وزیر خارجه قطر از آمادگی رهبری ایران برای سازش بر سر پرونده هسته‌ای خبر داد

 شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر، می‌گوید که حل مسئله هسته‌ای ایران باعث تقویت ثبات در خلیج فارس می‌شودوزیر خارجه قطر روز شنبه در اظهاراتی که از شبکه تلویزیونی الجزیره پخش شد گفت، رهبری ایران آمادگی جمهوری اسلامی را برای مصالحه بر سر «پرونده هسته‌ای ایران» ابراز کرده است.

اما وزارت خارجه ایران اعلام کرد که اظهارات آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، به اشتباه ترجمه شده و یا «یک شیطنت‌ رسانه‌ای و تبلیغاتی در میان است».

شبکه تلویزیونی الجزیره که در قطر مستقر است به نقل از شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر، گفت که دستیابی به تفاهم بر سر مسئله هسته‌ای ایران باعث تقویت ثبات در منطقه خلیج فارس می‌شود و به بازار نفت کمک می‌کند.

وزیر خارجه قطر اظهار داشت: «پمپاژ بیشتر نفت ایران به بازار به ثبات قیمت‌های نفت خام و کاهش تورم کمک می‌کند.»

اما سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، به خبرگزاری تسنیم گفت که رهبر جمهوری اسلامی «هیچ سخنی از سازش به میان نیاورده» بلکه به امیر قطر گفته است که «مذاکرات باید نتیجه‌دار باشد نه وقت تلف کردن و آمریکا‌یی‌ها می‌دانند که برای این کار باید چه اقدامی انجام بدهند».

آقای خطیب‌زاده افزود، از مضمون سخنان آیت‌الله خامنه‌ای «کاملاً مشخص است که توپ در زمین آمریکاست که باید برای اجرای تعهداتش تصمیم سیاسی عاقلانه بگیرد».
روز جمعه تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر قطر، که به تازگی در سفری به تهران با آقای خامنه‌ای دیدار کرده بود، ابراز امیدواری کرد که توافق بین ایران و ایالات متحده بر سر احیای برجام به دست بیاید. او همچنین تاکید کرد که آماده است کمک کند تا این توافق حاصل شود.
طی سه ماه گذشته مذاکرات برجام متوقف شده است و همین امر سرنوشت توافق هسته‌ای را مبهم‌تر از همیشه ساخته است.

دیپلمات‌های غربی می‌گویند ایران اصرار دارد که سپاه پاسداران باید از لیست گروه‌های تروریستی آمریکا خارج شود؛ موضوعی که آمریکا گفته است تحقق آن منوط به دریافت تضمین‌های امنیتی از طرف ایران است.
+21
رأی دهید
-108

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  aerosmith666 - ادلاید، استرالیا

  امیر قطر فرد بسیار باهوشی هست برای کشور خودش و منافع کشور خودش - ایشون میدونن اگر ایران به جایی برسه که این اراذل و اوباش فرار کنن دیگه نمیتونه مفت و بی صدا منابع مشترک گازی ایران با قطر با سرعت نور برداشت کنه . بنابراین هر طور شده و با کمک های میلیارد دلاری به این اراذل سعی میکنه سر پا نگهشون داره .
  5
  53
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۳
  ۴۶
  Free Press - لندن، انگلستان

  قنبل قهرمانانه رهبری!
  3
  28
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۷
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  در ایران تصمیم گیرنده یک نفر نیست. حتی بصورت فردی هم یک تصمیم فقط نصف روز دوام دارد
  5
  17
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۶
  ۳۴
  khyar - اوپسالا، سوئد
  دیپلمات‌های غربی می‌گویند ایران اصرار دارد که سپاه پاسداران باید از لیست گروه‌های تروریستی آمریکا خارج شود؛ موضوعی که آمریکا گفته است تحقق آن منوط به دریافت تضمین‌های امنیتی از طرف ایران است. این تیکه آخرش خیلی با حال بود .... و سبک مغزم از امریکا ‌.....از فرانکفورت بخونند ، امریکا از ایران تضمین های امنیتی می‌خواد بعد چهار تا پیر پاتال و ورشکسته پوشک لازم چمدون بدست منتظرن رضی جون بشه علی حضرت و اونا هم بشن وزیر زیر زیر زیر 😂😂😂😂
  27
  11
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۷
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  من توصیه میکنم که بری جوک درد دل خیار با … .. رو گوش کنی! برات خوبه.
  1
  1
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۰
  ۱۰۵
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  این پیرمرد ابله بیسواد از ترس اینکه سر پیری مردم به خیابون بریزند و حکومتش رو سرنگون کنند هر خفت و خواری و پستی رو مرتکب میشه تا اون روز نیاد که بگیرنش لختش کنن و موهای سر و ریش ش رو با ماشین کچل کنند و آفتابه بندازن گردنش قابل از اینکه عاقبت قذافی رو پیدا کنه
  0
  0
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.