سفر هیأت ۴۳ نفره وزارت کار و نمایندگان مجلس به سوئیس برای شرکت در کنفرانس آنلاین +اسناد

سایت رویداد 24: در حالیکه دولت مکررا از جراحی اقتصادی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌گوید اخیرا هیاتی ۴۳ نفره از وزارت کار که البته بخشی از آن‌ها نماینده مجلس هستند قرار است برای حضور در یک نشست به سوئیس بروند.نکته عجیب ماجرا اینجاست که نشست قرار است به صورت مجازی و آنلاین برگزار شود!

رویداد۲۴ حسب اطلاعات مندرج در سایت سازمان بین المللی کار، نشست مجمع سالانه این سازمان از ۲۷ ماه می میلادی جاری به مدت دو هفته آغاز خواهد شد که اطلاعات این اجلاس از طریق لینک ذیل قابل مشاهده است:

https://www.ilo.org/ilc/ILCSessions/110/lang--en/index.htm

در سال‌های قبل از کرونا همواره جمع کثیری از نمایندگان دولت، کارفرما و کارگر در این اجلاسیه شرکت می‌کردند. اما اینک با توجه به اینکه نشست عمومی این مجمع به صورت مجازی برگزار می‌شود و صرفاً مطابق مندرجات در سایت ILO جلسات کمیته‌ها به صورت حضوری نیز دایر خواهد بود، دلیل حضور هیأت ۴۳ نفره ایران سوال‌برانگیز است.

در لیستی که از نمایندگان اعزامی ایران در این مجمع منتشر شده است، ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، سیدحمزه امینی و حسین حاتمی دو نفر دیگر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به چشم می‌خورد. اقدامی که در سال‌های قبل نیز سابقه داشته است.

اسامی نفرات اعزامی کلیه کشور‌ها از طریق لینک ذیل با انتخاب و فیلتر کردن نام هرکشور قابل دسترس است:

https://www.ilo.org/Delegates/Credentialslive.aspx
با یک جستجوی ساده در سایت‌های بین المللی رزرو هتل هزینه هر شب اقامت هر یک از این مسئولان در شهر ژنو در این ایام در یک هتل چهار ستاره متوسط با صبحانه ۲۵۰ یورو خواهد بود. این هزینه به غیر از هزینه حق مأموریت، ناهار، شام و ... خواهد بود.

در این صورت اگر فقط ۴۰ نفر از این افراد به مدت متوسط ۷ روز در اجلاس شرکت کنند، بیش از یکصد هزار یورو ارز از کشور خارج خواهد شد و قطعاً بخش قابل ملاحظه‌ای از این رقم را دولت جمهوری اسلامی پرداخت خواهد کرد و مابقی هزینه‌ها نیز چنانچه مطابق روال همه ساله باشد از سوی تشکیلات کارفرمایان و کارگران تأمین خواهد شد.

آنچه اهمیت دارد، عدم استطاعت کشور در تأمین و پرداخت چنین هزینه‌هایی در شرایط فعلی است که قطعاً دستاورد خاصی نیز برای کشور نخواهد داشت و صرفاً می‌تواند در یک بده بستان سیاسی با برخی افراد و گروه‌ها تعریف شود. در شرایطی که دولت از جراحی اقتصادی و کاهش هزینه‌ها سخن می‌گوید، چرا هزینه‌های نالازم این‌چنینی را ابتدا از خود کسر نمی‌کند؟
+99
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  عُرف سیاسی و کاری رو در نظر بگیریم از این 43 نفر بی برو برگرد 40 تاشون اضافن !! فقط میرن واسه لُفت و لیس !! خرج که از کیسه ملت بُوَد .. مفتخوری و سربار شدن آسان بُوَد!!
  3
  29
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۴
  ۴۶
  تحت تعقیب وزارت - لندن، انگلستان
  اشکال نداره پول نفتمونه و مملکت هم مال ولی فقیه، رئیس دولت هم بعد از انتخابات باید حکم تنفیذ خود را از ولی فقیه بگیرد ، اینها هم اعضای دولت هستند و زیر محموعه رئیس دولت . نتیجه اینکه پول نفت مملکت ولی فقیه برای منصوبان ولی فقیه هزینه می شود ، اختیار مالشان را دارند و‌دوست دارن برن سوئیس کنفرانس آنلاین ، تمام !
  2
  19
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۹
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران
  اکثر افرادی هم که میروند بیسواد هستند ، مثل سفر رییسی به مسکو ، مسیول در رده معاون که جا مانده بود به طرف ماشین میدوید و داد میزد گو گو (برو)
  4
  21
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۵
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران
  آقای الدنگ وزیر مثلا قرار بود با فساد مبارزه کنه ؛ از مبارزه با فساد که خبری نبود هیچ با یه حساب من در آوردی یارانه عده زیادی را حذف کرد .‌ حالا زدن تو کار جراحی اقتصادی از عقب. اگر اقتصاد ایران بعد ۵۷ را به یک قاطر ؛ الاغ یا خر تشبیه کنیم ؛ سال ۵۸ و ۵۹ با تبدیل دلار ۷۰ ریال به دلار ۱۰۰۰ ریال مغز این الاغ را اینها متلاشی کردند طی ۴۳ سال جراحی های مختلف از این الاغ اقتصاد فقط یک .... باقی مانده که بعد از ریاست جمهوری رئیسی با این بلبشو و نابسامانی هنوز ۹ ماه نشده این تنها عضو باقی مانده از اقتصاد طی عملیات انتحاری رئیسی و مدیران کار بلدش متلاشی شد ؛ حال سوال اینجاست دقیقا قرار است کجا و کدام عضو که وجود خارجی دیگری ندارد جراحی شود. ای کاش همین یک عضو باقی مانده را سالم نگه میداشتید حداقل به عنوان دستگیره کرونا یاب مستراح ۱۱۰ کاربرد داشت .‌
  4
  18
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۲
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  حتما دوباره زن یکیشون آبستنه رفتن سیسمونی بیارن بقیه هم رفتند که تو انتخاب اجناس مشورت بدهند
  4
  23
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۴
  ۵۰
  ordak - بن، آلمان
  میگن پاسبان مفت آوردی باهاش برو ‌ کلانتری. وقتی که اساتید اقتصاد سبزوار رضایی میر.... معروف به محسن خله منتظر الریاست جمهوری باشه باید منتظر چنین تصمیمات مهم اقتصادی بود. اینکه ابو السیک خمینی ملعون گفت اقتصاد مال خره حق داشت،وگرنه محسن میر.... رضایی استاد اقتصاد نمیشد
  4
  18
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۴
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  این سیستم آنلاین شیخ علی‌ است. می‌‌روند سویس. می‌‌شینند توی هتل و از آنجا آنلاین شرکت می‌‌کنند. کنار آن هم چند تا صیغه. غلمان .این چیزها .اصلا به خاطر این چیزها رفتند. شما تا حالا صیغه آنلاین دیده. ؟ نمی‌‌شه. این کافران هم از هر چیزی یک بهانه درست می‌‌کنند.
  2
  4
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.