اعتراضات به استان‌ اصفهان رسید؛ «خامنه‌ای قاتله، حکومتش باطله»+ ویدیو

 تظاهرات در گلپایگانرادیو فردا: اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف ایران روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ادامه یافت در حالی که تصاویر ویدیویی نشان از حضور سنگین نیروهای امنیتی در تهران و شهرهای درگیر اعتراضات دارد.

ویدیوهای ارسالی به رادیوفردا نشان می‌دهد شهر گلپایگان به شهرهای درگیر اعتراضات پیوسته و به این ترتیب دامنه این اعتراضات از استان‌های غربی به استان اصفهان در مرکز کشور رسیده است.

معترضان در این ویدیوها شعارهایی علیه رهبر جمهوری اسلامی و رئیس جمهور ایران سرمی‌دهند، از جمله «خامنه‌ای قاتله، حکومتش باطله»، «رئیسی حیا کن، مملکتو رها کن» و همچنین شعار «رضا شاه، روحت شاد».

تصاویر از جونقان در استان چهارمحال و بختیاری که طی روزهای اخیر از کانون‌های اعتراضات بوده است، نشان می‌دهد یگان‌های ویژه پاسداران در تقابل با معترضان هستند.
گلپایگان؛ خامنه‌ای قاتله، حکومتش باطلهتصاویر ویدئویی از گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد هم حاکی از حضور گسترده ماموران امنیتی در خیابان است.

شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری نیز همچنان صحنه اعتراضات است و یکی از ویدیوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که ماموران امنیتی در حال ضرب و شتم معترضان هستند.
ضرب و شتم بی رحمانه معترضان توسط نیروهای امنیتی در شهرکردهنوز مشخص نیست این اعتراضات چه تعداد کشته بر جای گذاشته است و تنها در یک مورد نماینده شهر دزفول در استان خوزستان کشته شدن یک نفر را در این شهر تایید کرده است. با این حال در برخی که ویدیوهایی از استان‌های غربی ایران در شب‌های گذشته منتشر شده است، صدای تیراندازی شنیده می‌شود.

با بالا گرفتن دوباره دامنه این اعتراضات، شاهزاده رضا پهلوی، ولیعهد پیشین ایران، نیز با انتشار ویدئویی از اعتراضات مردم در ایران اعلام حمایت کرده است.

در همین حال، تهران نیز روز سه‌شنبه به دلیل آلودگی هوا عملا تعطیل بود، اما گزارش‌ها از حضور سنگین نیروهای امنیتی و یگان ویژه در میادین اصلی شهر حکایت دارد. مدارس استان تهران روز چهارشنبه نیز به دلیل مشابه تعطیل خواهد بود.

جرقه اعتراضات اخیر از نیمه اردیبهشت امسال در پی اعلام رسمی گران شدن نان و سهمیه‌بندی آن و افزایش چندبرابری قیمت مواد غذایی در شماری از شهرهای خوزستان زده شد و به استان‌های دیگر نیز سرایت کرد.
+265
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  سراسر ایران معترض هستند ، ولی از دیار ستارخان و باقرخان خبری نیست ؟!؟ ایا آذری های غیور ایران اخته شده اند ؟!؟
  13
  62
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰
  ۳۶
  siavash786 - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  با عرض مغذرت از همه هموطنان عزیز، چرا بعضی ها دیر می فمهند و بیشعوری شان را ثابت میکنند. در ایران فقر و تنگدستی ، گرانی و تورم ، قتل و تجاوز و احتکار و همه خطرات زندگی وجود دارد اما بعضی ها مانند فاطی درغگو و یا جناب سروان مضجک در سوراخ موش لمیده اند و یا هنوز در جهل ونادانی بسر میبرند و صدایشان هم در نمیاد . آنموقع که پدرانتان در رفاه و آسایش بودند احتکارو گرانی نبود که مردم به فغان بیافتند ولی خام شدند و گول افکار و گفتار پوچ قرار گرفتند و یورش ۵۷ را به پایان رساندند تا به این وضع برسند . حال که اوضاع دگرگون شد تازه دارند میقهمند که ولایت همه چیز هست بدون شرف و انسانیت ، نه شرمی دارند و نه حیا یی . اینها از هزار فامیلی هستند که دارند خون این ملت را میدوشند و جوانانتان را به هر دلیلی میکشند و یا در زندان محبوس میکنند . امیدوارم این حرکت ، آخرین حرکت برعلیه ظلم وتنگدستی و پایان ولایت آنها باشد.
  8
  49
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲
  ۶۵
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  آفرین به غیرت و شرفتون اینبار تا این ملاهای بیشرف را از حکومت پایین نکشیم از خیابان و تظاهرات علیه خکومت دست بر نمی داریم .حاوید ایران جاوید شاه
  6
  59
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۰
  ۴۰
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::hassan1326 - تهران، ایران::]. گرامیفبنظرم اکثریت تبریز و اذربایجان دلشون با بقیه مردم ایران نیست!. چون نه در 96 و نه 98 و اکنون هماره ملت ایران اونطور که باید نشدن.ولی اگر کوچکترین چرت و پرت قومی از اردوغان و علی اف علم بشه میریزن خیابون برا نژاد بازی و چیزایی که هیچ نقشی در بوجود اوردنش نداشتن که بخوان افتخار بکنن یا نکنن!. امیدوارم خلاف حرفم ثابت شه !
  11
  30
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
  ۴۸
  دو کلمه حرف حساب - حصار، ایران

  نگرانی من از دخالت کشورهای عضو برجام هست که همیشه در آخرین لحظه بعد گرفتن امتیازات از حکومت ننگین آخوندی به کمک این جلادان آمدند و آتش قیام ملت را خاموش کردند. ملت ایران از هر قومیتی باید متحد و فقط باید روی پاهای خودش بایستد
  1
  38
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶
  ۳۹
  parsa74 - تورنتو، کانادا
  من آذری نیستم و دلیلی هم نمیبینم که بخوام تفرقه بندازم بین اقوام ایرانی. آذری های عزیز از خوزستانی ها در سال پیش پشتیبانی بزرگی کردند. الان هم بسیاری از شهرهای ایران هنوز همراه نشدند
  6
  13
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  [::hassan1326 - تهران، ایران::]. شما دنبال آذری و کرد زبان و عرب زبان و بلوچ زبان و ...غیور نباش چون پیدا نمیکنی .شما دنبال کسی باش که میگه من ترک و کرد و عرب و بلوج و لر و گیلک و مازنی غیور هستم . چون کسی که ملیت خودش را انکار میکند جلو گلوله دشمن نمیرود .
  7
  17
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵
  ۳۲
  iraneviran - ازبکستان، ازبکستان
  فقط تک شعار جاوید شاه می تونه کلید رهایی ایران از اهریمن اسلامی و عمال آن که در قالب اپوزیسون و دموکرات و چپی و سوسیالیست وارد عرصه میشوند باشد. یادمان باشد جاوید شاه یعنی نه به جمهوری اسلامی چه با آخوند ، چه بی آخوند
  6
  16
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۱
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::iraneviran - ازبکستان، ازبکستان::]. از ازبکستان( سرزمین پیشین ایران) برای ما حکومت صادر نکن گرامی! مردم شاه ترک که نمی خواهند! ما هزار پانصد سال است که شاه نداشتیم، حالا هم اون جور شاهی که تو تعریف می کنی را نمی خواهند، چون اون راه را رفته اند، مبنا رای مردم است
  5
  4
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۲
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  [::rahjoo - مازندران، ایران::]. حدس شما درست است اما نه کاملا.واقعیت واضح این است که آذربایجان دیگه خودش را قاطی طرفداران حکومت تمامیت خواه نمیکنه . دلایل فراوانی داره که میخواهم بعضی هایشان را از زمان مشروطیت توضیح بدم . میشود گفت که در زمان مشروطیت آذربایجانی ها , آذربایجان را قربانی ایران کردند .سرنوشت ستار خان که بدست یپرم خان ارمنی و دار و دسته رضا خان کشته شد مشخص است . بعد از آن نهضت های آزادیخواهی زیادی از جمله نهضت ثقه السلام و بعد شیخ محمد خیابانی از مبارزان مشروطیت را داریم که سرکوب شده و به دست استبدادیون به دار آویخته شدند. حتی این خاطره هم از ذهن آذربایجانی ها پاک نشده که در جریان دو بار سیل شدید در تبریز , از مرکز با تلگراف ها کمک خواستند , نه تنها مرکز کمکی نکرد بلکه جواب تلکرافها را هم ندادند .بعد از اعتراضات وشکایت های مکرر گفتند اگر هزار بار هم تلگراف بزنید به آذربایجان هیچ کمکی نخواهیم کرد . ادامه
  10
  7
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  با این پیشینه میرسیم به دوران حکومت فدرال پیشه وری که با استقبال مردم ستم دیده از دولتیان و مالکان دهات که واقعا به دهقانان ظلم میکردند . در بهترین حالت از 5 من محصول 3 من به مالک میرسید و آخوند ها هم بنا به نفعشان از مالکان حمایت میکردند .حکومت پیشه وری بنا به اصل انجمن های ایالتی و ولایتی قانون اساسی تشکیل شده بود و با قوام السطنه قرار داد قانونی امضا کرده بودند و تمام مفاد آن کاملا دمکراتیک و سکولار بود . در اول قرار داد هم حفظ تمامیت ارضی ایران ذکر شده بود. حقوق تمام اقلیت های قومی و مذهبی در ان گنجانیده شده بود تا آنجا که آنزمان زنان در آذربایجان حق رای داشتند.(چندین سال بعد در زمان محمد رضا شاه حق رای زنان داده شد .) در امور داخلی آذربایجان , باشندگان آذربایجان گیرنده تصمیم بودند و در امور خارجه و ارتش وابسته به مرکز بودند . بعد دولت قوام و محمد رضا شاه به بهانه نظارت بر انتخابات , بر خلاف قرارداد , با توپ و تانگ به آذربایجان حمله کردند و با قتل عام وحشیانه مردم بیدفاع ,حکومت قانونی فدرال را برانداختند .
  11
  8
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  ادامه. بگفته شاهدان خدماتی که پیشه وری در عرض 1 سال کرد پهلویها در 20سال نکرده بودند . آذربایجان جواب این بی عدالتی ها را در 29 بهمن سال 1356 داد . مردم بنا به درخواست آیت اله شریعتمداری برای برگذاری چهلم کشته شده گان قم در مسجد جامع تبریز جمع شدند . سروان حق شناس(اگر اشتباه نکنم رییس کلانتری 4 )که قصد جلوگیری از تجمع را داشت , یک جوان را با گلوله کشت که این باعث شد در زمان کوتاهی از همه اقشار به اعتراضات پیوستند و با شعار (بیز بو شاهی ایسته میروخ والسلام)ما این شاه را نمیخواهیم والسلام به تظاهرات پرداختند .در نتیجه درگیری ها سینما ها , بانکها و ادارات به آتش کشیده شد که بعدا به شهرهای دیگر سرایت کرد و شاه سرنگون شد. بعد از انقلاب,1358 تبریزیان به تبعیت ازآیت. شریعت مداری با اصل ولایت فقیه مخالفت کردند و با تظاهرات گسترده توانستند رادیوتلوزیون را چند روز در اختیار خود بگیرند که با اوردن نیروی غیر بومی از مرکز, مردم سرکوب و ساختمان حزب خلق مسلمان با کمک خمپاره وآرپی جی به دست آخوند ها افتاد .
  11
  8
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  ادامه .جالب این است که تمامی گروه ها واحزاب مرکز گرا بدون استثنا حزب خاق مسلمان را وابسته به سرمایه داری و امپریالیزم اعلام کرده وحرکت را محکوم کردند .باز تبریز تنها گذاشته شد ولی تبریز فراموش نکرد .بعد از چندین اعتراضات دانشجویی 1375 میرسیم به نشر کاریکاتور توهین امیز مانا نیستانی در روز نامه رسمی ایران 1385که مردم آذربایجان را به سوسک توالت تشبیه کرده بود , باز کل آذربایجان بپا خواست و ماموران دولت باز مغز چندین جوان وطن پرست را با گلوله ریختند وسط خیابان . این بار هم نه تنها حمایتی نشد , مثل همیشه وصل کردند به پانترک و تجزیه طلب و. تلوزیونهای لس انجلسی هم خدا را شکر بایکوت خبری کردندوحتی توهین را رد میکردند . بعد از 3 هفته اعتراض به خبرگذاری ها بالاخره خانم ستاره درخشش که مدیر صدای امریکا بود این بهانه را آورد که چون خبرنگارشان نمیتواند آنجا حضور یابد و گزارشات را تائید کند نمیتواند از وقایع آذربایجان گزارش دهد .( البته آنها میتوانند هر چرت و پرتی را به نقل از یک شاهد عینی که معلوم نیست کیه ,گزارش دهند ولی اعتراضات آذربایجان خیر) ادامه
  11
  7
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۸
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  البته شاهزاده پهلوی هم اعلام فرمودند که در راه مبارزه با به اصطلاح تجزیه طلبان حاضرند با آخوندها همکاری فرمایند . باز آذربایجان تنها ماند ولی این را هم فراموش نکرد. سال 1388 فعالان مدنی آذربایجان به میرحسین موسوی پیغام دادند اگر از تدریس زبان مادری در مدارس حمایت کنی ما از شما حمایت خواهیم کرد . در جواب موسوی گفته بود من از 7 سالگی در خارج از تبریز زندگی میکنم و عین خیالم نیست که نمیتوانم ترکی بنویسم و بخوانم .نتیجه این شد که در جنبش سبز آذربایجان خط خودش را که حفظ اولویت منافع آذربایجان است را در پیش گرفت و با شرکت نکردن در اعتراضات 88 سیلی محکمی به گوش مرکزگرایان و کسانی که با زبان و فرهنگ و تاریخ آذربایجان دشمنی میکنند نواخت .اگر دقت کنید فقط پارسال به منظور حمایت از عرب ها ی اهواز و با شعار عربی , آذربایجان الاحواز اتحاد اتحاد اعلام همبستگی کرد . آذربایجان اخته نشده به اندازه کافی گزیده شده.به یاد داشته باش روباه تا وقتی که شیر دراز کشیده روباه است اگر به پا خیزد دیگر روباهی وجود نخواهد داشت .
  11
  7
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۱
  ۶۵
  Ashkan60 - لندن، انگلستان
  [::ضدبشر - گراتس، اتریش::]. امثال تو نه تنها ضد بشر ،بلکه ضد عقل ،ضد منطق. ضد شعور و کاملاً دانسته ضد اتحاد و استقلال ایران هستید و راست و دروغ را قاطی میکنید تا هجویات بی معنا و سراپا کمپلکس و تجزیه طلبانه خودتان را بخورد شنونده بدهید !! گرچه در نهایت با شعار خائنانه اتحاد آذربایجان الاحواز طینت فاسد تجزیه طلبانه خودت را آشکار کردی !!! تنها دلیل نوشتن من در جواب کامنت خائنانه امثال تو این است که بدانی روح باقر خان و ستار خان در میان تمام اقوام اصیل ایرانی اعم از ترک و فارس و کرد هنوز وجود دارد و از میان رفتن حکومت تبهکار ملاها تنها موجب همبستگی بیشتر ما ایرانیان با هم خواهد شد و امثال خائنین و فرصت طلبانی جون تو آرزوی تجزیه ایران را بگور میبرند .جاوید ایران
  7
  12
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۸
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  [::Ashkan60 - لندن، انگلستان::]. گرامی , اگر میخواهید واقعیات را ببینید , کافی است عینک تعصب و جهل و همچنین اطاعت کورکورانه از تبلیغات شاهنشاهی را از جلو چشمتان بردارید . با زدن تهمت و جارو کردن زیر فرش تبعیضات و جنایت هایی که در 100سال اخیر در حق اتنیکهای غیر فارس انجام شده فقط خودتان را گول زده اید . جهت اطلاع شما , تبریز آماده برگزاری سالگرد قیام خونین اول خرداد 1385 میشود . از همین الان هم حکومت آخوندی بیکار ننشسته , اکثر فعالین مدنی مشهور و به اصطلاح سردسته را دستگیرکرده اند . نیروی سرکوب هم آماده سرکوب در روز اول خرداد شده اند . اگر تظاهرات برگزار شد حتما شعار ها را برای شما ترجمه خواهم کرد . شما نیز اگر خواهان اتحاد هستید , اتحاد و برادری خود را نشان دهید تا بنده و دوستان هم از شما یاد بگیریم . با احترام
  10
  6
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۹
  ۶۵
  Ashkan60 - لندن، انگلستان
  [::ضدبشر - گراتس، اتریش::]. من و دوستان وطن پرستم هیچ میلی به همصحبتی با خائنین بیشرف و تجزیه طلب نداریم و نخواهیم داشت ! بقول ستارخان من میخواهم هزار ملک پرچم ایران را بر بام خانه شان بزنند ! ما هرگز تن به خفت مستعمره شدن یا تجزیه ملک هزاران ساله مان ایران کبیر نخواهیم داد .مرگ بر خائن و تجزیه طلب، یاشاسین ایران
  6
  11
  ‌پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.