حکم دادگاهی در بریتانیا: کچل نامیدن یک مرد مصداق آزار جنسی است

دادگاهی در بریتانیا روز چهارشنبه اعلام کرد کچل خواندن یک مرد در محل کار به منزله آزار جنسی است. این دادگاه گفت اشاره به ریزش موی مردان نوعی آزار جنسی است، زیرا این قضیه در میان مردان شایع تر است و بنابراین ذاتا به جنسیت ربط دارد. این دادگاه به پرونده‌ای مربوط به سال ۱۹۹۵ اشاره کرد که در آن تشخیص داده شده بود زنی که درباره اندازه سینه‌اش از مدیر خود نظری شنیده بود، مورد تبعیض جنسی قرار گرفته است.

این تصمیم که در یک دادگاه مربوط به اشتغال گرفته شده نمونه‌ای نادر از شکایتی است که در آن اظهار نظر درباره ریزش موی کارمندان مستقیما با آزار جنسی مرتبط تشخیص داده شد. دادگاه اشتغال، سیستمی است که در بریتانیا برای حل و فصل مسائل بین کارمندان و کارفرمایان از آن استفاده می‌شود.

مشخص نیست که آیا این پرونده می‌تواند سابقه‌ای برای پرونده ‌های آزار جنسی در آینده بریتانیا ایجاد کند یا خیر، با این حال این حکم می‌تواند در شکایت‌های آینده مورد اشاره قرار گیرد.

این پرونده توسط مردی به نام آنتونی فین مطرح شد که نزدیک به ۲۴ سال برای شرکت British Bung کار کرده بود. فین، مافوق مرد خود، جیمی کینگ را به آزار و اذیت متهم کرده و اشاره کرده بود که این مقام مافوق او را «پیر» و «کچل» خطاب کرده است.

در این حکم آمده است: «این کلمات تند و تاثیرگذارند؛ با این حال آن‌طور که ما متوجه شدیم این شیوه صحبت در این کارخانه رایج بوده است. به نظر ما آقای کینگ با بیان اظهارات شخصی در مورد ظاهر فردی دیگر، از مرزها عبور کرده است.»

فین در این شکایت استدلال کرد که در سال ۲۰۲۱ توسط این شرکت به‌طور ناعادلانه‌ای اخراج شد. با آنکه او در برخی ادعاهای خود مبنی بر اخراج ناعادلانه و آزار جنسی موفق شد، دادگاه تشخیص داد که رفتار خود او نیز در اخراج نقش داشته است. مبلغ غرامت این کارگر متعاقبا اعلام خواهد شد. بنا به گزارش‌ها این مبلغ احتمالا چیزی بین ۳۰ تا ۵۰ هزار دلار خواهد بود.
+67
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا
  پس کچل کچل کلاچه روغن کله پاچه حکم حبس ابد داره - خیلی خبر مهمی بود - ممنون
  9
  15
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱
  ۴۴
  Yashar-azar - لندن، انگلستان
  چه کلمه مناسبی برایش در نظر دارید؟
  8
  7
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Yashar-azar - لندن، انگلستان::]. سر خلوت!
  8
  8
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴
  ۴۹
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. سبک جان اینا خوشی زده زیر دلشون دیگه بغیر از این موضوع واقعا مبحث مهمتری ندارن 😂. کچل خیلی باحاله - اصلا خیلی با کلاسه - شما فرض کن کچل باشی عینک ری بَن هم بزنی - واقعا جذاب تر از این تیپ وجود خارجی و داخلی داره - نه والا
  3
  10
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  البته آتش زدن قرآن و توهین به مقدسات میلیارد انسان با حقوق حشر غربی تباینی نداره و مصداق هیچ نوع آزار روحی و جسمی نیست .همچنین فحش رکیک و ناسزا گفتن به زن و بچه کسانی هم که برای انتخابات ریاست جمهوری میرفتن هم مصداق هیچ نوع آزاری نیست ولی گفتن کلمه کچل ......جل الخالق
  7
  2
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
  ۳۴
  mojtaba1010 - لندن ، انگلستان
  عجب بنده خودم در انگلیس زندگی میکنم و اینجا حتی مهاجرین هم به همین سبک و مدل سالهاست که زندگی می‌کنند ولی به هیچ عنوان جنین چیزی نبوده و نیست ، اگر می‌خواهید با ترویج این خبر بگوید که این کشور بهشت قوانین میباشد بنده کاملا تایید میکنم ولی اگر فکر کرده‌اید که کلیه قوانین و کلیه اشخاص در حال اجرای این قوانین می‌باشند بایستی بگویم گاملا در اشتباه میباشید اتفاقا با وجود بهشت قوانین ، آمار جرم و جنایت و تخلفات و بی قانونی نه تنها کم نشده که کاملا افزایش کاملا ناامید کننده بخصوص در رابطه با جرایم و تخلفات استفاده از سلاحهای سرد ، چاقو کشی ، انتقام گیری داسته که بر هیچکس پوشیده نبوده و نیست ، و اکنون هم با حضور مطرح این قانون شکنیها در کابینه دولت و شخص خود نخست وزیر این کشور به عنوان اولین نخست وزیر دروغگو، کاملا قانون شکنی در داخل خود دولت و در خانه دولت و ملت یعتی مجلس آن کشور توسط تیم ایشان و شخص خود نخست وزیر پایه گذاری و اجرا گردیده و شخصا ایشان با تذکرات حتی بالاترین سطح افراد کابینه خویش برای استعفا همچنان در حال پایکوبی و گردن کشی می‌باشند، قابل تاسف برای مالیات دهندگان و شهروندان
  0
  0
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.