پوتین: غرب با قطع وابستگی به انرژی روسیه دست به «خودکشی اقتصادی» می‌زند

العربیه: ارزیابی کمیسیون اروپا در خصوص هزینه 206 میلیارد دلاری برای قطع وابستگی به بخش انرژی روسیه از یک سو و ناکامی وزرای خارجه اتحادیه اروپا در متقاعد ساختن مجارستان به پایان دادن به مخالفت خود با تحریم نفتی روسیه و کارشکنی در حصول اجماع در اتحادیه اروپا برای اعمال این تحریم‌ها از سوی دیگر، اموری هستند که روسیه را نسبت به ادامه رویکرد خودسرانه نظامی، سیاسی و اقتصادی خود جری‌تر ساخته است.

در همین راستا ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، سه‌شنبه 27 اردیبهشت، در سخنرانی خود پیرامون توسعه بخش نفت، گفت که غرب با قطع وابستگی به منابع انرژی روسیه، «دست به خودکشی اقتصادی زده است» و بر ناتوانی کشورهای غربی در قطع وابستگی به واردات نفت و گاز از روسیه، تاکید ورزید.

رئیس‌ جمهوری روسیه اعلام کرد که اقتصاد غرب در پی تصمیم‌های خود پیرامون تحریم بخش انرژی روسیه، متحمل زیان‌های هنگفتی شده است.

او افزود: «غرب روسیه را مسئول تورم موجود در حوزه انرژی می‌داند، اما مسئولیت اصلی، متوجه خود آنهاست.»

پوتین همزمان بر تلاش مسکو برای ایجاد شرایط مناسب در راستای همگامی با تحولات حوزه انرژی، به رغم اعمال تحریم‌های غرب، تاکید ورزید.
خزانه‌داری آمریکا (رویترز)پیشنهاد آمریکا برای طرح جایگزین ممنوعیت نفت روسیه
از سویی، به گزارش «رویترز»، مقامات خزانه‌داری آمریکا، سه‌شنبه، تاکید کردند که قصد دارند، ایده اعمال تعرفه‌های گمرکی بر نفت روسیه از سوی کشورهای اروپایی را در نشست وزرای دارایی «گروه هفت» به عنوان جایگزینی فوری برای تحریم کامل نفت روسیه، مطرح کنند.

مسئولان اتحادیه اروپا اکنون در حال بررسی تحریم بخش نفتی روسیه در واکنش به تهاجم این کشور به اوکراین هستند، اما نگرانی کشورهای اروپای شرقی در مورد عرضه نفت، مانع اصلی در برابر این برنامه‌ها است.

مقامات خزانه داری آمریکا، در آستانه نشست وزرای دارایی و روسای بانک‌های مرکزی «گروه هفت» در اواخر این هفته، به خبرنگاران در بروکسل گفتند که سازوکارهایی گمرکی با هدف ماندگاری نفت روسیه در بازار بررسی خواهد شد تا از این طریق اعمال محدودیت بر درآمدهای نفتی مسکو تضمین شود.
+20
رأی دهید
-64

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  تو هم شدی صدام، داری لغز میخونی.
  2
  27
  ‌سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۴
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران

  ولی اینکار خواهد شد. بشین و تماشا کن. آمریکا چندین سال به آلمان و شرکای اروپایش می گفت که تنوع بدهید به بازار انرژیتون و به روسها اعتماد نکنید ولی گوش نکردند و امروز می بینیم که آمریکایی ها درست میگفتند. قبل جنگ اکراین آمریکا تمام هشدارهای ویژه رو داد و حتی علنی و خیلی روشن گفت که روسها برنامه حمله دارند ولی بازم گوش نکردند و خام حرفهای روسها شدند که نه قصد حمله نداریم و یا آمریکا میخواد پای ما رو به جنگ بکشونه ولی دیدیم که پوتین کاملا دروغ میگفت و سالها برای این حمله برنامه داشته و امروز می بینیم چطور از همه تله هایی که برای اروپایی ها گذاشته استفاده میکنه و این هزینه ای هستش که اروپایی ها برای حماقت خودشون می پردازند و شک نکنید هر مقدار که غرب بپردازه در آینده صدها برابر روسها خواهند پرداخت ولی در یک بازه زمانی چند ساله این غرب و بخصوص آمریکا هستش که برنده این جنگ انرژی خواهند شد و همین الان کشاورزی آمریکا برنده فشار روسیه هستش و سال آینده سال کشاورزی آمریکاست که تقریبا دنیا میتونه روش حساب و اعتماد کنه و روسهایی که با سرعت دارند به وضعیت شوروی برمیگردند.
  4
  30
  ‌سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۱
  ۱۰۵
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  خود پوتین هم میدونه که اینطور نیست و غرب در اخر با متحمل شدنه کمی تورم و کمبود در اخر در کمال قدرت و اقتدار مشکلات رو اداره خواهد کرد ولی روسیه توان و جریمه سنگینی رو باید تا سال‌های زیادی متحمل بشه طوری که سیستم سیاسی و اقتصادی اون از ریشه به اجبار تغییر خواهد کرد. هیچ کشوری در دنیای امروز قدرت و ظرفیت مقابله اقتصادی و نظامی با غرب رو نداره و نخواهد داشت . چیدمان دنیای امروز رو غربی‌ها درست کردند و هرگز یه کشور فقیری مثل روسیه اجازه نخواهد داشت قوانین بازی رو بهم بزنه.
  4
  17
  ‌سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۶
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان
  پوتین جان،شاید در عرصه هسته ای و جاسوسی قوی باشی ولی مطمئن باش در عرصه اقتصادی غرب پیر این مقوله هست و امکان نداره از نظر اقتصادی کم بیاره.
  0
  8
  ‌سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.