همراه با افزایش قیمت و افزایش کمبودها ، وزن ابراهیم رئیسی نیز افزایش قابل توجه پیدا کرده

فیلم‌های منتشر شده از ابراهیم رئیسی نشانگر افزایش وزن شدید او در ماههای اخیر است.
 
قیمت جدید گوشت اعلام شد/ رئیس اتحادیه تهیه و توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی تهران: مردم گوشت نمی‌خرند
روزهای پس از اعلام رسمی اصلاح نرخ ارز و هدفمندسازی پرداخت یارانه‌ها بازار کالاهای اساسی با نوسان‌ زیادی مواجه بود.
 
به گزارش سایت دیده بان ایران؛ روزهای پس از اعلام رسمی اصلاح نرخ ارز و هدفمندسازی پرداخت یارانه‌ها بازار کالاهای اساسی با نوسان‌ زیادی مواجه بود.
 
در کنار مرغ، تخم‌مرغ، روغن و لبنیات که قیمت جدید آنها اعلام شد، برخی کالاهای دیگر نیز تغییرات شدیدی را در قیمت شاهد بودند که گوشت ازجمله آنها بود. گوشت‌قرمز در میان اقلامی نبود که با تغییر شیوه پرداخت یارانه شامل تغییر قیمت می‌شد، اما با این حال در یک هفته گذشته قیمت این کالا در بازار افزایش زیادی داشت و در بعضی فروشگاه‌ها قیمت هرکیلو گوشت گوسفندی و گوساله به ۲۵۰تا ۳۰۰هزار تومان رسید درحالی‌که قبل از هدفمندی یارانه‌ها در قصابی‌های معمولی حداکثر قیمت کیلویی ۲۰۰هزار تومان بود. بخشی از این افزایش نرخ که در بازار گوشت گوساله بیشتر مشاهده شد، به افزایش ۵تا ۶برابری قیمت نهاده‌های دامی و وابستگی بیشتر دام‌های سنگین به تغذیه با نهاده‌ها بازمی‌گشت اما بخشی از آشفتگی بازار هم به باور فعالان بازار ناشی از خریدهای هیجانی بود.
تحلیل فعالان بازار
رئیس اتحادیه تهیه و توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی تهران، دلیل افزایش قیمت گوشت در هفته گذشته را واکنش مردم به تغییرات قیمت دیگر اقلام و نگرانی از گرانی بیش از پیش گوشت دانست و گفت: مردم در هفته گذشته کمی شتاب‌زده خرید کردند و دامداران هم بر این باور بودند که شرایط خاصی پیش آمده و می‌توانند هر قیمتی را اعمال کنند ولی بازار که راکد شد، قیمت‌ها هم به همان سطوح قبلی بازگشت.
علی اصغر ملکی، تفاوت قیمت کنونی گوشت گوسفندی با قیمت‌های ۲هفته قبل را ۴تا ۵هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت گوشت تابع عرضه و تقاضاست و همانطور که قیمت مرغ با کاهش تقاضا شکست، گوشت قرمز هم در نبود تقاضا نمی‌تواند افزایش زیادی در قیمت داشته باشد. اگر تقاضا بیشتر شود قطعا بازار دچار تغییراتی خواهد شد اما از آنجا که قدرت خرید پایین است، بعید است افزایشی را در قیمت‌ها شاهد باشیم. به‌گفته ملکی، هم‌اکنون هرکیلو گوشت گوسفندی با قیمت ۱۶۵تا ۱۷۰هزارتومان به‌دست مغازه‌دار می‌رسد که قیمت برای مصرف‌کننده با احتساب سود ۱۰درصدی ۱۸۱تا ۱۸۷هزار تومان خواهد بود.
قیمت‌های بالای ۲۵۰هزار تومان، موقتی است
افزایش قیمت در بازار گوشت موجب شده دولت نیز برای کنترل قیمت‌ها وارد عمل شود. معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی دوشنبه هفته گذشته از آغاز واردات گوشت قرمز گرم از روسیه و پاکستان خبر داد و اعلام کرد دولت با این اقدام و همچنین افزایش توزیع گوشت منجمد در پی بازگرداندن قیمت این کالا به نرخ‌های پیشین است. محمد قربانی افزود: گوشت قرمز پیش‌تر هم یارانه دریافت نمی‌کرد و در نتیجه مشمول آزادسازی یارانه‌ها نمی‌شود، بنابراین قیمت‌های ۲۵۰تا ۳۰۰هزار تومانی در بازار گوشت موقتی است. این مقام دولتی همچنین از مذاکره با اتحادیه‌های دامداران بر سر قیمت هر کیلو گوشت دام زنده خبر داد و اعلام کرد تا پایان هفته نرخ‌های جدید کارشناسی گوشت قرمز اعلام می‌شود، که البته این اتفاق نیفتاد.
افزایش قیمت دام زنده
اگرچه قیمت توافقی هر کیلو گوشت دام زنده هنوز اعلام نشده اما تولیدکنندگان از افزایش ۳۰درصدی هزینه تولید خبر می‌دهند. تصمیم دولت در تغییر نرخ ارز واردات اقلام اساسی و پرداخت یارانه مستقیم، قیمت نهاده‌های دام و طیور شامل جو، ذرت و کنجاله سویا را که تا پیش از این با ارز ۴.۲۰۰تومانی وارد می‌شد، ۵تا ۶برابر کرد و هزینه تولید را برای دامداران بالا برد. قیمت جو از ۱.۸۰۰تومان به ۱۲هزار تومان رسید، ذرت ۱.۹۰۰تومانی ۱۲هزار تومان شد و سویای ۳.۷۰۰تومانی هم به ۱۷هزار تومان رسید تا در پی آن قیمت شیرخام و البته گوشت تولیدی دامداران هم افزایش یابد. رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی گاوداران از تأثیر ۳۰درصدی افزایش قیمت نهاده‌ها بر قیمت دام زنده خبر داد و اعلام کرد: قیمت تمام‌شده هر کیلو گوشت دام برای ما از ۸۰هزارتومان به ۱۰۴هزار تومان رسیده است. این گفته احمد مقدسی در حالی است که قیمت گوشت در بازار تا پیش از اجرای طرح پرداخت مستقیم یارانه‌ها نیز فاصله‌ای دست‌کم ۷۰هزار تومانی با قیمت خرید گوشت از دامداران داشت و هر کیلو گوشت ۷۰هزارتومانی در دامداری، وقتی به مغازه‌های قصابی می‌رسید قیمتش تا بیش از ۱۵۰هزارتومان بالا می‌رفت، در چنین شرایطی کمترین قیمت گوشت گوساله در مغازه‌ها را نیز مانند گوشت گوسفندی باید ۱۸۰هزار تومان دانست.
+80
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  fariba azizi - پاناما سیتی، پاناما

  از آخوند انتظاری جز دروغ نیست.تعجب من از این گاو هایی است که نشستن و به این اراجیف گوش میدن
  2
  47
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳
  ۶۵
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  مفتخوری و بی عاری از جمله خصوصیات بارز این طبقه زالو صفت و بیشرف یعنی حامعه ملاها در ایران است که برای ملت تازگی ندارد ، نابودی حکومت کثیف ملاها پایان ایام مفتخوری این زالوهاست
  2
  50
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۰
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  آخوند وقتیکه مفتخور باشه و کاری هم انجام ندهد مسلما چاق میشه. چند تا آخوند میشناسید که لاغر و مفتخور باشه ؟ اگر اندکی آخوند لاغر اندام دیدید مسلما بخاطر ژنتیکی و یا پیری است . مفتخوری بیش از حد و در رفاه و آسایش بودن ایشان همانند خامنه ای و دیگران نمونه آنست .
  2
  45
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱
  ۶۲
  aerosmith666 - ادلاید، استرالیا

  میشه بپرسم چرا نباید بشه ؟ مگه به غیر از خوردن و ر…..دن و ک…….دن کار دیگه ای کل این اراذل و اوباش که این کاروانسرا میگردونن دارن . اگر دارن لطف ذکر کنید
  1
  47
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  جای نگرانی نیست ، بوقتش طناب نشد با زنجیر میکشنش بالا ، انتقام اعدام‌های شصت و هفت .
  2
  36
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  چاق نشده حامله شده! از بس که میره سراغ این سعید طوسی تا واسش استخاره کنه
  2
  25
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۸
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  از وقتی رفت روسیه حامله شده. دیگه اخرین حربه ای که پوتین تحویلش بگیره میخواد اینه که بگه: پوتین من ازت حامله ام
  1
  10
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۴
  ۶۰
  فرید1614 - بروکسل، بلژیک
  مفتخوری و در کثافت غلطیدن از نشانه های بارز اخوندها. امامان. و پیامبران بوده
  1
  10
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.