نیروی دریایی آمریکا از توقیف شناور حامل ۶۴۰ کیلوگرم متامفتامین و «خدمه ایرانی» خبر داد

با نزدیک شدن نیروهای آمریکایی، سرنشینان قایق سعی کرده‌اند؛ بیش از ۶۰ بسته از مواد مخدر جاسازی شده را به دریا بریزدایندیپندنت فارسی: ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا از توقیف یک شناور ماهیگیری در دریای عمان حامل ۶۴۰ کیلوگرم ماده مخدر متامفتامین خبر داد.

ارزش محموله کشف شده، ۳۹ میلیون دلار آمریکا برآورد شده است و براساس گزارش نیروی دریایی آمریکا سرنشینان شناور خود را «ایرانی» معرفی کرده‌اند.
این. خبر یک روز پس از آن اعلام می‌شود که ایران اعلام کرد یک کشتی حامل سوخت قاچاق را در خلیج فارس توقیف کرده است.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا بامداد روز پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت اعلام کرد که این شناور در آب‌های بین‌المللی بود و برابر با قوانین حقوق دریاها توقیف شده است.

به گفته نیروی دریایی آمریکا، مواد مخدر و سرنشینان شناور ماهیگیری، در توقیف نیروی دریای ایالات متحده‌ قرار دارند.

 شمار سرنشینان این کشتی ماهیگیری را ۹ تن اعلام شده است.
عکس از ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحدهبه گفته مقام‌های ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده، با نزدیک شدن نیروهای آمریکایی، سرنشینان قایق سعی کرده‌اند؛ بیش از ۶۰ بسته از مواد مخدر جاسازی شده در کشتی را به دریا بریزد. تمامی سرنشینان این قایق در بازداشت ایالات متحده قرار دارند و به یکی از کشورهای منطقه‌ منتقل خواهند شد.

 نیروی دریایی ایالات متحده عملیات گشت‌زنی‌های خود برای مقابله با فعالیت‌های غیرقانونی در آب‌های منطقه را افزایش داده است.

بنا بر گزارش‌ها، این شناور ماهیگیری در منطقه‌ای کشف شده است که معمولا برای قاچاق انسان، اسلحه و مواد مخدر استفاده می‌شود.

نیروی دریایی ایالات متحده با همکاری برخی از کشورهای منطقه، از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون، چندین محموله قاچاق انواع مواد مخدر، از جمله هروئین، متامفتامین، قرص‌های آمفتامین، به ارزش ۱۳۰ میلیون دلار کشف کرده است.

متامفتامین یک ماده محرک سیستم عصبی مرکزی به‌شمار می‌رود. این ماده در بازار سیاه با نام «شیشه» یا «کریستال» شناخته می‌شود.
+82
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  ضرر توقیف این کشتی که مواد مخدر حمل کرده بر دوش برادران قاچاقچی سپاه پاسداران است !
  1
  31
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اوایل انقلاب که بعلت روزنامه نگاری همه جا سرک میکشیدم از یکی از آخوندهای بالای دستگاه پرسیدم: با نفت بشکه ای 5 دلار که حتی یک سوم هزینه ی استخراج است چگونه با عراق میجنگید و روزانه هزاران گلوله توپ حداقل 100 دلاری به سر دشمن میریزید؟ صادقانه جواب داد که: درآمد ما از موادمخدر بیش از 5 برابر درآمد فروش نفت است!
  3
  19
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶
  ۴۸
  دو کلمه حرف حساب - حصار، ایران
  بقیه مواد که بیشتر از هزاران تن هست در پایگاه ها سپاه و منتظر حمل و فروش به مافیا مخصوصا در اروپا هست. فروش مواد یکی از درآمد های سپاه هست.
  1
  20
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۵
  ۶۵
  خوش باور - تهران، ایران
  وقتی که عقب وفقیر ترین کشور اروپایی ایران را تروریست و کانکستر می خواند تعجبی نیست. در طی این چهل سال چند صد بار از این محموله های مواد مخدر در اروپا و آفریقا و حتی کشورهای عربی کشف شده که در تمامی این عملیات شرم آور رد پای چهارپایان رهبر فاضلابی در نقش داشته اند .گثیف ترین افراد .همان مومنین مسلمان دو آتشه هستند.که وقتی نقاب آنها برداشته شود چنان تعفنی چون مردار بمشام میرسد
  1
  13
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۰
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  این رحیم صفوی ا.ل.د.ن.گ کسی است که وقتی فرمانده پستانداران بود گفت اگر کسی بر علیه رهبری شورش کند هم زبانش را می زنیم و هم گردنش را، شخصی بهش گفت چیه مغول هستی که اینکار را نی کنی، ما مغولها را آدم کردیم شما را هم آدم می کنیم.
  3
  11
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.