رانندگان اسنپ‌فود و کارگران نفت‌وگاز در جنوب نیز به اعتصابات پیوستند + ویدیو

 اعتصاب کارگران قراردادی نفت و گاز در اهوازصدای آمریکا: در سومین روز از اعتصاب رانندگان شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران، پیک‌موتوری‌های اسنپ‌فود در پایتخت و شماری از کارگران صنعت نفت و گاز در جنوب ایران اعتصاب کردند.

گروهی از کارکنان قرارداد موقت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون، مارون و آغاجری از کار دست کشیدند و در مقابل ساختمان مناطق نفت‌خیز جنوب در اهواز و همچنین شرکت بهره‌برداری نفت و گاز در آغاجری تجمع اعتراضی برگزار کردند.

اعتصاب کارکنان صنعت نفت و گاز در روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت، در پی اعتصاب گسترده رانندگان شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران رخ داده است.

کارگران با شعار «تورم ۱۰۰ درصدی، افزایش ۱۰ درصدی» نسبت به وضع معیشتی خود و نامتناسب بودن افزایش حقوق با گرانی و تورم اعتراض کردند.
معترضان که با قراردادهای موقت و بدون پشتوانه در صنعت نفت و گاز کار می‌کنند، در اعتراض به وضعیت استخدامی خود شعار دادند: «نه کارگریم نه کارمند، زندگی‌مون هدر رفت.»
همچنین روز چهارشنبه کارگران پیک موتوری اسنپ فود از کار دست کشیدند و اعتصاب کردند.

علت این اعتصاب «نداشتن تسهیلات شغلی و بیمه» و «شرایط نامناسب کاری» عنوان شده است.
حمایت سه تشکل کارگری از اعتصاب رانندگان شرکت واحد
در سومین روز از اعتصاب کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران، سه تشکل کارگری در بیانیه‌ای از اعتصاب آنان حمایت کردند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری و گروه اتحاد بازنشستگان در این بیانیه مشترک از همه گروه‌های صنفی و اجتماعی خواسته‌اند که از کارگران شرکت واحد حمایت کنند.

روز سه‌شنبه ۱۲ تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه از جمله «وحید فریدونی، محمد رمضانی، خانم اسدی، محسن اکبری، علی شایقی، عباس تاجیک و اکبر رزمی» بازداشت شدند.

در بیانیه مشترک حمایت از رانندگان اعتصاب‌کننده، تأکید شده است: «نیروهای امنیتی و مسئولان شرکت واحد تاکنون به شیوه‌های مختلف از جمله اعزام تعدادی راننده از شرکت واحد کرج و فشار بر رانندگان آتش‌نشانی و روش‌های دیگری نتوانسته‌اند بر اراده اعتصاب‌کنندگان خللی وارد سازند و موجب شکستن اعتصاب شوند.»
به‌کارگیری اتوبوس‌های نهادی برای پوشش اعتصاب رانندگان اتوبوس در پایانه صادقیه تهرانشهردار تهران: قانون «نقض ضمنی» شده بود
این در حالی است که علیرضا زاکانی، شهردار تهران روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت وزیران درباره اعتصاب کارگران اتوبوس‌رانی شرکت واحد گفت که «نارضایتی مربوط به ۳۰۰ نفر از رانندگان بود که از دیروز در حال ارائه خدمت هستند.»

او با بیان این که «افرادی بودند» که اعتصاب را «سامان‌دهی می‌کردند»، گفت درباره بازداشت رانندگان «دستگاه‌های امنیتی باید پاسخ بدهند.

شهردار پایتخت با اشاره به مصوبه شورای عالی کار درباره افزایش حقوق کارگران اتوبوس‌رانی، گفت: «قانون نقض ضمنی شده بود و این شائبه را ایجاد کرده بود که حق قانونی در حال تضییع است، اما با این حال برای این که وظیفه خود را انجام داده باشیم علی‌الحساب آن را پرداخت کردیم.»

هم‌زمان با اعتصاب گسترده رانندگان اتوبوس‌ها در تهران، مقامات استان روز سه‌شنبه تعطیل کردن مراکز آموزشی و اداری علت آن را «آلودگی هوا» اعلام کردند، اما برخی شهروندان در شبکه‌های اجتماعی این تصمیم را با احتمال گسترش اعتراضات مردمی به پایتخت مرتبط دانستند.
+104
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  arya_japan - توکیو، ژاپن
  خامنه ای روزهای آخر حکومت ات نزدیک شده .سوراخ موش را باید پیدا کنی .......
  1
  16
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۹
  ۳۲
  iraneviran - ازبکستان، ازبکستان
  فقط تک شعار جاوید شاه می تونه کلید رهایی ایران از اهریمن اسلامی و عمال آن که در قالب اپوزیسون و دموکرات و چپی و سوسیالیست وارد عرصه میشوند باشد. یادمان باشد جاوید شاه یعنی نه به جمهوری اسلامی چه با آخوند ، چه بی آخوند
  5
  2
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۲
  ۳۲
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  معاون برنامه و بودجه کشور ۶ ماه پیش گفت. در صورت موافقت بر جام دولت در ۱۴۰۵ و در صورت عدم موافقت در. سال ۱۴۰۳ ورشکست خواهد شد، یعنی در هر صورت ورشکستگی کشور اجتناب ناپذیره. سپاه فکر کرده با ۱۰ درصد نیروی کادر میتونه ۸۰ میلیون رو خفه کنه. احمق‌ها فکر نکردن که ۹۰% سپاه سرباز وظیفه هست. و در کنارش ارتش با ۷۰۰.۰۰۰ نیرو مخالف حکومت
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۶
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران
  اگر اقتصاد ایران بعد ۵۷ را به یک قاطر ؛ الاغ یا خر تشبیه کنیم ؛ سال ۵۸ و ۵۹ با تبدیل دلار ۷۰ ریال به دلار ۱۰۰۰ ریال مغز این الاغ را اینها متلاشی کردند طی ۴۳ سال جراحی های مختلف از این الاغ اقتصاد فقط یک آلت تناسلی و دو بیضه باقی مانده که بعد از ریاست جمهوری رئیسی با این بلبشو و نابسامانی هنوز ۹ ماه نشده این تنها عضو باقی مانده از اقتصاد طی عملیات انتحاری رئیسی و مدیران کار بلدش متلاشی شد ؛ حال سوال اینجاست دقیقا قرار است کجا و کدام عضو که وجود خارجی دیگری ندارد جراحی شود. ای کاش همین یک عضو باقی مانده را سالم نگه میداشتید حداقل به عنوان دستگیره کرونا یاب مستراح ۱۱۰ کاربرد داشت .‌
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.