فرهاد مجیدی در اعتراض به صداوسیما: به چه جراتی عکس وریا غفوری را حذف کردید؟ وقاحت تا چه حد؟

"ممنوع التصویری" وریا غفوری در تلویزیون ایرانتلویزیون جمهوری اسلامی تصویر وریا غفوری، کاپیتان تیم استقلال تهران، را پس از قهرمانی در لیگ برتر از جمع بازیکنان این تیم حذف کرد. به نظر می‌رسد این اقدام به دلیل پشتیبانی او از اعتراضات مردمی اخیر در ایران بوده است.
 
صدا و سیمای جمهوری اسلامی در یک برنامه تلویزیونی تصویر وریا غفوری را سانسور کرد. این اقدام موجب شده تا شایعات در مورد ممنوع‌التصویری کاپیتان استقلال شدت بگیرد.
 
وریا غفوری، کاپیتان تیم فوتبال استقلال تهران، چهره‌ای محبوب بین جامعه مدنی و ورزش‌دوستان ایران محسوب می‌شود. این فوتبالیست حرفه‌ای در سال‌های اخیر در جنبش‌های اعتراضی و انتقادی مردم ایران علیه حکومت جمهوری اسلامی با انتشار پیام‌هایی در صفحه‌ شخصی‌اش در اینستاگرام، از مردم حمایت و با آنان ابراز همبستگی کرده است.
 
او پس از قهرمانی آبی پوشان پایتخت در لیگ برتر ایران، در مصاحبه‌‌ای به مشکلات گسترده مردم در زندگی روزمره و امور معیشتی اشاره کرد و به رسانه‌های داخلی گفت: «زمانی که صحبت از مسائل اجتماعی و مدنی باشد، دیگر فوتبال برای من اولویت ندارد. من باید از جایگاه اجتماعی خود استفاده کنم و صدای هوادارانی باشم که با هزاران بدبختی بلیت تهیه می‌کنند تا تیم را تشویق کنند.»
 
غفوری در ادامه تاکید کرد: «این حق مردم ایران است که سعادتمند زندگی کنند.»
 
بنا به گزارش‌ها در تصویری که در برنامه "فوتبال برتر" پخش شد، تصویر غفوری از عکس تیمی استقلال سانسور شد. این در حالی بود که تصویر دیگر بازیکنان تیم استقلال در این عکس دیده می‌شد.
 
اظهارات اخیر غفوری بازتابی وسیع در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت و حتی شماری از هواداران پرسپولیس نیز به ستایش از او پرداختند.
+247
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  واووووووو به این میگن جراعت
  3
  60
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۳
  ۴۷
  سوسمار ولایت - دهلی، اتریش

  کیف کردم، هم از صحبت علی دایی و هم از فرهاد مجیدی عزیز. ممنون که حمایت میکنید، امیدوارم این اخوند جماعت نابود شن
  3
  53
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۲
  ۷۲
  Butler - سیدنی، استرالیا
  وریا غفوری بهترین رهبربرای کشور مان ایران است چون رضا پهلوی چیزی برای گفتن و رهبری کشور و ملت ندارد بجز بیانیه بالای چهل سال فقط حرف مفت. با درد جامعه آشنا نیست بیاید اطراف وریا غفوری جمع شویم و او را به عنوان رهبر کشور انتخاب کنیم چون شهامت و معرفت و دلسوز مردم است مردم و ملت یک کشور است که میتوانند رهبر آینده کشور را از بطن جامعه انتخاب و تعین کنند .
  11
  29
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۶
  ۳۴
  dannni - سوئد، سوئد

  یحیی گل محمدی یاد بگیر الان ثابت شد کدام تیم حکومتی است سال ها است این بازیکنان مانند وریا غقورى پشت مردم ایستادن
  1
  48
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۵
  ۴۶
  تحت تعقیب وزارت - لندن، انگلستان

  آفرین ، فرزند حجازی، آفرین به این اقندار و شهامت ، کاش به اندازه انگشت های دست بین سلبیریتی ها مثل شما با غیرت و با شرف داشتیم.
  2
  30
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.