ضرب و شتم فردی با سندرم داون در سمنان؛ بهزیستی: در صورت اثبات، مطابق قوانین اقدام می‌شود

توضیحات برادر محمد ۳۸ ساله که توانخواه و دارای سندروم‌ داون است درباره جراحات او: "کف پای او سوراخ است، دور گردنش گویا طناب انداخته‌اند و صورتش نیز ضربات شدیدی خورده است. جناغ قفسه سینه او شکسته و آثاری از سوزاندن با سیگار نیز وجود دارد. بر اساس مشاهدات و آنچه در تصاویر قابل رویت است روی بدن محمد زخم‌های زیادی به وجود آمده و دور گردنش نیز آثار بریدگی با طناب وجود دارد."حساب توییتری کمپین معلولان با انتشار ویدیویی از آثار جراحت فردی با سندروم داون که در بیمارستانی بستری شده است، خبر داد که این فرد در یکی از مراکز بهزیستی در سمنان مورد آزار جسمی و فیزیکی قرار گرفته‌ است.‌

کمپین معلولان در تاریخ ۲۹ اردیبهشت به نقل از مهدی، برادر محمد ۳۸ ساله که توانخواه و دارای سندروم‌ داون است، نوشت: "یک هفته پیش از مرکز با خواهرم تماس گرفتند‌ و گفتند محمد خودزنی کرده بیایید ببریدش. وقتی خواهرم به مرکز مراجعه می‌کند محمد را روی ویلچر، پوشک‌شده و بیهوش تحویل می‌گیرد."

برادر محمد افزوده است: "خواهرم بلافاصله محمد را به بیمارستان سمنان منتقل می‌کند و محمد به دلیل بیهوشی و خطر مرگ در آی‌سی‌یو بستری می‌شود. پلیس در آنجا صورت‌جلسه‌ای از وضعیت محمد تهیه می‌کند."

او توضیح داده است: "چشم راست محمد نابیناست و از این چشم خیلی کتک خورده است. کف پای او سوراخ است، دور گردنش گویا طناب انداخته‌اند و صورتش نیز ضربات شدیدی خورده است. جناغ قفسه سینه او شکسته و آثاری از سوزاندن با سیگار نیز وجود دارد. بر اساس مشاهدات و آنچه در تصاویر قابل رویت است روی بدن محمد زخم‌های زیادی به وجود آمده و دور گردنش نیز آثار بریدگی با طناب وجود دارد."

روابط عمومی و اطلاع رسانی بهزیستی استان سمنان در تاریخ ۲۹ اردیبهشت در خصوص ضرب و جرح این توانخواه توضیح داد:"اداره کل پس از دریافت گزارش مبنی بر احتمال ضرب و شتم یکی از توانخواهان در مرکز، تیمی متشکل از معاونت، حراست و بازرسی، رئیس شهرستان و کارشناس ستادی به مرکز اعزام و موضوع را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند."

در ادامه اطلاعیه بهزیستی سمنان آمده است که "در صورت اثبات موضوع مطابق قوانین و مقررات اقدام قانونی انجام خواهد شد.
+13
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.