امام‌جمعه ارومیه: مردم نیاز نیست هر چیزی را بدانند

 سید مهدی قریشی، نماینده، ولی فقیه در استان آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: گیر دادن بی مورد به مسئولان و پرداختن به حریم خصوصی و زندگی شخصی افراد مطالبه گری نیست، نباید این موارد با مطالبه گری اشتباه گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌غربی گفت: گیر دادن بی مورد به مسئولان و پرداختن به حریم خصوصی و زندگی شخصی افراد مطالبه گری نیست، نباید این موارد با مطالبه گری اشتباه گرفته شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی، امروز سه شنبه در همایش دانشجویی «مطالبه گری منطقی و هوشمندانه» که با حضور دانشجویان استان، در محل سالن آمفی تئاتر پردیس دانشگاه ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسئله مطالبه‌گری صحیح می‌فرمایند: یکی از الزامات مطالبه‌گری این است که مبانی اعتقادی و ایمانی خود را با حضور در مجالس عالمان دین و اخلاق مستحکم کنید. این موضوع به معنی ارتقای سطح معرفت و بهره گیری از مبانی اسلامی در راستای بیان صحیح و منطقی مطالبات است.

وی افزود: مطالبات باید همراه با رعایت شأن مسئولان و نیز با رعایت اخلاق باشد. این طور نباشد که احساس شود فردی در مسیر مطالبه گری دنبال خدشه دار کردن جایگاه و خود آن عنوان و مسئولیت است؛ مطالبه از عملکرد مسئولان باید مورد توجه و دقت قرار گیرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: گیر دادن بی مورد به مسئولان و پرداختن به حریم خصوصی و زندگی شخصی افراد مطالبه گری نیست، نباید این موارد با مطالبه گری اشتباه گرفته شود. شخصیت حقیقی و حیثیت خانوادگی یک مسئول را نباید به مفهوم مطالبه گری ارتباط داد. این نوع رفتارها به معنای تفتیش در زندگی و حریم خصوصی است و باید از این نوع نگاه و رفتار خودداری کرد.

وی ادامه داد: برخی با این استدالال که مردم باید همه چیز را بدانند نسبت به انتقال هر مطلبی به عموم اقدام می‌کنند. این اقدام نادرست و غیرمنطقی است، به عنوان مثال اینکه مردم تصاویر یک تصادف وحشتناک را ببینید بر اساس کدام منطق است؟ چرا مردم باید چنین مواردی را ببینند؟ این نمایش تصاویر و خدشه دار کردن اذهان و قلوب مردم چه تاثیری بر زندگی عمومی دارد؟ در این موارد باید دقت کافی شود که مردم نیاز نیست هر چیزی را بدانند بلکه باید آنچه در جامعه نیاز است را بدانند و از آن مطلع باشند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی ادامه داد: در موضوع دانشگاه‌ها و بهره گیری از ظرفیت دانشجویان در مباحث اجتماعی، مسئولان و مدیران دانشگاهی باید دقت نظر جدی داشته باشند. هر دانشجو برای ایجاد شغل و نیز آغاز فعالیت کاری خود برنامه داشته باشد. این نگاه و تفکر باید از طرف مسئولان دانشگاهی تزریق شده و در راستای عمل به وظیفه خطیر دانشگاه‌ها در مسیر ساخت جامعه مبتنی بر توان بومی گام بردارند.
+2
رأی دهید
-45

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  "یکی از الزامات مطالبه‌گری این است که مبانی اعتقادی و ایمانی خود را با حضور در مجالس عالمان دین و اخلاق مستحکم کنید"! میشه یکی از این اُه مسلمونا اینو معنی کنه؟ اینا چه جور انگلهایی هستن که به جون این ملت افتادن؟
  1
  17
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۷
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  آره واقعا!!؛مملکت امام زمانیه دیگه!؛بجای مطالبه گری باید شما ها رو عینه مگس جمعتون کرد و فرستاد عتبات و عالیات ور دل اماماتون!..
  1
  18
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۴
  ۴۰
  rahjoo - مازندران، ایران
  دیگه دوره علی قاتل و ممد راهزن نیست ،قرن 21 هست.بیشتر از شما می دانیم که وجود اخوند و دین چقدر برای زندگی اجتماعی مردم سمی و خطرناکه. پس بخوای یا نخوای باید بپذیری که اسلام هم تموم شد.
  2
  18
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۶
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن
  راست میگه خوب !! به ما چه که این پفیوز جوونیاش تو بشکه غلت میزده و از هر سوراخش ترشحات همپالکیهاش بیرون میزده یا اینکه ..... صیغه ایش این تخم عجوج وجوج رو در کجا و از کی و به چه قیمتی پس انداخته !؟. ولی کور خوندین فضای مجازی شده بلای جون این کثافتهای فاسد و راه فراری هم نیست !
  0
  14
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.