رضا پهلوی نیز از وریا غفوری حمایت کرد: «وریای با غیرت ، حرف تو حرف ملت»

شاهزاده رضا پهلوی ابراز امیدواری کرد که سایر ورزشکاران هم صدای اعتراضی مردم ایران باشندایندیپندنت فارسی: شاهزاده رضا پهلوی با تکرار شعار هواداران وریا غفوری در ورزشگاه در توییتر نوشت: «وریای باغیرت، حرف تو حرف ملت»

شاهزاده رضا پهلوی با انتشار پیامی از موضع وریا غفوری، کاپیتان تیم فوتبال استقلال تهران در پشتیبانی از اعتراض‌های مردمی حمایت کرد و از سایر ورزشکاران ایرانی خواست مانند او صدای اعتراضی مردم ایران باشند.

شاهزاده رضا پهلوی بامداد جمعه ۳۰ اردیبهشت ضمن بازنشر پیام علی دایی، کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال مردان ایران، به همراه تصویری از وریا غفوری در لباس سنتی کردی، شعار هواداران غفوری در ورزشگاه آزادی تهران را تکرار کرد و نوشت «وریای باغیرت، حرف تو حرف ملت»

علی دایی روز پنج‌شنبه در پیامی در شبکه اجتماعی «اینستاگرام» از وریا غفوری حمایت کرد و در پیامی نوشت: «ساکت کردن منتقد، فقط و فقط پاک کردن صورت مسئله است. مردم در سخت‌ترین شرایط اقتصادی هستند و باید به جای سرکوب، فکر اساسی برای حل مشکلاتشان کرد.»

شاهزاده رضا پهلوی در ادامه پیام خود ابراز امیدواری کرد که سایر ورزشکاران و هنرمندان ایرانی نیز از اعتبار خود و تریبون‌هایی که در اختیار دارند استفاده کنند و به مانند وریا غفوری صدای اعتراضی مردم ایران را بلند کنند.
هفته گذشته وریای عفوری، در یک مصاحبه تلویزیونی با اشاره به اعتراض‌های خیابانی روزهای اخیر در ایران گفته بود: «من نمی‌دانم مسئولین شرمنده نمی‌شوند این موقعیت و وضعیت را می‌بینند؟»

این موضع‌گیری کاپیتان تیم فوتبال استقلال تهران با استقبال گسترده‌ای در میان هوادارن فوتبال و معترضان در ایران همراه شد و روز جمعه، در خلال رقابت فوتبال تیم‌های استقلال تهران و آلومینیوم اراک، هزاران نفر با سر دادن شعار «وریای باغیرت، حرف تو حرف ملت» از او حمایت کردند.

دور تازه اعتراض‌های سراسری در ایران از دو هفته پیش، با توجه به وخیم‌تر شدن شرایط اقتصادی و تداوم سرکوب‌ معترضان و فعالان اجتماعی، آغاز شده است.

شهبانو فرح پهلوی، نیز روز پنج‌‌شنبه با انتشار پیامی در مورد اعتراض‌های مردم ایران در روزهای اخیر، نوشت: با افزایش «بیداد، ستم و ظلم» اعمال شده به‌وسیله جمهوری اسلامی ایران «صدای مردم به هم شبیه‌تر و اتحادشان عمیق‌تر شده است.»

شاهزاده رضا پهلوی در روز ۲۲ اردیبهشت نیز با اشاره به حضور خیابانی مردم ایران در شهرهای مختلف استان‌های «خوزستان، لرستان و چهارمحال و بختیاری»، خطاب به مردم معترض نوشته بود:«شجاعت شما سزاوار همراهی دیگر هم‌میهنان در سراسر ایران است. همانطور که همواره گفته‌ام، قدرت ما در این است که بی‌شماریم و از سرکوبگران نیرومندتر.
+191
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  باز هم پیداش شد . جناب حضرت زرتشت محترم , سریع جیب ها تو پر سنگ کن بیا وسط میدون .
  59
  25
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۳
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  باز اسم پهلوی اومد الان سروان .... کنان سر میرسه. الحق سگ نگهبان خوبیه
  31
  44
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۷
  ۹۱
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  ماهم از رضادیبا حمایت می کنیم انجمن حمایت از ....
  42
  17
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۰
  ۷۲
  Butler - سیدنی، استرالیا
  وریا غفوری بهترین رهبربرای کشور مان ایران است چون رضا پهلوی چیزی برای گفتن و رهبری کشور و ملت ندارد بجز بیانیه بالای چهل سال فقط حرف مفت. با درد جامعه آشنا نیست بیاید اطراف وریا غفوری جمع شویم و او را به عنوان رهبر کشور انتخاب کنیم چون شهامت و معرفت و دلسوز مردم است مردم و ملت یک کشور است که میتوانند رهبر آینده کشور را از بطن جامعه انتخاب و تعین کنند .
  33
  20
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۸
  ۵۶
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا
  همونطور که پدرش از تختی حمایت کرد.
  26
  18
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۶
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::ضدبشر - گراتس، اتریش::]. خیر منتظرم که شما شروع کنید به نق زدن و مدعی شوید.زمان محمد علی‌ شاه قاجار .با نام مستعار ممد استخاره.از با با این بهتر بود.ما ۱۰۰ روزنامه آزاد داشتیم.‌ای کاش یک مقدار از این انرژی که در این ۴۳ سال صرف مبارزه با پهلوی کردید. صرف مبارزه با آخوند‌ها می‌‌کردید. با تا حالا ۶ بار آخوند نداشتیم. خوب ککی به تنبان شما می‌‌اندازد. نترکید از حسودی ؟ دارید که چرا سکوت کرده.؟ نوه‌ها و نتیجه‌ها که در سراسر دنیا پراکنده هستند. یکی‌ دو تا که نبودند.مثل ماشین جوجه کشی بود.
  19
  30
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۴
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::ضدبشر - گراتس، اتریش::]. فکر کنم زیاد هم از آخوند‌ها بدتان نیاد. چه گفت سروان یک بار در مورد ناصرلدین شاه ؟ تنها شاه شاه شهید . حالا دشمنی شما با پهلوی چیست ؟ دلتان بر سرسره ناصرالدین شاه تنگ شده؟ برا دوستان جوان که نمی‌‌دانند سرسره ناصرالدین شاه چیست.شاه شهید به قول سروان دستور داده بود. در قصر سوراخی درست کنند. با مر مر لیز. و با یک زاویه ۴۵ درجه. خودش یک طرف سوگلی‌ها یک تر.لیز می‌‌خوردند تا پاهین .تا اتحاد صورت گیرد. این در تاریخ ایران معروف شد به سرسره ناصرالدین شاه. یک از دستورات رضا ممنوع کردن کردن این جمله در مدارس و افکار عمومی بود. می‌‌گفت. سور سوره ننگ
  17
  23
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۳
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. حضرت زرتشت , سنگهاتو به شیشه قاجارها زدی . سنگهات تموم شد یا یادت رفت به شیشه کمونیستها و اون یکی ها پرتاب کنی؟
  18
  15
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸
  ۵۹
  رها از جهل - اوین، ایران
  حمایت از معترضین و منتقدین حکومت زمانی ارزش داره که همانجایی زندگی کنی که امثال غفوری ها, نوریزاد ها, عالی پیام ها, ستوده ها, نرگس محمدی ها, و و و زندگی میکنند. وگرنه حمایت از هزاران کیلومتر آنطرفتر باد معده است. حمایت احمد خمینی که جدش اولین سنگ ویرانی ایران را گذاشت صد شرف داره به حمایت ربع پهلوی و دیگر فراریان خارج نشین. چون امثال احمد خمینی و برخی چهره های سرشناس مثل علی دایی و علی کریمی و و و در ایران هستند و پای هر هزینه ای ایستاده اند. حال چه هزینه ای امثال رضا آبمنگل و سام رجبی و و و میپردازند؟؟
  10
  9
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  چقدر این موجود باید گاگول باشه و فنا در جهل باشه که فکر کنه حمایت کردن از مردم مظلوم محدودیت داره وفقط موقعی ارزش داره که از داخل کشور باشه!! آخه گاگول این همه فعال حقوق بشر در خارج از کشور دارند سعی میکنند تا دولت ها و ملت ها رو آگاه کنند به مشکلات داخل ایران تا لااقل از این طریق به حکومت فشار وارد بشه تا کمی از بار مردم سبکتر بشه بعد این گاگول مینویسه ((حمایت از هزاران کیلومتر آنطرفتر باد معده است)) پس این همه فعال حقوق بشر خارج از کشور باد معده اند دیگه از نظر این؟!!!
  4
  8
  یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.