملی کشتی زنان ایران با 6 نماینده در رشته کلاسیک این رقابت‌ها حضور پیدا کرده بود.

سارا علی‌پور، در وزن 75 کیلوگرم با پیروزی مقابل نمایندگان کشورهای مغولستان، ترکمنستان، قرقیزستان و ازبکستان مدال طلای قاره آسیا را بر گردن آویخت.

در وزن 55 کیلوگرم «سپیده بابایی» به‌ترتیب مقابل حریفانی از کشورهای ازبکستان، هند و ترکمنستان قرار کرفت و صاحب مدال نقره شد.

شیدا فهیمی، نماینده 65 کیلوگرم زنان ایران به مصاف نمایندگان کشورهای ازبکستان، قرقیزستان، ترکمنستان و مغولستان رفت و مدال نقره این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

در وزن 70 کیلوگرم «سحر غنی‌زاده» با برتری مقابل نماینده کشور قزاقزستان و شکست مقابل حریف کشور میزبان مدال نقره را بر گردن آویخت.

هانیه عاشوری، در وزن 75+ کیلوگرم با کشتی‌گیران کشورهای قزاقستان، قرقیزستان و ازبکستان مبارزه کرد و مدال نقره‌ را از آن خود کرد.

در وزن 60 کیلوگرم، فاطمه فتاحی، با مبارزه مقابل نمایندگان کشورهای ازبکستان، قزاقستان، ترکمنستان و قرقیزستان صاحب مدال برنز رقابت‌های قهرمانی آسیا شد.

رقابت‌های آلیش زنان و مردان قهرمانی آسیا از 31 اردیبهشت تا دوم خرداد ماه به میزبانی شهر اوش قرقیزستان در حال برگزاری است.
+26
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  تبریک به دختران سرزمینم ایران .و لعنت بر مصی پولی نژادها و دنبال کنندگان پروژه تحریم ورزش ایران و کسانی که از قید و بند و عدم آزادی دختران ایران دم میزنن .لطفا خفه
  2
  0
  دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.