ویدیوی مخفیانه پزشک اوکراینی از ماریوپول که سپس به دست روس ها اسیر شد!


طبق گفته مقامات اوکراینی این پزشک زن جان بیش از ۵۰۰ پرسنل نظامی اوکراین را از آغاز تهاجم روسیه در سال ۲۰۱۴ نجات داده است. اکنون این زندگی خود اوست که باید نجات یابد.

یک پزشک اوکراینی با استفاده از یک کارت داده کوچک که بعداً توسط خبرنگاران به خارج از این کشور منتقل شد، تلاش‌های خود را برای نجات جان خود در ماریوپول ویران شده از جنگ شرح داد.

یولیا پایفسکا که در نهایت توسط سربازان روسی دستگیر شد، دوربین را روی پیشانی خود تعبیه کرد و روی تلاش‌ها برای نجات سربازان مجروح روسی و همچنین غیرنظامیان اوکراینی در بیمارستان نظامی در شهر محاصره شده متمرکز شد.

پایفسکا در اوکراین با نام تایرا شناخته می‌شود، جایی که به آموزش نیرو‌های داوطلب پزشکی این کشور کمک کرد. او در ۱۵ مارس موفق شد این فیلم را در اختیار خبرنگاران آسوشیتدپرس قرار دهد.

یک روز بعد، پزشک ۵۳ ساله و راننده اش توسط نیرو‌های روسی دستگیر شدند.

روسیه معتقد است که پایفسکا با گردان ملی گرای آزوف، یک شبه نظامی داوطلب که در سال ۲۰۱۴ تشکیل شد و درگیر جنگ با نیرو‌های روسی در منطقه دونباس است، همسو است. پایفسکا اکنون در میان صد‌ها مقام محلی، روزنامه نگار و دیگر اوکراینی‌هایی است که توسط نیرو‌های روسی ربوده یا اسیر شده اند.

وضعیت اسفبار این پزشک در حالی با جهان در میان گذاشته می‌شود که ماریوپول در حال سقوط به دست ارتش روسیه است. ارتش روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که ۱۷۳۰ سرباز اوکراینی از روز دوشنبه در کارخانه فولاد بمباران شده شهر بندری تسلیم شده‌اند.

طبق گفته مقامات اوکراینی این پزشک زن جان بیش از ۵۰۰ پرسنل نظامی اوکراین را از آغاز تهاجم روسیه در سال ۲۰۱۴ نجات داده است. اکنون این زندگی خود اوست که باید نجات یابد.
+97
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  الان نوکران جمهوری آخوندی و نوکران غرب شروع می‌کنند همدیگر را گاز گرفتن. گور پدر جفتشون. هم ا مراین و غرب وحشی و هم روسیه و پوتین. این آمریکایی های حیوان به جوانان ما میگویند ازادی حق شماست ولی برای اوکراینی ها هشتاد میلیارد دلار کمک مالی می‌کنند. این بیناموس ها آخوند پدر سگ را می‌خواهند که اسلحه به عرب احمق بفروشند
  1
  7
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.