متین بالسینی، «پدیده شنای ایران » به بریتانیا پناهنده می‌شود

 متین بالسینیصدای آمریکا: متین بالسینی، شناگر مطرح ایرانی و رکورددار ماده ۲۰۰ متر پروانه ایران، از پناهندگی خود به بریتانیا خبر داده است.

او که در گفت‌وگوهای رسانه‌‌ای خود بارها از کمبود امکانات، عدم حمایت، و بی‌توجهی مسئولین گله کرده بود، در نهایت تصمیم گرفت که تیم ملی ایران را ترک کند و زیر پرچم پناهجویان در مسابقات بین‌المللی حاضر شود.

متین بالسینی در سال‌های اخیر توانسته بود هشت بار رکورد ۲۰۰ متر پروانه ایران را در استخر مسافت کوتاه و بلند بشکند و یکی از شناگران ایران در بازی‌های المپیک تابستانی توکیو در ژاپن بود.

او یکی از استعدادهای نوظهور و پدیده شنای ایران محسوب می‌شود و به گفته کارشناسان این رشته ورزشی، انتظار می‌رفت که با توجه به رکوردهای درخشان خود، در بازی‌های آسیایی صاحب مدال شود.
اما رئیس کمیته فنی فدراسیون شنای ایران با رد ادعای خط خوردن متین بالسینی از تیم ملی گفت که او بدون اطلاع آنها از کشور خارج شده و در این مدت به تماس‌های آنها پاسخ نداده است.

به گفته حمید اسکندریون، این شناگر ایرانی یکی از گزینه‌های اصلی برای اعزام به رقابت‌های جهانی بود، ولی ارتباط خود را با فدراسیون شنا قطع کرد و ظاهرا تمایلی به حضور در تیم ملی ایران نداشت.

آقای اسکندریون در ادامه افزود که در نهایت فدراسیون شنای ایران، شناگر دیگری را در این ماده جایگزین متین بالسینی کرد.

علی‌رغم توضیحات مقامات ایرانی، سوءمدیریت و بی‌توجهی فدراسیون شنای ایران به شناگرانی مانند متین بالسینی که در سال‌های اخیر به دفعات موفق به بهبود رکوردهای ملی شده‌اند، موضوعی است که بارها در رسانه‌های داخلی مطرح شده است.

این وضعیت در بسیاری از رشته‌های ورزشی دیگر نیز وجود دارد و به همین دلیل شاهد افزایش خروج ورزشکاران ایرانی و مهاجرت یا پناهندگی آنها به کشورهای مختلف جهان هستیم.

ورزشکاران پناهجوی ایرانی عمدتا زیر پرچم پناهجویان یا کشورهای دیگر به فعالیت‌های ورزشی خود را ادامه می‌دهند و در رقابت‌های بین‌المللی شرکت می‌کنند.

ایران از جمله کشورهایی است که ورزشکاران پناهجوی زیادی در رقابت‌های ورزشی دارد.
+30
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  حکومت کثیف ملاها در فراری دادن جوانهای لایق کشور که سرمایه های واقعی ما ایرانیان هستند رکورد زده و در طول تاریخ ما هیچگاه چنین مهاجرت وحشتناکی از سرزمین مادری را تجربه نکرده بودیم .نابود باد حکومت ملاها
  2
  7
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۶
  ۳۴
  mojtaba1010 - لندن ، انگلستان
  از این پناهندگی و از این تصمیم هم مانند قبل پشیمان خواهید شد ، چون هیچ فرقی بین ایران و کشور انگلیس در عمل با مبارزه با مخالفین و سنگ اندازی در زندکی دیگران وجود نداشته و ندارد بجز یک فرق در ایران شما بخاطر جرایم زندان میشوید یا با ریش و پشم جلوی کارهای شما سنگ اندازی می‌گردد ولی در انگلیس شما در امان جامعه به اصطلاح آزاد مورد تعرض ، تحقیر یا تخریب قرار می‌گیرد و حضرات زندان دائمی را دقیقا در داخل جامعه برای شما فراهم می آورند، کافیست یک مخالفت یا نظر مثبتی با لین ارازل و اوباش لوپن زاده و هرزه خیابانی نداشته باشید و آنوقت تازه متوجه خواهید شد که سازمان تروریستی و فاشیستی البته اینبار با شکل دیگری و با لباس مدرن و کربات شیک و با کلمات زیبا تنها با یک سناریو سازی ، فتنه سازی یا تفرقه سازی چه بلایی بر سر زندگی شما خواهند آورد، صد البته تا امروز بنده خوب می‌باشم و فراد روز کس دیگری و این چرخه به راحتی در حال حرکت و جهش میباشد،بله مدیریت کردن افراد و اعقاید یا با حذف فیزیکی و یاکنترل نوشتار ، گفتار و اعمال افراد ( بنده خود مقیم این کشور می‌باشم و هم مقیم ایران، هر دو دقیقا در یک مسیرهستند
  1
  1
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.