ویدیوی گاف جدید جورج بوش: پوتین به عراق حمله کرده است

بی بی سی:جورج دبلیو بوش، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، در سخنانی در محکومیت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به خاطر حمله به اوکراین، اشتباها به جای اوکراین، نام عراق را ذکر کرد.

این سخنرانی در یک گردهمایی در دالاس، تگزاس ایراد شد که موضوع آن اهمیت انتخابات منصفانه و آزاد و لزوم نظارت بر عملکرد رهبران سیاسی بود.

او شیوه حکومت ولادیمیر پوتین بر روسیه و فقدان نظارت بر آن را مورد انتقاد قرار داد و گفت: "تصمیم یک نفر برای آغاز یک تهاجم کاملا غیرقابل توجیه و وحشیانه به عراق... منظورم اوکراین است".

او پس از تصحیح این اشتباه لپی، زیر لب به طنز گفت "هفتاد و پنج" که ظاهرا به سنش به عنوان علت کم‌حافظگی اشاره داشت.
آقای بوش در سال ۲۰۰۳ و زمان ریاست جمهوری با متهم کردن حکومت عراق به تلاش برای ساخت تسلیحات تخریب جمعی در راس یک ائتلاف بین‌المللی به آن کشور حمله کرد که به سقوط حکومت صدام حسین، رهبر وقت عراق منجر شد.
جورج بوش در دیدار با نیروهای آمریکایی در عراق پس از سقوط صدام حسینحمله جورج بوش به عراق با انتقاداتی مواجه شد.

عراق متهم بود که علیه مخالفان مسلح کرد و همچنین نیروهای ایرانی در جریان جنگ هشت ساله سلاح شیمیایی به کار برده اما در زمان حمله، مقامات آن کشور تاکید داشتند که چنین تسلیحاتی در اختیار ندارند.

جستجو برای یافتن تسلیحات تخریب جمعی در عراق به نتیجه نرسید و چنین تسلیحاتی پیدا نشد.

هنگام ریاست جمهوری هم بعضی از اشتباهات لپی و سهوی و خطاهای گفتاری آقای بوش دستمایه طنزپردازان قرار می‌گرفت و خود او هم در یک سخنرانی در مراسمی، به لطیفه‌گویی در این مورد پرداخت.
+53
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  لعنت خداوند بر بوش پسر که با حمله احمقانه به عراق باعث کشته شدن هزاران نفر شد .جهنم در انتظار این حیوانات ناطق خواهد بود
  11
  19
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳
  ۵۷
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  اگه اینقد خرفت و کودن نبودن که فرش زیر پای شاه مدرن فکر و غربدوست رو نمیکشیدن تا ایران بیفته تو حلقوم روسها و روسها با اطمینان از ایران زیر چکمه شون؍ غرب محتاج به نفت و گاز مثل سگ تشنه له له بزنه دنبال گاز!. شاه رو زدن بخاطر یکی دو دلار نفت ارزونتر! امریکاییهای کودن
  4
  16
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲
  ۵۶
  abadannl - روتردام، هلند
  بابا شما هم دیگه یه اشتباه لپی رو چقدر بزرگ می‌کنین.
  4
  18
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۰
  ۴۲
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  باور کنید اگر تیتر نزده بودید که این شخص، جرج بوش است، هیچ‌گاه نمیتونستم او رو از روی چهره و صدا تشخیص بدم، از بس که به نسبت گذشته تغییر کرده. / با توجه به تمام اخبار و فیلم‌هایی‌ که در دوران ریاست‌جمهوری او منتشر می‌شد، ایشون در بین تمام رییس‌جمهورهای تاریخ امریکا، "کابوی‌ترینشون" بود، یعنی‌ هم جاهایی از خودش لات‌بازی درمی‌آورد (مثل ماساژ دادن ناگهانی شونه‌های خانم مرکل که با عکس‌العمل ناگهانی اما کنترل‌شده‌ی حس ناخوشایند ایجاد‌شده برای مرکل همراه گشت - و دیگه اینکه بوش جایی‌ در مراسم رسمی‌ جلوی دوربین آب‌دهان به زمین انداخت)، همچنین زمانی‌که در عراق آن خبرنگار به سمت او کفش پرت کرد، بوش خیلی‌ فرز و کابوی‌گونه، جاخالی داد، اونهم با لبخند زدن، که انجام چنین واکنشی، نیاز به داشتن روحی شیطنت‌وار و حساب‌شده‌ داره. / درست هست که با بالا رفتن سن، هر انسانی‌ به نسبت قبل تغییر می‌کنه، اما وقتی‌ -یک کابوی جسور- با گذشت زمان تبدیل می‌شه به -صدایی لرزان و چهره‌ای نگران-، آدم با خودش میگه‌؛ "ای سالخوردگی! نیا سراغ هیچکس!."
  4
  6
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹
  ۵۲
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  ها ها ها, .. ابلیس هنوز افکارش توعراقه , منجمد شده مغزش
  2
  3
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۳
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  روشن است که هنوز از کابوس اولین جنایت بزرگ قرن که بدست او تونی بلر انجام شد، رها نشده است، نام عراق و فریاد هزاران زن و کودک عراقی او را تا ته گور دنبال خواهد کرد، گرامی از خارکف به نکته ی جالبی در شخصیت او اشاره کرد: »طنز » در گفتار! مانند همان کفشی که به سویش پرتاب شد، هنگامی که از کنار گوشش رد شد، به ارامی گفت: شماره ی کفش 45 بود!، روزگار سختی در انتظار ش است، پروستات و پوشک
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۱
  ۹۱
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  این بوش درسته از نسل روغن نباتی نیست که حافظه اش روازدست داده ولی از نسل همه چیزخورهاست که اوناهم حافظه شون زودازدست میدن زمون ما جوونهای قدیم ملت هم روغن نباتی نخورده بودن ونمیدونستن روغن نباتی چیه دندونهاشون هم سالمتر بود بااینکه ازجوونی رگ وریشه درختها رو گازمیزدن میخوردن
  4
  0
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۴
  ۹۱
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  [::Adamat7775 - خارکف، اوکراین::]. حاجی تو اوکراین موج انفجار خورده بهت؟اون رونالدریگان بود که اصل کابوی بود وتو مزرعه بادوم زمینیش شلنگ تخته مینداخت هاها انگاری خود برت لنکستر رو صاف از سر فیلم آوردی کاخ سفید هاهاها
  3
  1
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹
  ۴۲
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. گرامی‌ با درود. ممنون از توجه شما و همچنین نکاتی‌ که مطرح ساختید. امیدواریم همه ما انسان‌ها جوری زندگی‌ کنیم که هیچ‌گاه روزگار سخت در انتظار‌ هیچکس نباشد. / این سیاستمداران امریکایی، چه از وزیر و وکیل‌هاشان، و چه از سناتور و پرزیدنت‌ها‌شان، همگی‌ خون آن افراد جسور و به احتمال زیاد دل‌نارحمی را در رگ دارند، که برای کشف امریکا به آن‌جا رفته، جنگ‌ها کردند، سپس عصر و دوران -تب طلا- هم، مهاجران بسیاری را از سراسر دنیا به ایالات متحده امریکای امروزی کشید. تمام این افراد چه آنها که جنگیدند و چه مهاجران تب طلا، در اینکه جسور بودند هیچ شکی‌ نیست، و البته که دل‌نارحمی نیز کم نداشتند. / در بین پرزیدنت‌ها‌ فقط کلینتون بود که صلح‌آمیز‌ترین بود و سبک تفکر او و همسرش بر مبنای سیاست متعادل که می‌گوید -با همه باش با هیچکس نباش- استوار بود. مابقی‌شان همه کابوی‌وار بوده و هستند. اکنون هم پرزیندت فعلی‌شان وقتی‌ به یک سو نگاه می‌کند، انگار آماده‌ی انجام دوئل است، نگاه‌اش خیلی‌ فرز و تیز است. / دنیای قرن حاضر، یک ژاندارم داشته و دارد، و آن امریکا بوده و هست.
  0
  2
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸
  ۴۲
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. گرامی‌ با درود. البته بنده حاجی نیستم و هیچگاه هم علاقه به بودنش ندارم ؛))). حالا جدای از شوخی‌، راجع به موج انفجار درست می‌گید، خیلی‌ در مدت این سه ماه، انفجار اطراف و نزدیک محل سکونت و همچنین به بخشی از خود ساختمان محل سکونت انجام شد، که توضیحاتش رو در کامنت‌های قبلی‌ بیان داشتم. واقعا حافظه‌ی انسان کم می‌شه وقتی‌ چنین شرایطی هست. اما اکنون سپاس پروردگار را، آروم‌تر شده، شهر داره کم کم به حالت عادی بر می‌گرده، و حتا بخشی از ترانسپورت عمومی‌ هم شروع بکار کرده، مترو هم می‌گن که بزودی سرانجام دوباره به‌راه خواهد افتاد. / و اما در مورد کابوی بودن ایشان، بله همانطور که در کامنت بالا هم گفته شد، بسیاری از ایشان دارای چنین روح و خونی بوده و هستند. فرق زیادی بین آنها نیست.
  0
  3
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::Adamat7775 - خارکف، اوکراین::]. پاینده باشی
  0
  1
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲
  ۴۲
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. بهمچنین، آرزوی سلامتی‌ همیشگی‌ و برکت برای شما و همگی ...
  0
  1
  جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.