۴ کشته در گروگان‌گیری در سازمان اموال و املاک متعلق به بنیاد مستضعفان در ایلام

 صحنه مربوط به گروگان‌گیری امروز در ایلامرادیو فردا:خبرگزاری‌ رسمی ایرنا روز چهارشنبه، ۲۸ اردیبهشت، از وقوع گروگان‌گیری مرگبار در یکی از ادارات ایلام خبر داد.

آن طور که در این خبر آمده است، یکی از کارمندان سابق سازمان اموال و املاک متعلق به بنیاد مستضعفان در محل این سازمان اقدام به گروگان‌گیری کرده است.

در این حادثه در شهر ایلام در غرب ایران که گفته می‌شود اکنون به پایان رسیده دست‌کم چهار نفر کشته و تعدادی نیز زخمی و مجروح شده‌اند.
حاضران در محل از تیراندازی در محل این اداره و حرکت آمبولانس‌ها به محل گروگان‌گیری خبر می‌دهند. تعداد افراد زخمی پنج نفر گزارش شده است.

گفته می‌شود شخص گروگانگیر از نیروهای سابق این مجموعه بوده که اخراج شده است. گزارشی تاییدنشده هم حکایت از این دارد که گروگانگیر «بعد از تیراندازی دست به خودکشی زده است».

نیروهای امنیتی و نوپو (نیروهای ویژه) در محل حاضر و به کسی اجازه تردد نمی‌دهند.
 
بی بی سی:مقامات ایرانی می‌گویند گروگانگیری امروز در اداره بنیاد مستضعفان ایلام با دستکم سه کشته و چند زخمی پایان یافت. پلیس اعلام کرد گروگانگیر خودکشی کرده است

آمار دقیقی از تلفات این حادثه و انگیزه گروگانگیر در دسترس نیست.

تنها گفته شده تیرانداز از "کارمندان اخراجی" این مجموعه بوده است.

رسانه های ایران می گوید تاکنون سه کشته در جریان این گروگانگیری تایید شده است. پیشتر خبرگزاری ها گفته بودند که دستکم پنج تن نیز مجروح شده‌اند.

خبرگزاری دولتی ایرنا می گوید چند نفر از کارکنان اداره اموال تملیکی بنیاد مستضعفان در جریان این گروگانگیری کشته شده و چند نفر نیز زخمی شده‎اند.

وضعیت مجروحان وخیم گزارش شده است و برخی برای مداوای سریع به بیمارستان منتقل شده‌اند.

بنابر گزارش‌ها، برای کنترل وضعیت نیروهای امنیتی و نوپو (یگان ویژه) در محل حاضر شدند.

حاضران و شاهدان عینی از شنیده شدن صدای مکرر تیراندازی خبر داده‌اند.

اداره اموال تملیکی بخشی از بنیاد مستضعفان است که وظیفه آن نگهداری و اداره اموال توقیفی یا فروش آن در صورت مصادره و تملک توسط این نهاد است.

تا کنون تصاویری هم از بیرون محل تیراندازی منتشر شده است.
سازمان اموال و املاک اداره کل استان ایلام
+89
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.