بازی کامپیوتری محبوب «فیفا» پس از حدود سی سال به پایان خود رسید

العربیه:پس از آنکه فدراسیون بین‌المللی فوتبال «فیفا» و شرکت تولید‌کننده بازی‌های کامپیوتری «الکترونیک آرتس» برای تمدید قرارداد خود به توافق نرسیدند، محبوب‌ترین بازی فوتبالی دنیای بازی‌های کامپیوتری «فیفا» پس از حدود سه دهه به پایان خود نزدیک می‌شود.

قرارداد فعلی دو طرف پس از جام جهانی امسال در قطر به پایان می‌رسد، و بعد از پایان آن مسابقات، الکترونیک آرتس بازی فوتبالی جدیدی تحت عنوان «ئی.اِی اسپورتس اف.سی» برای بیش از یکصد و پنجاه میلیون هواداران خود در سراسر جهان تولید خواهد کرد.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال و الکترونیک آرتس آخرین بار ده سال قبل قرارداد امضا کردند. به گفته منابع آگاه، اینک فیفا خواستار امتیازهای چشمگیری است تا مجوز تولید بازی محبوب را تمدید کند. از جمله خواستار دوبرابر شدن پول پرداختی به خود است، و همچنین می‌خواهد برندش روی سایر محصولات دیجیتالی الکترونیک آرتس درج شود. کمپانی بازی‌ساز این‌ها را غیرقابل قبول می‌داند.

به گفته مسئولان این شرکت، گرچه جام جهانی و سایر رویدادهای تحت کنترل فیفا در بازی جدید آنها دیگر قابل دسترسی نخواهند بود، اما طبیعت خود بازی تغییر چندانی نخواهد کرد، و بسیاری از باشگاه‌ها و ستاره‌های مشهور جهان که قراردادهای جداگانه با الکترونیک آرتس دارند، کماکان در بازی‌های این شرکت ظاهر خواهند شد. مثلا، دو رویداد بزرگ فوتبال جهان، لیگ برتر انگلیس و لیگ قهرمانان اروپا، از این به بعد فقط در بازی‌های الکترونیک آرتس ظاهر می‌شوند.

در حال حاضر هم فدراسیون بین‌المللی فوتبال و هم الکترونیک آرتس روی جام جهانی قطر تمرکز کرده‌اند. الکترونیک آرتس قول داده نسخه فیفای جام جهانی قطر، که قرار است در ماه سپتامبر روانه بازار شود، بهترین نسخه بازی فوتبالی باشد که این شرکت تاکنون تولید کرده است.

مسئولان الکترونیک آرتس در عین حال اظهار امیدواری کرده‌اند که این آخرین بازی مشترک آنها با فیفا نباشد، و می‌گویند از نظر آنها امکان عقد یک قرارداد متفاوت با فدراسیون بین‌المللی فوتبال هنوز هم وجود دارد.
+1
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.