منظور رئیسی از تصمیمات سختی که قرار است بگیرد چیست؟

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران درباره وضعیت اقتصادی گفته "قرار است در کشور تصمیم‌های سختی بگیریم" و وعده داده با وجود "برخی مخالفت‌ها" این تصمیم‌ها اجرا می‌شود و به گفته وی برای اقتصاد ایران لازم است.

آقای رئیسی در همایش "خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران" گفته "اقتصادی که حدود ۸۰ درصد آن دولتی است مشکلات زیادی دارد" و ادامه داده که "ما به دولت آمده‌ایم تا بستر فسادزا را اصلاح کنیم تا اصلا پرونده‌ای ساخته نشود که قوه قضائیه مجبور به پیگیری باشد".

وی تا تابستان سال گذشته رئیس قوه قضائیه ایران بود اما با حضور در انتخابات ریاست جمهوری، از مرداد ۱۴۰۰ برای دست کم یک دوره، رئیس جمهور ایران شده است.

در رو‌زهای اخیر شهرهای مختلف ایران در اعتراض به تورم، افزایش شدید نرخ اقلام اساسی و بالا رفتن پی در پی هزینه زندگی، صحنه اعتراضات شهروندان بوده است.

آقای رئیسی در اظهارات امروز خود به رشد پایین اقتصادی کشور اشاره کرده و گفته "باید علل این موضوع بررسی شود و دید که تحقق رشد اقتصادی در حد یک آرمان باقی می‌ماند و یا قابل انجام است".

اقتصاد ایران به جز یک دوره نزدیک به دو سال، طی یک دهه اخیر زیر فشارهای ناشی از تحریم‌های بین المللی و سپس تحریم‌های ایالات متحده بوده که مربوط به اختلاف بر سر پرونده اتمی این کشور است.

تحریم‌های شدید اقتصادی باعث توقف رشد شده و برخی از اقتصاددان‌ها هشدار داده‌اند که با تداوم این وضعیت نه تنها توسعه و رشد سالانه از بین رفته بلکه زمینه و زیرساخت رشد اقتصادی در حال اضمحلال است.
+6
رأی دهید
-106

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  احتمالاً منظور ایشان از تصمیمات سخت تصمیماتی هست که آسان نباشند! و شامل سوال پرسیدن از معترضان خواهد بود که آیا به آنها نهار داده اند یا خیر.
  2
  63
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۱
  ۴۶
  Free Press - لندن، انگلستان
  منظور قنبل قهرمانانه است!
  0
  5
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.